Прекалено гъста кърма?!?

  • 1 783
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 453
Привет!
Новак съм в кърменето. Щерката е само на кърма. Но от около 20 дни е със запек - борим се с термометър и сиропчето Дуфалак, но няма трайно решение.
По този повод свеки ми каза, че кърмата ми била прекалено гъста, затова е запечено детето. Самата тя не е кърмила двете си деца, затова не и се възрах. Но напоследък и други хора ми говорят същото! И че трябвало да давам вода на бебето задължително при тази гъста кърма!
Къде е истината?
Благодаря предварително за отговорите!

# 1
  • Мнения: 643
Ако иска да пие вода му давай, да пие, но повечето кърмачета не искат. Не съм чувала тази закономерност, за кърмата и гъстотата и, но и моя син, само на кърма акаше много рядко, през няколко дни. Много се притеснявах, особено, като неискаше да се изака и с термометър, но ако няма признаци че се мъчи от това, тогава не се притеснявай че ака по рядко. Ако не може да се изака, давай дуфалак, друго решение май няма.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Правилно си постъпила,като не се връзваш Grinning
Бебето не е длъжно да ака всеки ден - на практика след 6-седмична възраст за бебе на кърма е нормално да ака веднъж седмично.И стига това да не му причинява болки и дискомфорт,изобщо не е нещо,за което трябва да мислиш.
Запек представлява твърди кафяви топчета,които излизат трудно и с болки - при бебе на кърма наличието на такива би означавало недохранване.Ако бебето пишка обилно и мокри 5-6 памперса за 24 и когато се изака,аките са жълти,кашави и в подобаващо количество,значи няма запек и не е нужно да правиш каквото и да било.
Гъста кърма няма,както няма и рядка и нехранителна.Кърмата си е все една и в отлично качество,способна да задоволява всички нужди на бебето - затова от вода няма нужда Grinning
По-честото кърмене често оправя нещата със запека Grinning Така че особено ако се кърмите на режим,може да обмислиш една такава промяна.Някои майки казват,че има ефект когато самите те се хранят с разхлабващи храни като овесени ядки,тиква и т.н.

# 3
  • Мнения: 453
Отново благодаря за отговорите!
Ще опитам да кърмя по-често и да се храня с разхлабващи храни.
Иначе акото на бебето е жълто, но е доста гъсто, когато го изкарваме с термометър, има вид по-скоро на лепило. Памперсите са доста тежки от пишкано.
Понякога се напъва и пъшка и само пръцка и това ме тревожеше.
Както и че проблемът идва от моя страна.

# 4
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Напъването и пръцкането са нормални, просто изкарва газове.
Ако не ги изкарва ще има много колики. Моя също много
се пънеше и пръцкаше, като не могат да се изпръцкат ги
боли- това всъщност са коликите.
 Щом памперсите са тежки няма страшно, нормално е бебе изцяло
на кърма да ака по-рядко. Не се притеснявай и не слушай многознайковците които знаят всичко за кърменето, пък никога не са кърмили.

# 5
  • Мнения: 69
Това с термометъра е много грешно.Тук при нас педиатрите дават до 10 дни за нормално за едно кърмаче да не се изака и както пишеш че бебката си пишка по много няма смисъл да я мъчиш с този термометър.Ще видиш ,че след известно време всичко ще се регулира.Моето момиченце в началото акаше на 3-4 ,до 5-6 дни и всичко си беше наред.А сега пълни памперса по няколко пъти на ден Mr. GreenНе се тревожи,всичко е наред с бебенцето ти!!! Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт