Как да обясня?

  • 471
  • 3
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 143
Здравейте, интересно ми е да разбера, как обяснявате на дечицата си разликата в половете? Дъщеря ми е почти на 4 години и  естествено прави разлика между "момченце" и "момиченце". наскоро ми обясни, че" момчетата били с къси коси и с панталони"-явно за нея това е критерия да ги различава".  Grinning

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Спомням си много ясно аз как си направих сама разликата:)
Брат ми още не се беше родил и аз имах "достъп" само до сестра ми. Един ден започнах да се чудя по какво се различават момчетата от момичетата(била съм около 5 год.)
Мисля си - ами по панталоните и косите, да ама бебетата се раждат без коси и голи, и тогава реших да започна "цялостен разбор". По главата не се различават - всички са гологлави, по гърдите също - малките момиченца нямат големи гърди, по краката и ръцете няма разлика и оооо, еврика - различават се по пишлето Joy Joy Joy
  Така, че можеш да я подтикнеш в тази насока и тя сама да се зарадва от откритието си (както се зарадвах аз), а можеш и ти директно да й кажеш. За децата тези теми на разговор не са срамни, тайни и т.н. ние ги превръщаме в такива.
 

# 2
  • Мнения: 9 990
Мойта дъщеря сама направи тази разлика,засега за подробности  е още малка.В яслата,когато ги слагат на гърнетата се карат понякога на момченцата,които си вадят пишлетата извън гърнето и опишкват всичко hahahaТа от там и тя е научила за тази част от тялото,която е разликата.

# 3
  • София
  • Мнения: 15 198
Иво направи откритието за разликата между мъжете и жените в банята. Mr. Green
Когато аз или баща му се къпем, той влиза и излиза от банята когато си иска, а от известно време иска някой от нас да се къпе с него във ваната. Така че винаги му е била известна основната разлика между мама и тати.  Grinning Напоследък особено гордо повтаря "Иво мъшшшшш. Има пише." Прави и коментари от рода на "Тати мъшшшшшш. Има пише. Мама ня (жена, един вид Wink). Няма пише. Баба ня. Няма пише. Дядо мъшшшшшш. Има пише"..... И така до безкрай.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт