Babies for Dummys

  • 614
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 605
Със сигурност въпросите Ще иzглеждат много смеШни в о4ите на опитните майки, но аz като кандидат мама не съм много наясно с материала  Embarassed  Вълнува ме с какво да обли4ам новороденото, което го 4акам в средата на април.  newsm78

Знам, 4е се носи Шапка. Колко време (седмици/месеци) се носи тя, а само когато иzлиzаме на вън ли?

Какви бодита да вzема, с къс или с дълъг ръкав? Температурите около термина Ще бъдат към 15°. Знам 4е бебетата иzтиват бърzо, но колко време трябва да се обли4ат дебело като се има предвид наближаваЩото лято?
Има едни модели бодита с коп4ета от страни, та да не се налага да се обли4а преz глави4ката. Мислех да вzема само такива zа на4алото, но ми каzаха, 4е обли4ането било по сложно отколкото с обикновените бодита, които имат само коп4ета между краката. Някакви наблюдения?

Приятелката ми, която има 2 деца (zимни бебета) ми е пратила един куп дрехи, между тях има и вълнени 4орапогаЩници. Каzа да ги слагам в на4алото, но на мен ми се струва малко странно да облека бебето с вълнени 4орапогаЩници (под панталоните) преz м. юни  Confused  То тогава zа какво са ми 4орапите пък?  Thinking

# 1
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
Със сигурност въпросите Ще иzглеждат много смеШни в о4ите на опитните майки, но аz като кандидат мама не съм много наясно с материала  Embarassed  Вълнува ме с какво да обли4ам новороденото, което го 4акам в средата на април.  newsm78

Знам, 4е се носи Шапка. Колко време (седмици/месеци) се носи тя, а само когато иzлиzаме на вън ли?

Какви бодита да вzема, с къс или с дълъг ръкав? Температурите около термина Ще бъдат към 15°. Знам 4е бебетата иzтиват бърzо, но колко време трябва да се обли4ат дебело като се има предвид наближаваЩото лято?
Има едни модели бодита с коп4ета от страни, та да не се налага да се обли4а преz глави4ката. Мислех да вzема само такива zа на4алото, но ми каzаха, 4е обли4ането било по сложно отколкото с обикновените бодита, които имат само коп4ета между краката. Някакви наблюдения?

Приятелката ми, която има 2 деца (zимни бебета) ми е пратила един куп дрехи, между тях има и вълнени 4орапогаЩници. Каzа да ги слагам в на4алото, но на мен ми се струва малко странно да облека бебето с вълнени 4орапогаЩници (под панталоните) преz м. юни  Confused  То тогава zа какво са ми 4орапите пък?  Thinking

не се притеснявай за бодитата. вземи си тези само с коп4етата на краката, по-лесно е. в на4алото гледай глави4ката и кра4етата да са му завити.дори вкъщи, ако е под 24-5C му слагай шапка. първите месеци са непрекъснато в пелени и одеала, така 4е те ги топлят достатъ4но, няма нужда да го обли4аш много.така по-лесно се сменят памперси. пипай му нослето и ръ4и4ките, ако са топли е добре.
щом са ти пратили дрехи не бързай да копуваш много. постепенно ще разбереш от какво има нужда. а и аз не одобравам обли4ане с дънки или други такива на пелена4е. не мисля 4е им е удобно.

# 2
  • Мнения: 6 390
Татянче,
наистина много въпроси  Crazy Laughing
 бебе над 4кг има своя собствена и действаща терморегулация  Wink т.е. най добре / това което правих и аз  Grinning/ е да го обличаш толкова, колкото си облечена ти.

Ако имаш блуза и пуловер, и на него му слагаш блуза и пуловер, ако си по къси гащи и потник, и него го събличаш по боди потник, колкото по малко го навличаш, толкова по добре за него, не се притеснявай, че ще измръзне, настине и т.н, защото  ще си го следиш / проверяваш го зад врътлето, или гърдичките как ти се струва температурата на тялото, ако си мислиш, че е хладно, слагаш една блузка в повече, и след малко пак го проверяваш и така, докато не свикнеш с това колко да го обличаш бебока  Wink
Ние сме декемврийчета, но вълнени чорпогащи нямаме  Shocked

Колкото по малко копчета, ципчета и т.н. толкова по добре отначало, защото и без това ще му сменяш пампа по сто пъти на дена, и няма да го сложиш хубаво, сте се опикае цялото, или ще се изповръща цялото, абе постоянно ще го преобличаш първите няколко седмици, докато не свикнеш с всичко, и затова по опростени дрешки от към страна на закопчаване ще ти е по добре.

Шапка ти е достатъчна само за на вън, у вас със сигурност е поне 20градуса, а в такава температура няма нужда от шапка, а колко време ще я носите  newsm78 ами зависи от времето, отначало ще имаш, поне първите 40 дена предполагам, после сама ще знаеш дали и кога и каква шапка да слагаш / има и слънчеви шапки  Wink/

# 3
  • Мнения: 6 390
mariabutti,
на мен лично ми е жега над 22градуса а 24/25градуса си е направо сауна Crazy Laughing, ти май вече си свикнала на тропическите жеги, и под 25градуса ти е студено  ooooh! Laughing
нослето и ръцете та дори и краката на Емката бяха доста пъти студени като бебче, но тялото като е топло, не виждам проблем / нашия тати даже се гордееше че са й студени, защото и на него са му постоянно студени крайниците/
За мене е по правилно, по малко дрехи и следене на температурата на тялото, веднага ще познаеш кога да го обличаш още

Татянче,
много бързо след като се роди бебо ще се ориентираш, не се притеснявай Wink

# 4
  • Мнения: 1 793
моят син се роди в средата на април  - на 14-ти. шапка въобще не съм му слагала - нито вкъщи, нито навън. за излизане го обличах с боди с къс ръкав, памучна блузка с дълъг ръкав, панталони памучни, леко якенце и чорапки. разбира се го завивах в количката с одеалце. такива вълнени пуловери не съм слагала / и сега не слагам/. чорапогащници в средата на април според мен е абсурдно да се слага на бебе, пък било то и новородено. и сега не ползвам такива. за спане му обличах боди с къс ръкав и отгоре  едно такова, което е с дълъг ръкав и крачоли с пети /тук му казват слийпсют/. бодитата, които съм купувала, са били от тези, които се закопчават между краката. удобни са. не съм позлвала от другите и не мога да направя сравнение. къпала съм го при 23-24 градуса като новороден, а сега и на по-малко. спи от малък на 17-18 градуса.

# 5
  • Мнения: 7 605
Много ви благодаря zа помоЩа  Heart Eyes . Да, имам много въпроси и те тепърва zапо4ват, но нямам ни сестра ни майка, които да питам, а много малко приятелки имат деца  Cry . И вижте какво става като питам една мама на zимни бебета (родени преz декември и януари)  Wink  А дрехите, които са ми пратили, ами не вси4ки стават zа съжелание, някои са доста иzносени/надуп4ени/с петна, Ще ги паzя zа всеки слу4ай ако неЩо zакъсвам с прането  Wink  но ина4е Ще купя на ново. Сигурно и на вас ви е доставило удоволствие да напаzарувате бебеШки дрехи  Wink  Аz zа сега съм вzела само 2 бодита, но лека по лека Ще по4вам да се оглеждам, 4е не се zнае да ли след 2 месеца оЩе ми се ходи по магаzините  Wink

# 6
  • Мнения: 1 793
пазаруването на бебешките дрешки беше голяма емоция за мен Grinning но недей да купуваш много дрехи, защото много бързо растат в началото и няма смисъл. сега обаче въобще не се сещам от кое по колко бях купила. искаше ми се да ти дам горе-долу ориентир, ама не помня.

# 7
  • Мнения: 7 605
пазаруването на бебешките дрешки беше голяма емоция за мен Grinning но недей да купуваш много дрехи, защото много бързо растат в началото и няма смисъл. сега обаче въобще не се сещам от кое по колко бях купила. искаше ми се да ти дам горе-долу ориентир, ама не помня.

Вси4ки така ми каzват, да не съм купувала по много, но ние имаме само ограни4ен достъп до пералня маШина  Sad  Смятам да вzема 8, 10 бодита, имам и реzервни от приятелката ми, те би трябвало да ми стигнат...  Praynig

# 8
  • Мнения: 6 390
бебешкото пазаруване е голям кеф  Heart Eyes Grinning
Но направо прескачай новородените, или поне не си купувай много, те за една година израстват толкова многоооо, че направо някой неща ще ги сложиш 1 път и като се сетиш пак за тях, вече са му малки  Crazy Laughing

# 9
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
mariabutti,
на мен лично ми е жега над 22градуса а 24/25градуса си е направо сауна Crazy Laughing, ти май вече си свикнала на тропическите жеги, и под 25градуса ти е студено  ooooh! Laughing
нослето и ръцете та дори и краката на Емката бяха доста пъти студени като бебче, но тялото като е топло, не виждам проблем / нашия тати даже се гордееше че са й студени, защото и на него са му постоянно студени крайниците/
За мене е по правилно, по малко дрехи и следене на температурата на тялото, веднага ще познаеш кога да го обличаш още

Татянче,
много бързо след като се роди бебо ще се ориентираш, не се притеснявай Wink


аз съм си зиморничева по принцип. да не говорим за мъжа ми. ако ти кажа, 4е сега в стаята е 24 и малкия спи с пижама с дълъг ракав и торба, а ние сме с олекотен юрган , сигурно няма да повярваш.

# 10
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
zдрасти....и на мен ми  дадоха много дрешки zа дребното....в началото нищо не съм купувала....шапка също не е носил, но е роден преz юли....zа обличането_както си облечена ти, така и бебо...можеш да слагаш по една блуzка с дълъг ръкав в повече ( напр. ти си по къс ръкав, бебо също с боди с къс, но отгоре блуzка с дълъг )...чорапогащници не сме полzвали, не полzваме и сега....аz също съм с ограничен достъп до пералня ( имаме и в къщи де, но не я полzвам), около 10 бодита са ми достатъчни, като аz ги сменям всеки ден....някои съм ги  полzвала по веднъж....недей да купуваш много, zащото много бърzо растат дребосъците...имала съм  и от двата вида, с копЧета от долу и с копчета от страни, и двата вида са ми били удобни....

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Останалите вече са ти отговорили, предполагам и в болницата като родиш, ще ти кажат, какво е най-удачно при излизане на вън. Важно е да обличаш "на слоеве", шапка - да, особено ако е ветровито. Иначе у дома...ако поддържаш постоянна стайна Т 24-25` то боди и една памучна блузка примерно и ританки са достатъчни.
Нас така ни учиха на "бременския" курс.

# 12
  • Мнения: 847
Здравей Татяна,
ами и аз сам нова мама от 3месеца само ,и аз имах вапроси ...но се СПРАВЯМ и сам много доволна от факта!!!!!
Та за покупките-наистина няма смисал да купиваш много дрехи в на4алото....но знам каква е трапката от покупките...аз самата доста напазарувах последните два месеца от бременността...на мен никой не ми даде дрешки ,тай като приателките ми нямат деца-аз сам парвата и май аз щте давам...
Та за Бодита-по добре си вземи от тези които се закоп4ават отстрани..Много по лесно е за обли4ане на беб4о,като е малак...а мисля 4е и в болницата щте ти кажат така...има всякакви марки и материи...аз ли4но се спрях на бодита от памук...има ги в Карфур,и други такива,а и в СА,в Киаби...можеш да вземеш директно за 1 месец-7бр....така ще имаш за една седмица,а после пералнята....Ако искаш вземи и за новородено ,но не пове4е от две...Другите мами са ти казали 4е децата порастват барзо -еми,вярно е...
Бебо ве4е е на 3месеца и аз с мака "прибрах "бодите за 1месец....и 4ак ми беше ма4но за тях ,толкова си ги харсвах...
За шапката -ами вземи си една-не много дебела,нито пак много танка....когато излизате и има вятар хубаво е уши4ките на бебо да са закрити....
За температурата в стаята-трябва да е 18-20°С не пове4е!!!!!!!!
За 4орпогашниците-ами няма смисъл...Както са ти отговорили-обли4аи бебо така както ти се обли4аш...!!!
Не го навли4ай защтото така само ще се изнежи...
За топлината на рацете и на краката-ами то си е много индивидуално!!!Например моят син има постоянно студени раце-но това в на4алото е нормално..докато се прави циркулацията ...даже понякога рацете му стават лилави ,но и това е нормално стога да не е постоянно...
Синът ми е роден през октомври и беше доста топло ,тук в Нант,та около 15 градуса...След едноседми4ното стоене в болницата ,ощте на 2 ден в нас -бяхме на разходка-та такива глупости от рода на :4е детето не бива де се изкарва....не слушай...и 4е не бива да го посещават хора до 40 му ден....
Най вайното е да не излизате когато вали ,и има доста силен вятър....
Не се притеснявай-вси4ко ще нау4иш....никой не се е роден нау4ен....
пак и незнам как е в Германия(нали там ще раждаш),но тук във Фр-я на излизане ни дадоха едни упътвания-с най вайжното....
Ощте на 2 ден имаш посещение от мед.сестра ,която идва и ти дообеснява някой нещта....така 4е....
Никой не се е родил нау4ен -а да си майка си идва от само себе си ,според мен ,имаме някакав такъв инстинкт....
Еди савет-ако има някой който да ти помогне  в на4алото няма да е лошо.......тъй като ще трябва да си по4инеш от раждането!!!!Но ако няма -не се притеснявай ще се справиш.
Поздрави
 Hug

# 13
  • Мнения: 447
Въпросите ти никак не са смешни, защото дори и аз се чудих доста от кое и какво да взема. Предишното бебе се роди през май, а сега се готвя за януарско - т.е. и аз нямам идея какво точно ми е необходимо за малкото човече.Но едно прилагах и аз и мисля и сега да прилагам при обличането - да не се навличат децата и както и други ти казаха- ако ти си с потник и блуза,то и детето така.

Мисля си,че може вземеш и бодита-потник и от тези с дългия ръкав.И е вероятно тези с дългия ръкав да ги ползва6 за нощния сън,а тези с късия за бельо при излизане.
и наистина не вземай най-малкия размер,дори и от чорапчетата(на дъщеря ми някои си и бяха малки още от раждането).Чорапогащник мисля за това време няма да ти е необходим.

Що се отнася до това,че ти липсват съвети от близките ти - нека също да не те тревожи.Майките ни и най-вече бабите ни(е,не всички) са ни обличали в повечко,а и са ни гледали без памперси и бодита и изобщо нещата са много различни.(мазане с мас и стоене у дома до 40тия ден и куп други,които трябва да оборваш). Важно е мъж ти да е насреща и да има желание да къпе, глади, готви и т.н.




# 14
  • Мнения: 7 605
Много ви благодаря zа съветите, много са ми полеzни и картинката се иzясни. Аz смятам да вzема дрехи в раzмер 62см, не би трябвало да са прекалено малки, но да видим  Wink

Що се отнася до това,че ти липсват съвети от близките ти - нека също да не те тревожи.Майките ни и най-вече бабите ни(е,не всички) са ни обличали в повечко,а и са ни гледали без памперси и бодита и изобщо нещата са много различни.(мазане с мас и стоене у дома до 40тия ден и куп други,които трябва да оборваш).

Ами тя майка ми беШе германка, та ме е гледала с памперси и бодита и т.н.  Wink  но наистина си права. Имам късмет, 4е баЩа ми и приятелката му Ще дойдат от БГ zа един месец, та поне къЩната работа няма да остане само на мой гръб. Мъжът ми Ще се въzполzва от 2 седмици отпуск по баЩинство, но неЩо не съм го въzпитала добре 4е да ми помага достатъ4но  Wink

Общи условия

Активация на акаунт