Има ли някой такъв проблем?

  • 4 372
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 218
Мамчета искам да ви попитам дали някоя от вас има проблем с опашната кост вследствие на бременност. Имам две бременности и не знам кога точно е станало, но когато родих втория път установих, че опашната ми кост е изфръкнала навън. Чак се вижда. Когато съм седнала имам чувството, че седя на нея. Много често се удрям на това място. Мисля, че в бъдеще може да ми създаде проблеми. Знам, че трябва да отида на лекар, но ако някоя е имала такъв проблем моля да сподели опит, може ли да се намести изобщо и какво мога да направя по въпроса.

# 1
  • Мнения: 730
Аз имах проблем по време на бременността и не можех да сядам нормално,а все седях на една страна Shocked и това беше някъде около 5-6 месец,но като родих се оправи от самосебе си.Не се шашкай,просто се консултирай  Flutter

# 2
  • Мнения: 1 428
И на сестра ми и е потдута опашката и често я боли,но при нея е в следствие от удар.Паднала е ,ударила се е и явно е счупила нещо и е зарастнала накриво.Най-добре иди в колопроктология да те прегледа специалист.Той ще прецени за какво се касае и как да се лекува.Може и само натъртено да е.

# 3
  • Мнения: 218
Блатодаря ви за отговарите. Болка няма, но проблема е, че е изкривена и постоянно я притискам когато съм седнала.
Helen-mama за пръв път чувам за  колопроктология.  EmbarassedДай малко инфо.   bouquet

# 4
  • Мнения: 2 125
Консултирай се с лекаря ти. Братовчедка ми заради счупена опашна кост като дете се наложи да ражда секцио. Naughty

# 5
  • Мнения: 218
Знам, че може с възрастта да даде отражение на много системи - отделителна, нервната. Майка ми има счупена опашка така, че знам какво може да стане. Това за лекаря ... естествено, но покрай детето не остава ред за мен.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 428
Колопроктологията е специализирано отделение,занимаващо се с болести само в тази област.И аз до скоро не бях чувала,но миналия месец в такова отделение оперираха мъжа ми от киста на опашката и затова сдъм запозната.Можеш да се прегледаш и при ортопед.Успех и дано не е нищо сериозно.Пиши после Simple Smile

# 7
  • Мнения: 218
Благодаря за информацията Helen-mama. Ще гледам скоро да отида.  bouquet

# 8
  • Русе
  • Мнения: 785
Аз имам този проблем от 10-годишна (вследствие на падане и удар, скоро след мануална теарпапия за наместване на прешлен) - беше ми трудно и болезнено дълги години в часовете по физическо, но с годините свикнах и вече не ми прави впечатление (е, минали са 20 години все пак), и ми се струва, че опашката ми не е толкова изпъканла вече (може и от бременността да е всъщност), но по никакъв начин не ми се е отразило на друго за момента...Наистина, специалист най-добре ще прецени за твоя случай.

Общи условия

Активация на акаунт