хранене с изцедена кърма=сучене?

  • 356
  • 9
  •   1
Отговори
бебчо вече е на месец и половина но не сучи и аз се цедя с помпа и му давам
така е от самото начало
интересуваме това равносилно ли е на сукането

# 1
  • Мнения: 3 161
Като хранителна стойност - вероятно да. Като емоционално и всякакво друго преживяване - едва ли. Не можеш ли да промениш нещата? За теб е много по-трудно така, не знам колко ще издържиш. Иначе не се притеснявай - кърмене си е все пак, ако това те успокоява.

# 2
работата е там че зърната са ми ужасни-много са хлъннали и колкото и да се мъчи да засуче не става

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
работата е там че зърната са ми ужасни-много са хлъннали и колкото и да се мъчи да засуче не става
Не си само ти така.Много майки кърмят с хлътнали зърна.А пробвала ли си силиконовите?

# 4
пробвала съм но не ги харесва

# 5
  • Мнения: 6 243
Пробвай да изцедиш с помпата преди да дадеш да засуче - това ще изтегли зърната напред.
Можеш също така да обтриеш ареолата с бучка лед - ефектът ти е ясен!
Има и някои техники за целта - като техниката на Хофман, за която можеш да прочетеш тук
http://www.bg-mamma.com/index.php?PHPSESSID=e7ed9d0b926e5f9b2399 … c=12503.msg220706

# 6
  • Мнения: 3 161
Моя приятелка беше с хлътнали зърна, но след като почна да кърми, бебето ги изтегли със сукането и те си станаха нормални - няма оплаквания. Друг е въпросът как ще го накараш да суче, след като дълго време сте били по "лесния" начин...

# 7
  • Мнения: 2 047
  Равносилно е, важното е, че бебето е на кърма. Труда по изцеждането остава за теб. Дори и да не засуче и изцеждането си има предимства.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
  Равносилно е, важното е, че бебето е на кърма. Труда по изцеждането остава за теб. Дори и да не засуче и изцеждането си има предимства.
Аз се сещам само за едно предимство на изцеждането - че можеш да оставиш бебето на някой друг без това да е от голямо значение. Има ли и други?

# 9
  • Мнения: 1 835
И двете ми деца са изгледани на изцедена кърма - едното не искаше да суче, а другото ми разранваше зърната и много болеше. Кърмих ги така едното до 6, а другото до 7 месеца. Това си е напълно пълноценно хранене. Само след това може да иска биберона, за да задоволи инстинкта си за сукане, тъй като от шише храненето свършва по-бързо.

Общи условия

Активация на акаунт