Хайде с мен на диета!!!Зелева супа-Защо не?!!!:-)

  • 16 743
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Чувала съм че когато се захващаш с нещо не е хубаво да го споделяш преди да стане, но аз все пак ще ви пиша по скоро за подкрепа, защото ми е доста трудно.Имам да свалям доста килца, няма да споменавам колко, защото ..мале-мила. Но тъй като обичам много сладко ви моля да ме подкрепите като ме разсейвате.Simple Smile
Вече трети ден съм на диетата на зелева супа-чувствам се общо взето добре и правя всеки ден упражненията на Синди Крауфорд. Как успявам и аз незнам, но важното е да се спортува според мен.
За втори път я правя в живота си! Първия път беше още преди да забременея и определено даде резултати. Доволна бях! Сега само мисля за сладко и това че като се лишавам от него, ще възвърна нормалния си вид от преди години. Но за съжаление трябва да съм много настоятелна май.
Имам чувството че проблема ми с яденето е психически/в подсъзнанието/ и даже съм си мислила да отида на някой който да ми направи хипноза, за да ми внуши да не ми се прияжда постоянно сладко , даже изобщо да спре да съществува за мен. Дали е възможно? И изобщо ще има ли резултат? Досега не ми се е отдал шанс да се запозная с хипнотизатор и незнам дали ще имам някога подобен шанс. Ами това е засега от мен! Благодаря ви че прочетохте до тук, въпреки досадното ми излияние!
Какво ще кажете? Ще ме подкрепите ли?
 

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Подкреп, подкреп  Grinning Само че аз за съжаление се отказах от супата-нещо не ми понесе вкуса и. И аз като теб имам да свалям мноооого кила (и мен ме е срам да кажа колко). И аз обичам сладичко, нооооо до тук. Мисля, че не е необходим хипнотизатор.  Не ходи гладна в магазина и минавай на бегом покрай сладкишите. И определно трябва да имаш някакво занимание-разходка, чистене, плетене на гривнички, телевизия и куп други. А може дори да легнеш да поспиш. Ти си знаеш най-добре. А пък аз продължавам да ровя във форума за диети. Дано да има нещо подходящо и за мен. Желая ти успех  Grinning

# 2
  • Мнения: 115
Я кажи как се правеше тази зелева супа........Май не беше много лоша, преди и аз съм я яла.........А за сладко умирам, поне по бисквита или парченце шоколад си хапвам..........Имам да свалям и аз бая килца и трябва да се ориентирам към някаква по сериозна диета, а не само да се ограничавам......
Подкрепям те напълно, с теб съм........кажи супата и да я почваме двете...........Успех!!! Hug

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Ти май не се обърна към мен, но ето я рецептата:
    Рецепта за супа, изгаряща мазнините
6 големи глави лук
2 зелени пиперки
1 целина (зелена)
6 обелени домата
1 зелка
1 кубче пилешки бульон. По желание може да се прибави сол, къри, чеснов сос.
Всичко се нарязва на парченца и се слага в голяма тенджера. 10 минути се вари на силен огън, след което се намалява на по-ниска температура и се вари докато се разварят зеленчуците.
Тази супа се яде при всяко огладняване.
Колкото повече се яде от тази супа, толкова повече се отслабва.
Тази диета е разработена за сърдечно болни, които са оперирани, след което трябва бързо да намалят теглото си без риск.
Тайната на тази диета се състои в това, че предизвиква изгаряне на повече калории, отколкото човек поема. Отбягва се неприятното чувство на глад, което се появява при спазването на другите диети, човек се чувства чудесно.
Трябва да се избягват някои неща:

1. Не е разрешено поемането на никакъв алкохол, тъй като той възпрепятства изгарянето на калориите. Когато се започва диетата трябва да са минали поне 24 часа от последното поемане на какъвто и да е алкохол.

2. Също така са забранени всички видове газирани напитки. Пийте само вода, чай без захар, кафе без сметана и захар, натурални сокове и обезмаслено мляко.

3. Също така са забранени всякакви тестени изделия, както хляб, така и всякакви продукти, които съдържат брашно, захар или захарни продукти.

4. В дните, които диетата разрешава месо, може да се яде пилешко месо без кожата или риба.
Според болницата, в която е разработена диетата, може да се свалят до 7 кг. за една седмица.

ПЪРВИ ДЕН:
Яжте само супата и пресни плодове, с изключение на банани. Най-добре дини или пъпеши, тъй като те съдържат най-малко калории. Пийте само натурални сокове, вода и чай или кафе без захар.
ВТОРИ ДЕН:
Този ден не яжте никакви плодове – само зеленчуци. Яжте пресни зеленчуци или консервирани. Никакво масло или олио! Яжте зеленчуци със зелени листа. Яжте зеленчуците заедно със супата. Вечерта може да запечете един картоф във фурната със съвсем малко масло.
ТРЕТИ ДЕН:
Този ден се прави комбинация от предишните два дни. Може да ядете зеленчуци и плодове (без банани). Вечерта може да изядете един картоф.
Ако сте спазвали правилно диетата вече ще сте свалили между 2.5 и 3.5 кг.
ЧЕТВЪРТИ  ДЕН:
Яжте само от супата, банани и обезмаслено мляко. Вечерта изяжте до 3 банана и две чаши обезмаслено мляко и толкова вода, колкото можете да изпиете.
ПЕТИ ДЕН:
Този ден може да ядете месо. Може да ядете до половин килограм месо – пилешко, без кожа и 5 пресни домата. Трябва да изпиете 5-8 чаши вода.
ШЕСТИ ДЕН:
Този ден яжте колкото искате зеленчуци и месо. Месото може да запечете. Яжте и много салата с месото, но без картофи.
СЕДМИ ДЕН: 
През този ден яжте ориз (за предпочитане е нечистен – с люспите). Пийте прясно изстискани плодови сокове и зеленчуци. Яжте докато се наситите.
Ако сте спазвали правилно диетата, в края на седмицата ще сте свалили между 7.5 и 8.5 килограма.
Ако искате да свалите още, трябва да починете два дни, преди да продължите с диетата.
ВНИМАНИЕ! Трябва да ядете от супата поне по веднъж дневно!


Преди няколко дена я копирах от друга тема. Успех!

Последна редакция: ср, 11 яну 2006, 02:57 от Sania

# 4
  • Мнения: 1 290
И аз съм на зелева супа от утре,направих я вкусна,така,че не ми е проблем да я ям WinkС теб съм Flutter

# 5
  • Мнения: 115
Извинявам се, току що намерих рецептата............Много ти благодаря, май много се етусиазирах за тази диета, изглежда ми лесна..........Но ще видим от утре какво ще стане...........Първо трябва да си напазарувам, здравословните храни........и да почвам че 15 кг, ме чакат и то от доста отдавна.........Мерси!!!

# 6
  • Мнения: 666
 По аптеките съм виждала зелева супа тя става ли защото да почна да готвя нещо не ми се вързва -  пък и аз само за сладко си мисля , не че съм дебела , но с тези темпове на ядене скоро ще се разделя със слабата си фигура, а ще е срамно защото по време на бременността качих само 11 кг а сега се тъпча като бременна девойка

# 7
  • Мнения: 644
Много ви благодаря за подкрепата!!!:-)
Аз обаче искам да допълня рецептата с това, че вместо лук, аз я правя с праз. Мисля че оригиналната рецепта/по която аз съм я правила/ е с праз, защото той има изчистващо/незнам как да се изразя по-точно/ действие от лука.
Всъщност ще ви напиша сега как я правя аз:
1 средно голяма зелка,
6 стръка праз-мисля че са много ако го купуваме от пазара. Там е дълъг около 50см,защото аз слагам и листата ако са чисти.
3 бр. червен или зелен пипер от фризер
1 бутилка доматен сок - бирена бутилка
сол на вкус
И всичко това слагам в херметическа тенджера и доливам с вода докато всичко се покрие. Ври и после само хапвам.
Днес ми е четвърти ден и ще си правя нова, защото това което е останало няма да ми стигне за днес, а аз не си пестя манджата щом съм гладна. Още повече казват, че колкото повече ядеш от нея толкова по-добре.Simple Smile
Относно солта, по принцип мисля че е изключена от рецептата, но аз си слагам защото иначе е много безвкусна.
Еми това е! Ако някой му допада да си направи и да почва!:-)





# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Да де, забранена е солта. Има ли ефект при теб? Защото ако може със сол съм по-склонна да преглъщам гадното омекнало зеле  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 861
И аз ще те подкрепя и ще ти пожелая успех!!!
юМомичета, солта не е желателна при никакви диети защото задържа водата в организма, така че вие си преценете сами дали да слагате сол...

# 10
  • София
  • Мнения: 486
Не искам да те демотивирам,но от тази диета свалих само 2кг,което е далеч от обещаните 8,като съм я спазвала стриктно.След това бях много разочарована от мъчението на което се бях подложила само за 2 кг-може би трябва да доуточня, че тях ги свалям само като спра сладкото за 2седмици.Дано при теб даде резултат.Успех!

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
да,има зелева супа на капсули,но излиза доста скъпарско-за 90 капсули 30 лева.Дозата е за една седмица.Сигурно е по-поносима на вкус WinkНо си мисля,че и тази,сварена удома може да се пасира,за да стане като бульон,защото и вида й е много SickМои приятелки са я правили и има ефект.sneji20,ти за четери дни колко кг. свали?

# 12
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Подрепям те и аз. Grinning
Аз съм я правила два пъти, но вторияв път/съвсем скоро/ я прекъснах, защото ми стана лошо.
Аз също имам проблем със сладкото, но ако ти е по-силна волята, не се нуждаеш от хипноза. Wink

# 13
  • Мнения: 174
И аз съм с вас Peace Довечера ще сготвя супичката и от утре...започвам. Днес съм на разтоварваща диета 24 часа глад Sick
А  за сладкото...знаете ли колко е гадно...ама хич не е вкусно...то едно такова калорично, гнусно, мръсно... Twisted Evilабе май май неможах да ви хипнотизирам но, успех в отказването Peace Hug

# 14
  • Мнения: 644
Относно питането колко кг съм смъкнала за 4 дни, ами определено съм смъкнала, макар да не мога да кажа колко защото на кантарчето ни трябва да му купим нова батерия и нищо не показва засега.Но виждам че панталона ми се е разхлабил.

Общи условия

Активация на акаунт