Автоимунен тиреоидит на Хашимото (Тема 23)

  • 93 853
  • 759
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 045
И аз се записвам към вас  Hug

# 16
  • София
  • Мнения: 10 692
Лошо,лошо ТСХ,Пфууууууууууууууу 4.26! ама аз го очаквах де... ooooh!

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 26 194
И аз съм вече в тази група:(
Чакам резултати от кръвните изследвания.Вчера ми направиха ехограф на щитовидната жлеза.
  Къде я направи ехографията,з-то и на мен ми предстои... и колко струва....

# 18
  • София
  • Мнения: 384
И аз съм вече в тази група:(
Чакам резултати от кръвните изследвания.Вчера ми направиха ехограф на щитовидната жлеза.
  Къде я направи ехографията,з-то и на мен ми предстои... и колко струва....

Бях на преглед в клиника Асцедент.Платих ехография и едно от кръвните изследвания, такса за преглед с направление - всичко около 50 лв.

# 19
  • Мнения: 229
Здравейте и от мен в новата тема на Хашимотковците, току що се прибирам от прегледа тук в Брюксел значи потвърди се всичко от БГ и ми казаха че много точно са ми изписали какво да правя макар че да ви кажа не останах много впечатлен но изписаха ми Л-Тироксин 50мг и след 3 месеца на изледване на всички видове хормони докато Лозанов от Токуда ми каза 25мг и изследване след месец да видел как протичат нещата сега съм малко объркан коя доза да започна вие какво мислите???Все пак мисля да се лекувам при Лозанов няма да търча до белгия пак и пих преди малко еутирокса 25мг и селен докато д-р Начев ми каза да не пия нищо но няма как симтомите при мен са доста изразени, терапията на Лозанов(младия) абсолютно съвпадна със тази тук мисля че е добър и може и на него да се разчита, очаквам вашите мнения, а и искам да попитам хапчето се пие сутрин на гладно след като го изпия кога мога да почна да хапвам??

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 16:37 от Donchev12

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
Магнитче,що така си я втасала,дано сега като се затопли да тръгне надолу това проклето ТСХ ConfusedТи на каква доза си Hug
Donchev12,моето мнение е,щом си решил да пиеш Л-тироксина,че е по-добре да започнеш от по-ниската доза,принципът е такъв, а после,ако се окаже,че тя не ти е достатъчна,ще ти я вдигнат, още повече-твоето ТСХ изобщо не е високо. А,за хапването-половин час след прием на хапчето можеш да закусваш и пиеш кафе PeaceИ не му се шашкай много на Хашимотото Peace

# 21
  • Мнения: 229
Gugito и аз мислех и реших да почна със 25мг и се чудя тоя що ме вика след месец може би заради дозата, не му се шашкам на хашимотото ама съм изнервен че толкова време вървя като ранен гълъб а немогат да ми кажат какво ми е и като ми казаха доста гадно ми стана  Wink,

# 22
  • Мнения: 4
Записвам се и аз в новата тема!
Дончев, аз закусвам около половин час след приема на хормона на гладно, мисля, че е достатъчен интервал от 20-30 минути.
По повод твои въпроси за главоболие в предишната тема, мога да ти кажа, че аз имам главоболие, но според мен не е свързано с Хашимотото.
Когато ми установиха Хашимото, не съм имала главоболие, както и други признаци, дори не бях напълняла.Случайно го установиха при профилактичен преглед, при който лекарят имаше съмнение за дифузна струма.
Направих изследвания и се установи, че нямам такова заболяване, а автоимунно-ТСХ беше 4, а антителата ТАТ и МАТ-над норма.
С главоболие се сдобих около 3 години по-късно, като през това време съм приемала хормон, макар и не всеки ден по предписание на ендокринолога.
Според мен главоболието е на нервна почва и не вярвам да се дължи на Хашимотото, въпреки, че е възможно да е благоприятствано от него.Гарантирам, че приемът на Л-тироксин и хормона в норма не доведе до излекуване на главоболието, още повече, че моят хормон никога не е бил висок/т.е. доста над норма/.И аз съм правила ЯМР на глава именно заради главоболието, което беше главно в дясно.
Аз все още нямам идея какво може да излекува главоболието, но мога да кажа, че до голяма степен то се дължи на нервно изтощение и напрежение.Така, че действай и в тази насока.
Относно споделеното от теб и за подуване в областта на лицето и очите, аз също имам подобни симтоми и не знам дали се дължат на Хашимотото или на друг проблем.Не са ме изпращали на други изследвания във връзка с това.На теб какво ти показаха изследванията на ANA и ANSA/за последното може да не съм запомнила правилно/?

# 23
  • София
  • Мнения: 2 958
Сега се сетих да ви попитам нещо. След като родихте колко време по-късно отидохте на ендокринолог, за да се редуцира дозата на Еутирокса? Мога ли спокойно да си го пия хормона след като родя в тази доза както сега или трябва веднага да отида на ендокринолог?

# 24
  • Мнения: 229
Buratina ами незнам да ти кажа аз си направих главата на решето кво ли не направих за това главоболие нищо не помага и всички други изследвания ми са наред само и единствено са ми открили хашимото, аз съм бивш спасител спортна натура сега плановете доста ми се объркаха, ами накараха да пусна ANA и ANCA това са някакви увеличени антинуклеарни тела които предшестват автоимунни заболявания и затова ме накараха да ги пусна едното ми излезна АNA в нормата е но не е зле който не го е пускал да си го пусне  Confused

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 17:17 от Donchev12

# 25
  • София
  • Мнения: 1 966
Donchev12, и аз съм бивша спортистка и сега също не ме свърта на едно място, преди да започнем опитите за бебе плувах по 3 пъти в седмицата по 3км, освен това карам ски и кънки, също така съм и любител водолаз и мога да те уверя, че Хашимотото не пречи ни най-малко на спортната активност  Peace
Малко ми е терсене за кръводаряването, преди да разбера, че имам Хашимото съм дарявала доста пъти, е, сега известно време ще пропусна  Grinning, но за по-натам със сигурност ще разпитам доки дали ако поддържам всичко в норма ще мога пак да дарявам.

# 26
  • София
  • Мнения: 10 692
Магнитче,що така си я втасала,дано сега като се затопли да тръгне надолу това проклето ТСХ ConfusedТи на каква доза си Hug
Що...щото с това малко бебе само ми беше до контрола на ТСХ....както и да е,утре съм при Начев,който ми се скара леко по телефона,че съм се забавила! Оказва се,че и холестерола и триглицеридите са зле...тааааааааааааааааа,дано Начев оправи нещата ooooh! На 75-тка съм сега.

джуджанка 45 дни след раждане се прави контрола на ТСХ,после след общо 3 месеца пак.
ААААААААА и Начев ми беше казал,веднага след раждане да мина от 125 на 75.

А за пиенето на хормона трябва да става непосредствено след събуждане сутрин и 30мин след това нищо не се консумира.

Последна редакция: ср, 14 мар 2012, 17:39 от magnet_for_happiness

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 165
Дончев, моят док ми е казал че хапчето се пие на гладно поне 30 мин. преди хранене. Затова си го пия към 9 и 9 и 30 си закусвам  Peace

джуджанка, на мен док ми каза като родя директно същия ден минавам на доза 25 мг. и 45 дни след раждане пускам контрола на ТСХ и отивам при него.

Магнитче, дано бързо стабилизирате положението пак  Praynig

# 28
  • Мнения: 229
svetla81 ами с тва хашимото взех да се замаявам,задъхвам се като пенсионер, лицето ми подпухнало червено по челото ми излезнаха пъпки ужас през живота си пъпка не ми е излизала, главата ме боли незнам това дали е свързано и сега и почнаха и мускулите по тялото, евала на тия който нямат симптоми ако тия синтетични хормони не ми премахнат симптомите незнам как ще продължа напред със спорта  Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 2 958
Благодаря за инфото!  bouquet  bouquet  bouquet
 За всеки случай ще се обадя и на ендокриноложката, защото термина ми е в началото на пролетта, когато вече ще е по-топло и сигурно ще трябва да се намали дозата по-бързо след раждането. Аз сега пия по 75мг.

Общи условия

Активация на акаунт