Колко по-рано записахте децата в детска кухня?

  • 1 325
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 640
Провокирана от темата за яслите в София, искам да попитам много ли се чака за детска кухня и налага ли се да подам молба по-рано? Въобще какви документи искат?

# 1
  • София
  • Мнения: 2 298
Зависи за коя кухня става въпрос, при някои те записват веднага, при някои чакаш. Ние ще ползваме тази в Павлово (или Бъкстон, не знам точко как се води), чака се с месеци и записахме нашето гардже още като беше на 2 месеца.

Получихме миналата седмица уведомление, че ни е дошъл реда и днес се записахме официално, от сряда ще взимаме храна.
Днес за записването таткото занесе Акта за раждане и бележка от педиатъра. При подаване на молба за чакане на ред ред май писах някаква молба по техен образец и дадох копие от Акта за раждане.

# 2
  • софия
  • Мнения: 757
Аз записах сина си в четвъртък за кухня(живеем ж "Люлин").Стана веднага,няма да чакаме,утре ще вземаме за първи път храна.На мен ми искаха за записването:
1.20бурканчета с 20 нови капачки(бурканчетата на Ам-ам)
2.копие от акта за раждане
3.17 лева за купони за месеца
4.бележка от педито

# 3
  • Мнения: 1 568
Аз чакам от около 2 месеца да ми дойде реда за кухнята в Студентски град и чак днес успях да си издействам от понеделник да взимаме и ние храна.
Успях да намеря една мама, която е записна там, но се преместиха да живеят на друго място. Тя ми даде съгласието си да взимам храна на тяхно място. Успях и да убедя администраторката в кухнята.
Иначе, повярвайте ми, още два месеца щях да си вися на опашката. Трябва някой да се откаже, да тръгне на ясла или да навърши 3 години, за да го отпишат.
Познавам поне 5 майки от квартала, които лятото взимаха храна от тази кухня, после обаче се записаха в една по-близка без да се откажат и така заемат мястото на някой, който чака с месеци  #Cussing out

# 4
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Аз записах Нели няколко месеца преди да стане на годинка. На година и 1 месец ни се обадиха, че може да взимаме храна оттам

# 5
  • София
  • Мнения: 15 198
Избери си кухна и провери на място. Явно навсякъде е различно. При нас (в "Западен парк", зад бившия ресторант "Лебед") няма предварително записване и чакане с месеци.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
Ти нали в Дружба беше - нямаш грижи. Аз ги записах моите на 6 месеца и лелката ми се смя  Embarassed. Тази в Дружба 1  е кухня майка и има голям капацитет - може би месец, два преди да тръгнете. 

# 7
  • Мнения: 2 271
Аз сьщо сьм от западен парк и от вьпросната кухня са вьрнали 2 майки за след 2 месеца!Май е по симпатия Hug

# 8
  • София
  • Мнения: 15 198
petia47 , не знам с кого са говорили. Кажи им да не се отказват толкова лесно. Доста често като взимам храната слушам как майки идват и се интересуват как става записването и много подробно им обясняват кога и какво да направят. Обаче има една лелка дето е по цапната в устата-ако са попаднали на нея, просто е лош късмет. Нека да опитат пак.
Ако пък познават някоя майка, която вече взима храна, нека да отидат с нея. На такава майка по-няма да й минат номера и пускания по тъча. Миналото лято се бяха опитали да разкарат за есента една моя позната, но като разбрах какво са й казали отидох и говорих вместо нея и нямаше никакъв проблем със записването.

На колко месеца са бебетата?

# 9
  • Мнения: 4 668
А някой може ли да ми каже нещо за кухнята в Борово ? Чака ли се много , къде точно се намира , задължително ли трябва бележка от педиатъра ? Нашия лекар е в частна клиника , той може ли да ми даде такава бележка ? Предварително благодаря ! 

# 10
  • Мнения: 7 640
bibi, за коя кухня става въпрос? Според Бг-Мама има 3-зад Оазис, до бл.40 и бл.60? Кухня-майка ми звучи като училища-гнезда  hahaha

# 11
  • София
  • Мнения: 94
Ние записахме Мария на навършени 3 месеца. Не знам колко се чака за кухнята в Младост - просто се презастраховах и за това се засилих от толкова рано.
Pipinka, за бележката от педиатъра - доколкото знам, на нея пише, че детенцето няма никакви алергии и може да посещава детска кухня. За това, според мен, не би трябвало да е проблем това, че педиатъра ви работи в частна клиника.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 688
записах Светльо когато беше на 4 месеца и ми се накараха защо толкова късно го записвам!!!!!
викнаха ни когато стана на 9 месеца  и то защото се освободило място иначе сме щели да чакаме до февруари!!!!
П.П. това за кухнята в Павлово

# 13
  • софия
  • Мнения: 181
Подадох молба април, а се записах октомври/Младост/

# 14
  • Мнения: 1 489
Не съм подавала молба,просто отидох с акта за раждане в понеделник и от вторник започнах да взимам храна.Но може би това зависи от капацитета на кухнята.

Общи условия

Активация на акаунт