Пристрастяване към кърмата.Има ли такова животно?

  • 2 040
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8 450
Отдавна се каня да питам мамите на по-големи кърмачета,дали са забелязали,че след навършване на една определена възраст бебо с топ не можеш да го мръднеш от гърдата? JoyНормално ли е едно "бебе" на възрастта на моето да предпочита кърма пред всичко останало?Започвам да се плаша,че перспективата за кърмене до първи клас не е форумска шега,а реалност. Laughing
От друга страна не искам да правя опити за намаляване на кърменията поради простата причина,че не пием от шише,не признаваме водата и всички опити за пробутване на каквото и да било друго мляко биха били неуспешни.Не съм тръгнала да отбивам,искам да се кърмим още дълго време,но се плаша,че отбиването в един момент ще е мисия невъзможна.
И тъй като искам да знам,какво ме очаква,искам да ви питам-Кога дечицата ви намалиха сукането за сметка на твърдата храна,при това без да се отбият?
Благодаря предварително за отговорите!

Последна редакция: пн, 09 яну 2006, 16:55 от Е-Миа

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Според мен е нормално - иначе трябва да реша,че и моето дете не е наред Laughing
В разните книги за nursing toddlers се обяснява успокоително,че деца,които се кърмят както ние го правим (без заместване на кърмене още в по-ранните месеци),обикновено точно така се държат - и все още ядат твърде малки количества други храни.Освен това си е и до дете,и до период - знаеш,че има моменти,в които нищо освен гърдата не искат - ние сме в такъв в момента Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 6 243
На въпросите - отзад напред.

В момента сме в процес на увеличаване на твърдата храна спрямо изсуканото. Т. е. ако досега кърмата беше повече, вече увеличава другото, но не суче по-малко. При нея забелязвам, че сукането намаля, ако е ангажирана активно с нещо интересно - например, ако сме на гости, може да не се сети за мен и 2 часа, а ако я поканя, да не ми обърне внимание. Ако сме в къщи и скучае, идва да суче през 10 минути. Предполагам, че като се стопли времето и прекарваме повече време навън, в игра и приятни неща, циците няма да са вече основното й хоби и ще ме търси на приспиване предимно. Сега - в студеното, аз съм предпочитаната занимавка.

Мислила съм доста по този въпрос, защото при моето злато привързаността е силна. Но ми се струва, че тази привързаност е не към кърмата, а към самото сукане. Тя има четири стабилни хранения дневно от много време, в количества, че да не й се налага да суче, и въпреки това го прави. И вода пропи. Но пък пада много, ядосва се, и често й се налага да идва за разтуха и утеха...или за приятно прекарване без повод.

Нема да се пУашиш, ще ги съберем накрая, ще ти запишем в един клас, че поне като ходим да ги кърмим в голямото междучасие, на никого няма да му прави впечатление. Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 2 210
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.

# 4
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е-миа, ако мине в отделенията, а още настоява, значи можеш да се съмняваш нещо Simple Smile

Ако не съм разбрала въпроса правилно и иде реч за залепване за гърдата в определена (считана тук все още за "нормална" възраст), то при Мая този период беше най-силен към 1-2г, на приливи и отливи според ситуацията; сега ме зарязва, ако има по-важни неща за правене и хич не й дреме.

# 5
  • Мнения: 8 450
Бу,залепва се по 5-6-7 пъти на ден.И намали другата храна,яде много малко и компенсира със сукане.
Хапке,нямаш проблем Wink,проучи въпроса за подходящо училище! JoyМоже пък да открием едно частно до тогава и да ги съберем всички форумски "дърти" Mr. Green кърмачета на едно място.

# 6
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 786
Е-миа, значи съм ти отговорила в горния си пост. Нормално е, минава. Сега има много нови неща - прохожда, започва да прави нови изненадващи неща, превъзбужда се...Ще мине Simple Smile Но всяко ново нещо - физически (зъб, прохождане, ново умение) или психическо (промяна в обстановката, нови хора, нови събития) могат да предизвикат такова "залепване" - нормално е, минава, спокойно.

# 7
  • София
  • Мнения: 4 381
Да, период е. При нас след навършване на годинката започна да увеличава твърдата храна. Сученето зависи - някои дни е по-често, други - само за приспиване. И според мен усвояването на нови умения и промяната на обкръжаващата среда ги кара да бъдат несигурни и търсят начин да се справят с това. Просто кърменето е техния начин.

# 8
  • Мнения: 2 051
Кога дечицата ви намалиха сукането за сметка на твърдата храна,при това без да се отбият?Благодаря предварително за отговорите!
Когато проходиха и започнаха да се заиграват.
Когато правим дълги и големи разходки и им е интересно.
Общо взето го свързвам с порасналите им възможности да контактуват сами с други хора и предмети.

# 9
  • Мнения: 2 731
И аз се бях стреснала че няма да мога да я отбия -и тя си предпочиташе кърма а не твърда храна .Но един светъл ден беше на 1.4 месеца сама се отказа не знам защо тъй като като стиснех потичаше кърма но не съм се цедила за да видя колко е .И така се отби сама.

# 10
  • Мнения: 4 242
Само да вметна:"Спокич душата, не си сама в туй си положение!" Mr. Green
Да ти шепна ли че ние още каши ядем, и пюренца, не стига че по малко, ами и отказваме готвено и всичко ново и различно от бебешката храна.

# 11
  • Мнения: 3 164
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.


На някой може и да му е смешно, но на мен вече  smile3511 smile3514 И аз съм се отчаяла, не че правя нещо по въпроса де, все си казвам има време ,още малко, но кога ли? ще ми се само да се откаже,хич не ми се ще да го тормозя ooooh!

# 12
  • Мнения: 313
Казвайте, кое е училището и да започваме сформиране на паралелката Laughing
За моята няма нищо по интересно от циците ми...Тези дни, около празниците се скъсах от разходки  и то все по интересни и различни за нея места....тича, тича насам-натам и пристига да ми вдига блузата. Хапва пица и мези с цица. Е, това е положението дано като си хване гадже да не трябва да съм наоколо Laughing newsm65

# 13
  • Мнения: 2 784
Аз пък съм сериозно обезпокоена от този факт, ама не смея да пусна тема, за да не ме изядете "с парцалите", 4е ве4е се плаша от моя "цицоман" (както го наричат дядото и бабата). Знае ли някой (защото в библиотеката не намерих отговор на въпроса) има ли изобщо ЕСТЕСТВЕНО отказване на детето от сукане след 1.5год??? Защото аз си мисля, 4е може май само насилствено. Иво нон стоп вика "цица! цица!" и не се съобразява с нищо друго- няма разсейване, няма забаламосване- като реши и не спира да се тръшка докато не му дам! Да де, ам го прави и в невъзможни ситуации- докато карам колата и пр. Та ве4е съм се притеснила доста...Сори за оф-а.


На някой може и да му е смешно, но на мен вече  smile3511 smile3514 И аз съм се отчаяла, не че правя нещо по въпроса де, все си казвам има време ,още малко, но кога ли? ще ми се само да се откаже,хич не ми се ще да го тормозя ooooh!
Шони, аз кой знае защо залепнах за доланата ти чертичка и си викам- малей...6 години, значи верно има хора, дето да кърмят до 1 клас... Mr. Green
По темата- и аз вече се притеснявам. Лятото смятам вече да я отбия- ще е на година и половина, вече яде достатъчно твърда храна. Просто 1 година ми беше психологическата бариера, сега е година и половина, като я мина пак, пак може да размисля Mr. Green Но тя твърдо отказване няма. Досега не е имало случай да заспи вечер без да цокне, как ще се отучваме, недоумявам просто. Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 1 215

Зависимост е, но не към млякото, а към сукането!

В известна степен е зависимост и на майката!

При повечето майки, които кърмят дълго, забелязвам, че това е изтърсачето или ако е едничко, няма второ дете. Питам се какво бих правила, ако тя още спи в нашето легло, а имаме и друго бебе или съм бременна?

Общи условия

Активация на акаунт