До кога мляко за закуска?

  • 392
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 938
Вече направихме годинка и сме общо-взето на 4 хранения, като закуската е мляко. Чудя се стига ли й само млякото? Сутрин става към 8 часа и пие 240 мл. мляко, а към 10 часа яде по 100 гр. някаква каша - най-често от готовите в бурканчета на Алете или Хип, или пък 2-3 бисквити Хип с мляко и плод. Обядва към 12 часа, закусва към 16 часа (количества около 250-300), вечеря към 19 часа с 130-150 зеленчуково пюре и пие 200 мляко. Това достатъчно ли е и докога да я караме само на мляко сутринта?

# 1
  • Мнения: X
Ами от 8-ми месец аз давах кус кус или попара за разнообразие, а от годинката давам за закуска филийка с нещо - сирене, кашкавал, филе, препечена или само затоплена в микровълновата.

# 2
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Зависи само от теб, детето ти е вече голямо.Може да му даваш мляко за закуска с години, но можеш и да разнообразяваш със сандвичи, макарони и подобни.Каши не давам от доста време, замествам ги с плодове.Предлагам попара, кисело мляко с бисквити, овесени ядки, сандвичи......Но ако детето няма вид на гладно след млякото което му даваш, значи му е добре.Аз давам Аптамил само вечер.

# 3
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз давах млако до година и два месеца,  когато спря да се буди и да си го иска. Иван пиеше млако като се събуди - между 5 и 7 ч. Към 9-10 ч.  ядеше  попара или каша- около 200 гр.  
Сега яде само попара за закуска -5 сухара със сирене и масло . Друго не иска. После си хапва от моята закуска . Но той по принцип си е лаком.

# 4
  • софия
  • Мнения: 181
Според мен до когато иска детето.Моят син го отказа на 1г.4-5мес. и до сега не иска да го вкуси.

# 5
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Според мен закуската трябва да е мляко-докато детето иска. Аз се бях наточила да давам до 3 годинки Несле джуниър, но на година и 4 месеца Нели категорично изхвърли една сутрин шишето и повече не поиска да пие мляко Confused

# 6
  • Мнения: 5 299
Аз птдавна не давам сутрин мляко за пиене. Редувам попара и кис. мляко+плодове и бисквити. Мляко от шишето - само ве4ер преди сън. Останалите яденета са само с лъжичка. Като искаш, пак давай мляко за закуска, но го сгъстявай и с лъжичка, и редувай с още нещо. Добре е да отвиква от шишето постепенно, и да премине към нормална храна (така мисля). newsm78

# 7
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
От 7-мия месец въведох попара за закуска, тогава млякото отпадна.
Сега пие мляко само вечер 240мл/общо количество/

Общи условия

Активация на акаунт