Телешко с риган и маслини

  • 1 484
  • 5
  •   1
Отговори
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Рецептата е италианска, в оригинал беше с агнешко, но стана чудесно и с телешко.
5-6 телешки пържоли, моите бяха от плешка май, се накисват в марината от чаша червено вино, сока на половин лимон, черен пипер, 1 глава лук и 2-3 скилидки чесън. Оставя се да преседи 24 часа. След това месото се подсушава в салфетка и се овалва с брашно. Запържва се в нагорешен зехтин докато се зачерви и от двете страни. Към зехтина се добавя 1/2 чаша телешки бульон и сока на 1/2 лимон, месото и се захлюпва да къкри 30-40 минути на бавен огън. Добавя се още 1/2 чаша бульон, черен пипер и малко риган и се оставя да къкри до готовност. При мен беше готово за около 1 час. Накрая добавяте 150 г черни маслини без костилка ( а може и черни и зелени) и още малко риган. Изваждате месото и го нареждате в чиния, а към соса добавяте 2-3 лъжици заквасена сметана и заливате месото.
 Да ви е сладко!

# 1
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Имам и агнешко, и телешко във фризера - така че ще експериментирам. И без това ми е трудно да измислям разнообразни яденета с телешко, благодаря за идеята.

# 2
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Имам и агнешко, и телешко във фризера - така че ще експериментирам. И без това ми е трудно да измислям разнообразни яденета с телешко, благодаря за идеята.

В оригиналната рецепта ангнешкото не се маринова предварително и не се реже на парчета, а се прави с цяло парче месо. Останалото е същото.  Wink

# 3
  • Мнения: 781
Мммммм......това звучи вкусничко Grinning А дали може да се получи без да се запържва месото? Thinking

# 4
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Мммммм......това звучи вкусничко Grinning А дали може да се получи без да се запържва месото? Thinking

Ами опитай Simple Smile Нали все пак в зехтин се запържва не би трябвало да е много вредно  newsm78

# 5
  • Мнения: 6 243
Благодаря, Мики, звучи страхотно и непременно ще го пробвам Знаеш, че у нас уважаваме телешкото.

Ралица, запържването цели да оформи коричка около парчетата месо, така че при готвенето соковете му да не изтичат. Затова ако пропуснеш запържването, може да не е така сочно. За да остане здравословно, само леко го пръжни, колкото да "хване" леко, не чакай да се изпържи до готовност.

Общи условия

Активация на акаунт