Пак ли е фалшива реклама?!?!

  • 2 606
  • 21
  •   1
Отговори
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Купих шишета на Avent,след много дълго проучване кои са най-добри.Само,че имам мнооооооого голям проблем:
 като давам на бебето мляко,30мл. ги пие за 30мин.,защото просто бибероните не пускат Cry Все пак имам 6 шишета и всичките са така.Посъветваха ме да направя още една дупка на биберона, но нали така влиза въздух и се получават колики. Cry А тези шипита са против колики?! Ще ми дадете ли съвет,не зная какво да правя??????

# 1
  • Варна
  • Мнения: 322
Аз също ползвах шишета Авент (и все още, но само вечер) и не съм имала такъв проблем. Може би млякото е гъсто или остава някоя малка бучка неразтворена смес, която запушва биберона. Имала съм такива случаи.
Не знам доколко помагаха срещу колики, но като цяло съм много доволна.

# 2
  • Мнения: 2 839
Авент имат и бибирони с 2,3 и 4 дупки. Можеш да опиташ първо с 2. Макар че ако ти си пробиеш твойте ще е същото. Въздух няма да влиза, защото от там ще изтича млякото  Simple Smile
А моето мнение за коликите е , че нищо не може да те спаси от тях. Просто трябва да се израстат. Все пак найстина е добре бебето да не поглъща въздух. Няма да предотвратиш коликите, но пък ще намалиш газовете  Wink

# 3
  • Мнения: 6 206
Мен ме устройва, че пуска малко, защото кърмя и не искам да става мързелив. Защо не пробваш да разшириш дупката? А колкото до марките - пробвала съм и на Чико, по-доволна съм от Авент.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз също използвам само шишета на Авент и в началото по същият начин -  малкият си изяждаше дажбата бавничко, но това не е проблем Laughing  Педиатърката ни обясни даже, че е плюс, защото чрез по- дъгото смучене от биберон с една дупка се развива по- добре долната челюст на бебчо. Моето момченце все още пие от биберон само с две дупки точно поради тази причина. А една приятелка- стоматолог ми препоръча и залъгалка минимум до една годинка.

# 5
  • out of space
  • Мнения: 8 569
И аз предлагам да поразшириш дупката, така правех и аз...всеки месец клъцвах по малко, до като станаха излишни подобен тип шишета. Колики дъщеря ми никога не е имала, но за това има една теория (не знам колко е вярна), че секцио- бебетата нямат или имат съвсем за кратко колики.

# 6
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Erica
И аз предлагам да поразшириш дупката, така правех и аз...всеки месец клъцвах по малко, до като станаха излишни подобен тип шишета. Колики дъщеря ми никога не е имала, но за това има една теория (не знам колко е вярна), че секцио- бебетата нямат или имат съвсем за кратко колики.


Хехе де да беше така  Simple Smile  Моите и двамата имахо колики 4 месеца  въпреки секциото Confused

# 7
  • Мнения: 834
Вярно ли е, че хубаво всички шишета да са една марка?

# 8
  • Мнения: 56
наистина е по-добре да суче бавно и това,че пуска шишето по-малко е по-добре за теб и за бебето.

# 9
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Ако затягаш ринга много шишето ще пуска по-малко, ако го оставиш не толкова стегнат ще пуска повече. Имам рекламна брошура на Авент и там това пише и е вярно  Grinning !
Между другото и при мен се е получавало да остане малка бучица и тя да запуши биберона може и това да е проблема.
Не те съветвам да разширяваш сама бибероните все още. Така или иначе ще купуваш още, купи си една с две дупки и пробваш ако си доволна, купи още, а тези ще разшириш сама когато бебето порасне малко и вече не е от такова значение дали му е много голяма дупката.
В моите книжки четох, че бебето трябва да се храни около 20 мин до половин час. Ако се храни твърде бързо не си задоволява сукателния инстинкт и после не спи спокойно.
Успех

# 10
  • Мнения: 7 831
Цитат на: reni
Вярно ли е, че хубаво всички шишета да са една марка?


Не мисля, че е задължително, но ако имаш различни биберони към тях може да започне да има предпочитания и някой да не ги харесва.
При мен не е имало такъв проблем и съм ползвала Авент и Нук, все си пиеха.
Приятно пазаруване  Grinning

# 11
  • София
  • Мнения: 10 291
И мойта бебка не искаше да пие от тези шишета... купих други, а тези на Авент ще ги ползвам като поотрасне... то и без това сега шишета не ни трябват, освен кърма нищо друго не признава  Wink

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Ако решиш да разширяваш дупките препоръчвам с нагорещена игла. Така става кръгла дупка и равнмерно отвън и отвътре, за разлика от ножицата. Не трябва да тече като обърнеш шишето , а да капе бавно.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 311
Ползваме шишетата на Авент още от начало. За водичка ползваме биба с една дупка, за мляко с две. Подариха ни и на чико. Дупката на бибата му е много голяма и бебка се давеше като пиеше водичка от него. Повече не съм го ползвала. На Авент ми харесва точно това , че непускат по много и беба успява да смуче и преглъща без да се задавя.
 Коликите ни минаха много леко, но незная доколко това се дължи на шишетата.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Erica
Колики дъщеря ми никога не е имала, но за това има една теория (не знам колко е вярна), че секцио- бебетата нямат или имат съвсем за кратко колики.

Няма да е от секциото. Моята е родена така и пак си имаше. По списанията бях чела, че по-спокойните бебета по-рядко имали колики....

Общи условия

Активация на акаунт