Какво количество ТРЯБВА да яде бебо

  • 1 041
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 435
Днес ми припомниха нещо което и аз чух от родилния дом , но го счетох за глупост и го забравих .
Количеството храна което трябвало да приема бебето след 10-я ден се изчислявало 100 гр. + месеците на бебчето умножени по 10. newsm78
Спазвали ли се това някога и изобщо има ли наистина такива изисквания за количество кърма ????

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Ако почакаш до утре, ще пусна една статия точно за това Simple Smile
А иначе - по-скоро гледай как наддава бебето и пълни ли памперса добре, защото едно може да се наяжда с 70, а друго след 150 да пита за още...

# 2
Добра тема! и мен ме интересува.
Педиатъра ни каза така:
седмица 1 - 45 мл. на хранене, като храненията е нормално да бъдат от 8 до 9, през интервал от 3 часа.
седмица 2 - 60 мл.
седмица 3 - 75 мл.
седмица 4 - 90 -100 мл.
като правило стъпката е с по 15 мл. увеличаване на седмица.
Естествено бебето не поема точно това количество всяко хранене, по-скоро това е препоръчително, на хранене 1ва седмица например може да поеме 30мл., като следващото да е 60 мл. и т.н.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Това горното за хранене с АМ ли се отнася  newsm78
Защото при изключително кърмени бебета, нито може да се "измери" изсуканото, нито пък едно бебе суче еднакво всеки път...а интервалите е най-удачно да се оставят на бебето, то да ги определя

# 4
  • Мнения: 4 629
Няма такова количество, което бебето ТРЯБВА да изяжда. Бето яде толкова, колкото му се иска

# 5
  • Мнения: 435
И аз смятам , че трябва да яде колкото му се иска , но установих , че има доста майки които си купуват кантари и теглят децата си след всяко кърмене и ако не е изяло например 110гр започват да дохранват  newsm78 та затова да питам .... Това което казват педиатрите до колко го спазвате  ?

# 6
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Бебето трябва да яде, толкова, колкото иска. Децата си саморегулират апетита....за съжаление възрастните са загубили тази си способност, по ред причини.
Аз лично се притеснявам, колко трябва да яде и да се движи дете 4-5 клас, за да няма шкембе и паласки и да няма проблеми с стъпалата....визирам племениците на моя мъж. Това е проблем Rolling Eyes

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Цвети и Яна, статията се казва "Колко изцедена кърма трябва да поема бебето ми", мисля, че дава добър отговор, ако се тревожиш. Но най-добър показател са пълните памперси, наддаващото и бодро, задоволено бебе Grinning

Общи условия

Активация на акаунт