Операция на миома!Молба за съвети

  • 295 670
  • 769
  •   1
Отговори
# 135
  • BG
  • Мнения: 2 217
Здравейте момичета,

Миналата седмица минах лапароскопска операция в СофияМед. Оперира ме д-р Нецов. Той е много странна птица, но важното е, че си разбира от работата. Бях в операция час и половина. Миомата ми беше 5 см.
Екипа в АГ отделението на боницата е невероятен. В реанимацията имаше много мили сестри и санитарки, малко след като се събудих дойде и лекар. След като ме свалиха от реанимация, лекар или сестра идваше да проверява всички оперирани на 15 мин. Още същия ден вечерта д-р Димитров ми помогна да се радвижа и направих 2 кръгчета в стаята. Сега вече съм добре и 10 дни след операцията се връщам на работа.

Успех на всички, на които предстои оперативна интервенция!  Hug

# 136
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Момичета и аз съм вкъщи от неделя, но се оказа че децата са настинали и вместо да си почивам по цял ден, се налага да викам и да ставам за някои неща.
Оказа се, че миомата ми била 15см, но ми запазиха матката  т.н. Доволна съм от отношението като цяло. По 3 свиждания на ден - доцента, професора и началника на отделението. Mr. Green Голямо щипане на коремчетата падна. Аз също трудно се раздвижих, на 3 пъти ме вдигаха и ми прилошаваше, голяма артимия  и изпотяване. Накрая ме грабнаха 2 сестри и ме завлякоха по стълбите горе. Махнаха ми катетъра и искам-не искам започнах да ходя до ВЦ.
Изписаха ми антибиотик, Малтофер и Фраксипарин. Незнам как ще продължи въстановяването. Всеки ден е различн. Вчера се чувствах по-добре, но вечерта вдигнах температура и ме втресе. Днес нямам темература, но ми е по-трудно. Наболява ме и десния бъбрек, незнам от какво - от лежането ли? Много мие дискомфортно пишкането и адски ме сърби около операцията и лепенката.
Съжалявам, четолкова съм се стискала. Ао еше порано, можеше и да мина с лапаро, но важното е сега да няма проблеми.
Успех пожелавам на всички момичета. Повечето от вас искат и бебенца да имат, така че борбата ще е дълга. Hug

# 137
  • България
  • Мнения: 987
Тортичка, стискам ти палци! При мен хронологията на операциите е същата. Искам да ти кажа, че от коремната операция се възстанових по-бързо Peace. Сега вече действаме по другия въпрос  Hug Сигурна съм, че всичко ще е наред!
Ох, дано и при мен да е така... Колко време след операцията може да се правят трансфери?

Stephy, браво на теб! Аз 10 дни след лапарото не съм си и помисляла да се връщам на работа - доста по-късно се възстанових.

spinki, можеш ли сама да ставаш и да лягаш или имаш нужда от помощ? Боли ли те когато лежиш и можеш ли да спиш спокойно през нощта?


# 138
  • Мнения: 469
Тортичка, стискам ти палци! При мен хронологията на операциите е същата. Искам да ти кажа, че от коремната операция се възстанових по-бързо Peace. Сега вече действаме по другия въпрос  Hug Сигурна съм, че всичко ще е наред!
Ох, дано и при мен да е така... Колко време след операцията може да се правят трансфери?


4-6 месеца след операцията.

# 139
  • гр.Добрич
  • Мнения: 2 518
Тортичка, сама се обслужвам, че май и цялото семейство обслужвам. Wink Тъй като миомата ми беше по вдясно, като лягам на дясно доста ме опъва. Понаболява ме, но най-много ме сърби кожата. Незнам от лепенката ли е, от операцията ли, но направо ще полудея от сърбел. Като цяло съм добре, но навън не съм излизала. Така или иначе докторите дават 1 месец болничен, значи няма как още първата седмица да сме пушка. Само се пазя да не вдигам децата и въобще нищо не вдигам.

# 140
  • Мнения: 8 512
От болницата, където сте оперирани дават болничен за престоя по време на операцията и 30 календарни дни след изписване. Личният лекар може да ви прати при специалист - гинеколог или хирург и болничният да бъде удължен общо до 180 календарни дни. Аз предпочетох да го удължа и останах 3 месеца в къщи и не съжалявам, че направих така - хвахан зимния сезон с поледици, грипове, кашлици и хреми и изобщо не ми се искаше да си лепна нещо подобно след операцията.

# 141
  • гр. София
  • Мнения: 143
Здравейте, момичета! Преди 3 дни ми беше операцията. Две миоми - 5 см и 2 см в стената на матката. За съжаление това ми е втора операция на миоми в рамките на 2.5 години. Предният път не направих нужните проучвания и се наложи да изтърпя коремна операция с тежко възстановяване. Сега направих добрия избор и искам да го споделя с Вас. В новата частна болница Софиямед има страхотен екип. Там оперира д-р Нецов, анастезиолог ми беше д-р Плосков /прекрасен човек/. Благодарна съм им за успешната операция - лапаро, след като други специалисти ми отказаха тази възможност. Свидетел бях на много тежки случаи, които успяха да оперират без стандартното рязане на корема. Отношението на целия персонал беше на много високо ниво, обстановката - като на хотел. Насърчавам ви да се оперирате там, няма да съжалявате. Знам колко е трудно да се вземе това решение, изчетох всички отзиви и бях в голяма чуденка. Който има конкретни въпроси, ще му отговоря. Успешно възстановяване и здраве на всички вас!

# 142
  • София
  • Мнения: 87
Здравейте момичета!Да се запиша и аз по темата.На 10.10 и аз правих лапароскопия за премахване на миомни възли 2 бр. с размери 7/6 и 3/4.След много проучвания и чуденици къде и как да направя операцията се насочих към д-р Николай Попов от болница Вита.На кратко "яйце ми се печеше на г..." с всички нерви притеснения които съпътстват всяка една от нас с тази диагноза.На 18 септември направих консултация с док. и насрочихме операцията за 10.10Колкото повече наближаваше датата за лапароскопията толкова повече ме обземаше ужас и паника.Е дойде и 10 окт. и в 8.30 постъпих в болницата.Посрещнаха ме като бял човек-всички бяха изключително внимателни и любезни.На всеки мой въпрос/вкл.и на въпроси от серията тъпи/ получавах изчерпателен отговор.И за миг не ме оставиха сама в стаята.След подготовката на собствен ход се качих до операционната и последното което помня беше часовника на стената 11.15ч.След това се събудих в стаята а до мен една акушерка на пост Laughing.Да ви кажа чуствах се прекрасно-уютно ми е  топло нищо не ме боли а акушерката се усмихва и ме пита "как се чустваш?"Този въпрос ми бе задаван на всеки 20-30 мин в продължение на 2 дни от всеки който влезнеше в стаята/от док. до санитарката/ В 18.30 дойде д-р Попов да ми обясни как е минала лапароскопията.На кратко 4 часа но освен 2 интрамурални миоми е имало и 5 субсерозни с р-ри 2/2 сраснали с перитонеума.Слава на Бога че съм се поддала на лапароскопията иначе е трябвало да се премине към коремна операция.С днешна дата се чувствам прекрасно и вярвайте ми не ме е боляло и секунда от операцията до ден днешен!Това е първата стъпка   Втора стъпка Ібебеправене след 5 месеца.На тези на които им предстои такава манипулация -не се плашете направете я там където се чувствате добре и на този лекар на който имате доверие! УСПЕХ

# 143
  • София
  • Мнения: 87
Здравей spinki Сърбежа на кожата е от препарата с който те дезинфекцират.Ако не се лъжа се казва БРОМОЛ.Аз имах същия проблем и кожата ми се белеше почти 1 месец.Сърбежа ме докарваше до лудост #Crazy Мажех се с LIPIKAR BAUME AP НА LA ROCHE POSAY след като ми махнаха клипсовете. 

# 144
  • Мнения: 1 901
Здравейте момичета искам да ви помоля за мнение и съвети относно лапароскопска операция на миома PraynigИмам миома с големина почти 7 см. от 1 год я следя и постоянно нараства.Вчера доктора ми каза, че трябва да я махна , той прави само коремни операции и естествено ми предложи такава, но мен не ми се иска и го попитах за лапароскопкса каза да се насоча евентуално към Св. София(Тина Киркова), бихте ли ми препоръчали някой на който мога да се доверя за такъв вид лапароскопия бихте ли споделили как протича този вид операция- колко дълъг е престоя в болницата,колко дълго е възстановяването, а и около каква сума вървът този вид операции
Извинявам се за многото въпроси и ще съм ви много благодарна ако споделите Hug

# 145
  • гр. София
  • Мнения: 143
Здравей Елица, по-горе съм писала за моята операция в Софиямед. Операцията ми продължи около 2 часа с пълна анестезия, постъпих предния ден и ме изписаха на втория ден след операцията. Възстановяването е сравнително бързо, до две седмици можеш да се върнеш на работа, един-два месеца трябва да се пазиш от вдигане на тежко. Платих 1300 лв за операцията, като занесох и направление по здравна каса. Не всички болници с ендоскопска техника разполагат с уред за изваждане на миома 7 см. Доколкото знам такъв уред има в Софиямед, Плевен /проф. Горчев/, Шейново, клиниката на Мазнейкова, вероятно и Вита като чета отзивите на Ина.

# 146
  • Мнения: 1 901
 Jenist много ти благодаря за инфото Hug

# 147
  • Мнения: 693
Във Вита е 1200 лв. Приемат те в деня на операцията и те изписват два дена след това.
Размера няма да е проблем моята също беше 7 см.
Друг вариант е Шейново, там се заплаща избор на екип но не съм сигурна точно колко е  Thinking Мисля около 800 лв но може и да бъркам.
Успех където и да решиш  Peace

# 148
  • София
  • Мнения: 317
Здравейте момичета  bouquet
Аз претърпях коремна операция на миома септември месец в клиниката на проф. Горчев. Реших да намина да попрочета темичката и искам да кажа на тези, които им предстои операция - моля ви търсете повече мнения, повечето лекари, все пак става дума за здравето ви и е много важно как ще продължите живота си след операцията. Махането на матка или на матка и яйчници води до хормонален дисбаланс, а той повярвайте ми води до други заболявания. Завърти ли се порочният кръг няма излизане от него.
Има добри лекари, на които да се доверите. Успех на всички Hug

# 149
  • София
  • Мнения: 87
Добро утро момичета!Да вметна едно уточнение за ВИТА.Цената е 1200лв за здравно осигурени като в нея влиза всичко-операцията медикаментите леглодните/без значение колко ще пребиваваш там/ храната та дори тоалетната хартия и превръзките.Така че трябва да си носите само телефон и четка и паста за зъби.Престоя зависи от това как се възстановявате.По принцип е 1 ден но мен ме изписаха след 2 дни.Оператор ми беше д-р Николай Попов а анестезиолог д-р Даракчиева бивши кадри на Шейново.Когато търсих инфо къде да си направя операцията се свързах с моя позната която работи/не е санитарка/ в Шейново и тя ме насочи към д-р Богословова.Но в течение на разговора разбрах че Богословова не прави лапароскопия а само коремни операции.Така че аз лично преследвах д-р Попов а не клиниката. Хубав и успешен ден желая на всички! Peace

Общи условия

Активация на акаунт