ЛЕКИ КОЛИЧКИ....КЪДЕ СТЕ

  • 3 777
  • 34
  •   1
Отговори
    newsm50 

ТЪРСЯ ЛЕКА КОЛИЧКА , МОЖЕ ДА БЪДЕ КОМБИНИРАНА . жИВЕЕМ НА 4 ЕТАЖ, БЕЗ АСАНСЬОР И С ТЕСНИ СТЪЛБИЩА.

СПРЯЛА СЪМ СЕ НА MAC ENGLAND - ПРИНЦЕС РОЯЛ ИЛИ КУИНИ ОТ ЩЪРКЕЛ. ИДЕЯТА Е, ЧЕ ЗА РАЗХОДКИ ЩЕ  СЛИЗАМ И ЩЕ СЕ КАЧВАМ ПО ДВА ПЪТИ: С БЕБЕТО И КОША, А ВТОРИЯ ПЪТ -  САМО ЗА НОСЕЩО-ДВИЖЕЩАТА СЕ ЧАСТ.

     newsm12ЛОШО НЯМА, ЗАЩОТО ДОКАТО БЪДЕЩЕТО БЕЗЦЕННО , КОЕТО СЕГА СИ РИТА В КОРЕМЧЕТО МИ, ЩЕ ПАПКА, ЩЕ РАСТЕ ТРУПАЙКИ КИЛЦАТА, КОИТО МАМА ИСКА ДА СВАЛИ, ПОСЛЕДНАТА ЩЕ ПЕСТИ ЗА ФИТНЕС, ЩЕ СЕ ПОТИ КАТО В САУНА И ОТ СЕГА СЪМ ГОТОВА ДА РУГАЯ КАТО КАРУЦАР В ЗДРЪСТВАНЕ САМО КАТО СИ ПРЕДСТАВЯ СВЕТЛОТО БЪДЕЩЕ.

БАБИ СВОБОДНИ И ЗДРАВИ ЗА ДА ПОМАГАТ - НЯМА В НАЛИЧНОСТ, ТАТКОТО - НА РАБОТКА, КАТЕТО - НА ГРАДИНА, А МАМА У ДОМА СЕДИ, ТЪЖНО ГЛЕДА КАК БЪДЕЩЕТО БЕЗЦЕННО ЩЕ РАСТЕ ЗДРАВИЧКО И ЩЕ РОНИ СЪЛЗИ ЗА АСАНСЬОР - ЕДИН ОТ НАЙ-ВЕЛИКИТЕ ВЪРХОВЕ НА ЧОВЕШКАТА ЦИВИЛИЗАЦИЯ. newsm45 (НА ПАРТЕРА НЯМА ПОМЕЩЕНИЕ, КЪДЕТО ДА МОГА ДА ОСТАВЯМ ПОНЕ РАМКАТА. ВСИЧКО ТРЯБВА ДА СИ СЕ КАЧИ НА ПОСЛЕДНИЯ ЕТАЖ)

ТА ВСЪЩНОСТ ИМАМ ДВА ВЪПРОСА:

1) НЯКОЯ МАМА ПОЛЗУВАЛА ЛИ Е MAC ENGLAND  ПРИ ТЕЗИ УСЛОВИЯ? МОЛЯ ВИ ЗА КОМЕНТАР

2) НЯКОЯ МАМА ДА СЕ СЕЩА ЗА МАГАЗИН, ЩАНД, СЕРГИЯ, БАЗАР, ОКАЗИОН И Т.Н., КЪДЕТО МОГА ДА ПРОВЕРЯ ЗА ДРУГИ СРАВНИТЕЛНО ЛЕКИ  И УДОБНИ КОЛИЧКИ. (В "СКРИТИ СЪКРОВИЩА", ДО  СТОМАТОЛОГИЯТА, МАЛЕЧКО НА К.ВЕЛИЧКОВ, ПИНОКИО ДРУЖБА И ПО НЯКОИ ОТ САЙТОВЕТЕ НА Е-МАГАЗИНИТЕ ВЕЧЕ БЯХ) 

АМИ ТОВА Е. ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ   1stroller

# 1
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Здравей Simple Smile
Аз ползвам МагИнгланд, модел Роял, подобна е на Куини. За условияна в които ще я ползваш е доста тежка. Скоро ходих до Дружба и там вдях на Джордани сгъваеми - в едната въка бебо в другата количката и са около 8кг. За зимана докато бебо е малък можеш да си вземеш портбебе. Това е от мен, дано помогнах. Успех в избора и леко раждане Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 181
Със сигурност мога да кажа,че Магчето е доста тежко и всеки ден да мъкнеш и разглобяваш не си е работа.Но за тези пари по-лека едва ли има.
Ако можеш си измисли варинат да я заключваш някъде до стълби,в мазе,гараж.
Другия варинат е по-скъпите марки,който са и по-леки.

# 3
ok благодаря ви . За какви пари какви по-леки колички могат да се намерят? В МАЛЕЧКО има колички, които са по 600 - 700 лева , но не ми се видяха по-леки, по-лесно разглобяеми или по-компактни за тясно стълбище. Това е сума, която бих могла да преглътна smile3506, но за повече не мисля, че е практично. Въпреки, че става въпрос за моя гръб...

# 4
  • Мнения: 1 547
Няма толкова лека количка, колкото търсиш. Дори по спецификация да пише, че тежи 5 кг, това не е истината, повярвай. Съвсем скоро приятелка купи тази количка. Имаше реклама в сп. Моето бебе и аз, че тежи..примерно 6 кг и половина. Това обаче се оказа, че далеч не е истина - доста по-тежка е.

Моят съвет: купи си хубава, скъпа и качествена количка, но която задължително да има гаранция и следгаранционен сервиз.

# 5
  • София
  • Мнения: 8 275
Ние сме с Pick Up на Chicco 9 кг, аз лично съм много доволна от покупката, освен че изглежда добре минах и без лятна количка. Аз си бях харесала и Ponny на Chicco само 5.5 кг но се оказа, че няма легнало положение и не става за новородено (полулегнало+седнало) а и тогава нямаше внос.
С една майка с Маг Куини заедно се разхождаме и прибираме и според нея нейната е по тежка.

Ето едно малко сравнение между нашите две колички (моята е по-нова с около 4м):
количка                    Pick Up на Chicco: 280 лв.                              Маг Куини:   268 лв  (няма разлика в цената)
вид                             комбиниран спортна с гръб към теб                 комбинирана + зимен кош с лице към теб
чанта                         не                                                                        раничка
кг                                9                                                                         12
кош                             много голям                                                         малко по-малък
гуми                            предни двойни въртящи се                                надуваеми големи не се въртят
дръжка                       неподвижна едно ниво                                      неподвижна чупеща се (но пласмасите май са слабото и място и от двете страни е олепена)
конструкция на седалката: мека "-" за дупето, има дюшече          твърда
положение на гръбчето и двете са с няколко от легнало/полулегнало/седящо
герук                         по-добре пази, няма нужда от чадър                   повече положение и може да се маха, но за лятото им трябваше чадър
колани                       5-точков има и през каменцата                            м/у крачетата и кръсчето само, палавата девойка се изправяше в количката при това възване
дъждобран  и двете нямат, това е полезно нещо, освенот дъжд пази и от вятър Simple Smile
ударо издръжливост: и двете сме ги търкаляли или дърпали по стълбите и няма поражения по гумите (в едната ръка гушнат бебока с другата дърпаш количката, а на слизане връзваш бебока и внимателно сваляш заедно с него количката в гръб, но това при пораснали бебетта и ако се разминем с излизането)

Мисля, че в Штъркел можеш да видиш и двете колички (поне преди 1 година продаваха и Chicco), но не разчитай на продавачите.


Относно количките на Джордани имай предвид че НЯМАТ гаранци,я което е супер странно?!!

# 6
  • Мнения: 651
Хм,сложна ти е дилемата......като се сетя аз колко го умувах навремето...хем за 10 стъпала ставаше дума....да ти кажа честно не се навивай много за тия темпове на носене...4 етажа 2 пъти дневно...с количка и бебе наддаващо всеки ден.... newsm78 newsm78 като сложиш и безсънието и постоянното търчане едва ще имаш сили да излезеш,а,за мъкнене..... Sick Sick
 Ама не съм седнала да пиша да те обезкуражавам,ами да ти дам идея да помислиш за количка с големи гуми и яки амортисьори-заложи на свалянето на количката на гуми,а не на мъкненето. Не съм много на ти с тези колички,не съм имала такава,но една мама до нас имаше четириколка Куини фешън и беше като трактор-превземаше стъпала,камъни-всичко. Не беше евтина,но мисля че има и други такива. Маг количките според мене не са нито леки,нито имат достатъчно здрави амортисьори.
 Пиши какво си избрала Hug

# 7
  • Мнения: 9 900
аз намирам за лека количка "Симона" на "Мони". Купена от Илиенци за 150 лв някъде. Казаха 10 кила, наистина си е 10 кила. Като се сгъне, може да се тътри с колелата по стълбите. Че и е здрава.
Имаш ли кола? Количката би могла да се държи в багажника постоянно.
Портбебето е добра идея. Малкият в началото го разхождах с портбебе в ръка. Или просто го изнасях в градинката с портбебето.
Още по-добра идея е да разхождаш бебето с кенгуру - има такива от началото на втори месец да го носиш вътре.

# 8
  • Мнения: 651
 Сетих се и за един друг вариант,за който аз като тръгнах да си купувам лятна количка се бях сетила,ама беше късно вече-бебето ми беше голямо.

 Купуваш си лятна количка макси такси бърди и кошница за кола,която се закача за конструкцията на количката с едни бутони. като си сваляш бебето ще сваляш само бебето в кошницата и конструкцията на количката и във входа ще си го монтираш-лесно става.така можеш спокойно да краш до Април,а тогава бебчо ще е достатъчно голям за лятната количка,която ляга почти до долу.Като пари-количката-280,кошницата-межди120 и 280-зависи от модела,но всички кошници макси кози могат универаслно да се монтират към конструкциите на макси кози количките. Кочниците имат сенниче и ако си вземеш и някакво чувалче,на бебока ще му е съвсем уютно.А така ще си имаш и кошница за кола. Можеш да си вземеш дъждобран за кошница-има в Комо-против вятър,студ...
 Според мене хитро са го измислили хората. особено за твоето бебе,което ще е "зимно" бебе само 3-4 месеца ми се струва удачно.
 Виж страницата на Неделчев и неделчев ( горе на форумската страница има банер). не мога да ти го коп-на че пейста ми нещо не става. Там отиди на колички,модел Макси Кози Бърди.
 Хайде успех!
 И леко раждане! Hug

# 9
  • Мнения: 1 645
Нашата количка беше на JANE,със зимен и лете кош.По каталог със летният кош тежеше 7.2кг,а със зимният малко повече.
Страшно бях доволна от количката,и в действително е лека,а и аз търсех точно такава,поради същите причини като вас.
Купих я от София,но не помня как се казваше магазина,но се намира до Малечко.
Ето и сайта им;Нашата беше модел CARRERA,и струваше 760лв.
http://www.jane.es/
но не знам дали все още го внасят този модел.

# 10
много благодаря на всички за информацията. Flowers Sunflower

днес мисля да обиколя магазините на mothercare и ... до кой  магазин Малечко се намира тази лека количка - 7.2 кг? малечко, доколкото видях, имат няколко магазина, а до този на К.Величков нямаше съседен... 

С Катето нямах такъв  проблем. просто влязох , харесах и купих. а сега.......smile3538

# 11
  • София
  • Мнения: 293
....
 Купуваш си лятна количка макси такси бърди и кошница за кола,която се закача за конструкцията на количката с едни бутони
...

 newsm10  202uu

яхнала метлата , много добре го измисли! Даже да си призная честно малко ме е яд, че не се сетих за този вариант когато избирах количка преди 10 месеца   Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 896
Ха, какво съвпадение-Купихме Маг Ингланд Принцес, не роял, живеем на 4-ти етаж БЕЗ АСАНСЬОР! Аз съм доста яко момиче, била съм в спортно у-ще-плуване, гребане...мога да нося тежко, обаче с тая количка ми се стъжни живота! Освен това е дефектна, върви наляво или надясно, в зависимост дали дръжката е отпред или отзад...и не е само тя така и други колички от тази марка вървят на чорчук. От седмия месец я зарязах и посред ноември минах на лятна. Както и да е - откакто съм с тази количка си мисля че можеше от самота начало да съм с нея, тъй като Ема е лятно бебе. Много съм доволна, сега слагам бебета вътре и заедно с нея свалям количката надолу и после така я качвам. Количката е 5 кг. За зимно бебе незнам дали е подходяща, ама ако е облечено и завито добре, защо да не. Има си легнало положение и коланите са добри, минагат през чувалчето.

# 13
  • Мнения: 5 370
Не съм много на ти с тези колички,не съм имала такава,но една мама до нас имаше четириколка Куини фешън и беше като трактор-превземаше стъпала,камъни-всичко. Не беше евтина,но мисля че има и други такива.
 Пиши какво си избрала Hug
Точно думата е ТРАКТОР-Куини няма грешка, конкретно за този модел говоря. Само че са триколки, което е още по-улесняващо.
Мило бъдещо мамче, наскоро бях пуснала даже тема "Да си похваля тракторчето". След най-големия първи сняг, когато количка почти не се виждаше, ние кръстосвахме като първите хора. точно ти е казала "Яхнала метлата"-всичко превземах с нея. И гумите да са големи!!!Много е важно!!! Иначе гледах един ден как една количка с малки гуми буксуваше в снега, а горкото майче само дето не псуваше Embarassed

# 14
  • Мнения: 1 645
... до кой магазин Малечко се намира тази лека количка - 7.2 кг? малечко, доколкото видях, имат няколко магазина, а до този на К.Величков нямаше съседен...

Ами магазина се намира точно на К.Величков,може да не са точно един до друг,но е на същият булеард.Той е доста голям магазин,и продават колички,легла - абе всякакви едро - габаритни неща.
Успех в търсенето Peace


Общи условия

Активация на акаунт