Южна Франция - Прованс

  • 11 148
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 213
Здравейте на всички пътешественици!
Планираме пътуване до Южна Франция - почти цялата от Перпинян до Монако и монте Карло.

Моля за мнения на всички, които са правили подобен тур.
Места които са посетили и впечатления

Рових доста за да потърся подобна тема, но не намерих и затова реших да открия и такава.

Много ще съм благодарна   bouquet

# 1
  • До сърцето...
  • Мнения: 5 180
Има тема "Франция извън Париж". Там има мнения за Южна Франция.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=631817.0

И още една намерих - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=586399.msg18792135#msg18792135

# 2
  • Мнения: 558
надявам се имате достатъ4но време на разположение. Ние за 13 дни успяхме да се насладим само на региона от Антиб до Монако, с 1 ден в Ст. Тропе+ порт Гримо + Ст. Максим и 1 ден в Кан и по4ти 3 дни в Марсилия, като на път за там се отбихме в Тулон за 1/2 ден и един ден имахме излет до Касис.

Ако ще разглеждате цялото френско южно крайбрежие, според мен месец поне трябва да си отделите. Но пък аз не оби4ам да препускам...

# 3
  • Мнения: 148
Освен красивото крайбрежие очарованието на Прованс се крие и в прекрасните малки градчета навътре. Самата област Прованс се дели на 5 региона, като два от тях не граничат с морето. За да се усети истинската атмосфера, е хубаво да се посети и вътрешността, където се крият романтични стари градчета с неповторима атмосфера, всяко различно от другото. Наименованията ще ги пиша на френски, за да се откриват по-лесно на картата (поради известните различия в произнасянето и изписването).
Различно от стандартната обиколка по крайбрежието, която също не е за пренебрегване препоръчвам да се посети района Vaucluse. Градовете Avignon(прочутия мост, папският дворец), Gordes (средище на художници, разположен терасовидно на хълм, много красиви каменни къщи), Roussillon (с прекрасните хълмове от разноцветна глина-около 17 нюанса и къщите, които са измазани във всичките й тонове), Bonnieux (малко градче с каменни къщи, хлебарници с вкусен хляб и кроасани), Lourmarin (замък, много красиви къщи и гурме ресторанти).
Други красиви места в района на Bouches-du-Rhone са Arles(много красиво разположен върху бреговете на Рона, запазен стар град с римски амфитеатър, където все още се провеждат борби с бикове, а също и градът на Ван Гог), фиордите (Les Calanques) близо до Cassis, а също и самото Каси, с много красиво пристанище, парк и хубави малки ресторантчета с прясна морска храна.

Последна редакция: нд, 18 мар 2012, 12:36 от Bluebird

# 4
  • Мнения: 558
на мен пристанището на Ница пО ми хареса от това на Каси...  Каланките са интересни. Ние се разходихме с кораб4е край тях, но имаше хора, които вървяха пеша из баирите.

Каси и на мен ми хареса- много китно селце, много зелено... също и Вилфранш + целия Кап Фера, а и антибския полуостров...

Последна редакция: пн, 19 мар 2012, 02:38 от Azalee

# 5
  • Мнения: 213
Много ти благодаря Bluebird
Това е и нашата идея.
Да посетим малки градчета и селца във вътрешността на Прованса и да се потопим в цялата местна автентичност. От крайбрежните само Сен Тропе, Кан, Антиб (част от детската програма - Маринеленд) Ница, Монако.
Ще съм благодарна на всеки който е ходил и сподели кои градчета и селца си заслужават

Предложенията на Bluebird разгледах внимателно и част от тях със сигурност ще са част от пътешествието.   bouquet

# 6
  • Мнения: 148
Приятно пътуване, Bomi! Насладете се на прекрасната атмосфера на Прованс!

# 7
  • Габрово
  • Мнения: 399
надявам се имате достатъ4но време на разположение. Ние за 13 дни успяхме да се насладим само на региона от Антиб до Монако, с 1 ден в Ст. Тропе+ порт Гримо + Ст. Максим и 1 ден в Кан и по4ти 3 дни в Марсилия, като на път за там се отбихме в Тулон за 1/2 ден и един ден имахме излет до Касис.

Ако ще разглеждате цялото френско южно крайбрежие, според мен месец поне трябва да си отделите. Но пък аз не оби4ам да препускам...



Дестинацията си заслужава, спор няма. Обаче 3 дни в Марсилия... Ако не е тайна какво завладяващо открихте в Марсилия?

# 8
  • Мнения: 558
по4ти 3 дни  Wink на път за Марсилия бяхме в Тулон за 1/2 ден, и 1 ден в Каси, т.е. 1,5дни в Марсилия. Гледахме разни забележителности като триумфалната арка, двореца Longchamp, църквата Notre-Dame de la Garde с прекрасен изглед към целия залив, арката Port d'Orient, старото пристанище и стария град с тесни ули4ки и много барове и кафенета, Cathédrale de la Major... има и един квартал с много антикварни магазин4ета... изобщо, който има време, може добре да си го оползотвори.

# 9
  • Мнения: 119
Menton също е много приятен град повече италиански отколкото френски Wink

# 10
  • Мнения: 0
Здравейте Мили Дами,
пиша , защото имам нужда от Вашата помощ, понеже вече виждам, че сте минали през това, през което на мен и съпругът ми ни предстои да минем след две седмици-пътуване до Френската Ревиера. Ето какъв е нашия план в груби щрихи, като предварително искам да кажа, че знам, че звучи доста амбициозно и че за малкото време, което имаме сме си поставили доста цели, но идеята ни е да успеем да видим повечко, макар и не детайлно, а и честно казано вече имаме опит в такъв тип екскурзии, които аз наричам "катър турс" Simple Smile. Дай Боже, някой ден да имаме възможност да отидем за по-дълго и по-детайлно посещение.Та, така - пристигаме в неделя към 12 на обед. Разполагаме с 4-ри пълни дни от понеделник до четвъртък ( от 18 до 23 август) и с половин неделя. Ще нощуваме в Ница през цялото време. Неделята смятаме да разгледаме каквото можем от Ница. Приемам всякакви идеи и подсказки за основни забележителности. Плана ни е следния - тъй като имаме огромно желание да видим Прованс и по закътаните места и най-вече лавандуловите полета, в понеделник смятаме да наеме кола, да тръгнем рано към 7/8 сутринта и да идем до Aix -en -Provence, евентуално до Les Baux-de-Provence и Avignon - като естествено не очаквам да прекарваме по много време на нито едно от местата , и на връщане да минем през  Valensole, защото четох, че там има лавандулови полета. Вторника смятаме да прекараме в Антиб (извинете за кирилицата, но ми е по-лесно) и Биот (евентуално Кан, ще видим как вървим с времето, защото смятаме да прекараме няколко часа в Мариналенд - косатките са ми мечта - смятаме да използваме градския транспорт през цялото време, с изключение на пътуването в понеделник. В сряда мислим да идем до Монако и да минем през Езе. Четвъртък го оставяме за Gasse, Vence  и ако не сме успели до тогава за Кан. Вечерите смятаме да обикаляме из Ница. В най-общи щрихи това е планът. Ще съм ви благодарна, ако споделите мнения, съвети, препоръки. бих искала, ако някой има повече информация за транспорта да ми помогне - имам нужда от инфо както за колите под наем, така и за градския транспорт-ориентировъчни цени, до колко работи градския. Мислите ли , че пътуването до Прованс е възможно и с градски транспорт? Има ли как от Ница да се стигне с автобус до лавандуловите полета?
Наистина ще се радвам на всякакви препоръки, забележки , съвети и инфо по отношение на написаното и ще ги очаквам с нетърпение. Ще постна въпроса ми в още няколко теми за Франция, Прованс и Ревиерата, така че, не се учудвайте, ако го видите някъде.
Благодаря Ви предварително Simple Smile

# 11
  • Мнения: 9 052
някой може ли да ми каже към средата на май месец много ли е претъпкано ве4е с туристи или може да се пътува спокойно с кола

# 12
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 568
Плана ни е следния - тъй като имаме огромно желание да видим Прованс и по закътаните места и най-вече лавандуловите полета, в понеделник смятаме да наеме кола, да тръгнем рано към 7/8 сутринта и да идем до Aix -en -Provence, евентуално до Les Baux-de-Provence и Avignon - като естествено не очаквам да прекарваме по много време на нито едно от местата , и на връщане да минем през  Valensole, защото четох, че там има лавандулови полета.
Хващам се за тази част от поста - според мен, всичко това в един ден ще е страшно натоварено (още повече, че август е високия сезон и движението по пътищата, както и времето за търсене на място за паркиране не е за пренебрегване). Според мен, изберете един от двата - Екс или Авиньон, за по-подробно разглеждане и оставете другя в резерва. В противен случай, ще се разсипете от път за малко време на място.
Също така, не искам да те разочаровам, но лавандулата в края на август ще е прецъфтяла и окосена (прибират я докъм средата, максимум края на юли).
Ето как изглежда Валансол в края на август (снимката е направена на 28 август):
Valensole by Mira Donkova, on Flickr
Но ако все пак решите да отидете дотам, трябва ви кола, понеже полетата да по продължение на департаменталния път D6 и извън града.

# 13
  • Nice
  • Мнения: 946
някой може ли да ми каже към средата на май месец много ли е претъпкано ве4е с туристи или може да се пътува спокойно с кола

Средата на май е прекрасен период за посещение. Туристите още не са започнали голямата инвазия, така че добре сте се насочили. Дори и юни не е за пренебрегване, също е що годе спокойно.

# 14
  • Мнения: 9 052
В другата тема ми казаха , че в Кан има фестивал и се претъпква. Само около Кан ли ще е пълно?
Къде би било спокойно и интересно . Имам в предвид на изток от Арл .

Общи условия

Активация на акаунт