помощ! за един новоизлюпен татко

  • 1 211
  • 29
  •   1
Отговори
Здравейте мами,

Имам прививилегията да съм татко на 4 дневна принцеса Simple Smile
Имам и питане (за който съм почти сигурен че има много решения тъй като четох доста теми в този форум..но от различните решения се чуствам все по-объркан). На майката беше направено секцио (все още е болницата) и кърмата и дойде едва вчера, изведнъж и в голямо количество. Сега гърдите са и много болезнени и изключително чувствителни, изстисква ги и на ръка (много мъчително и трудно) и със помпичка, взех и 3 вида помпи (Авент, Чико и обикновена българска тип спринцовка) но количеството е все така малко. Прави и топъл компрес, но нищо не помага, гърдите и са все така подути и твърди и кърмата излиза трудно. Бебенцето се опитва да се храни от нея но само се дразни и бързо се отказва.
Моля ви помогнете със съвет!! Вече съм #Crazy
Кога това ще отзвучи? Притеснявам се поради тази причина и да намалее кърмата...

И друго, детенцето е много поспаливо, много трудно го будим да се храни, ако не го събудим, ще спи повече от 4 часа без прекъсване. Нормално ли е това????

Благодаря ви много предварително!

Един угрижен татко.

# 1
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 046
Честита рожба!!!
Нещата с кърмата скоро ще се отрегулират. Дотогава- компреси, топли, студени, на мен ми действаха еднакво добре. А поспаливостта на беба може и да е нормална, ако има по- силно изразена физиологична жълтеница.

# 2
  • Мнения: 219
Честита ти принцеса !!!
Ще трябва да продължи с изцеждането, но не докрай, за да не се увеличава допълнително количеството кърма. За мен помпата на Авент е най-добрия вариант. Идеално би било бебо да върши тази работа, като е желателно да го буди честичко - на 2 часа най-много. Беба се дразни вероятно, защото й е трудно да захапе препълнената гърда и е добре да я изцеди малко преди да я кърми, за да е по-омекнала и да улесни засукването. В началото каналите са трудно проходими и приемането на лецитин ще помогне в случая. Вземете канадски или чешки, защото българският е в малка дозировка. Може и да намали малко течностите  до литър и половина за ден-два, докато мине препълването. Компрес с топла кърпа или шишенца от мин.вода върши чудесна работа преди цедене.
Събуждането на бебе става най-ефективно като му сменяш памперса или ако и това не помогне обтриване на личицето с мокро памуче - или и двете  Simple Smile.
Успех на мама, Беба и тати  Hug

# 3
  • Мнения: 2 271
Моята кукла сьщо беше поспаланка и заспиваше на гьрдата.напрегнатостта на гьрдите ще отмине,но ето един трик за да не се нервера бебчето-преди да започне кьрменето да ицеди малко гьрдата,за да намали напрежението.Успех и да ви е живо и здраво!!!

# 4
Благодаря ви,
ще пробваме с лецитин, това е мазило май... newsm78
дано да отзвучи най-скоро, акушерките я плашат че ако не изстисква постоянно ще има мастит..и  тя постоянно това прави, но гърдите си остават твърди има и бучици.

Форума м/у другото е страхотен, поздравления за модераторите и участниците   bouquet

# 5
  • Мнения: 7
Колкото и да я болят гърдите трябва да изцежда с помпичката до последна капка така каналите ще се разширят и гърдити ще умекнат, съответно бебето ще суче по-лесно. За мен Авен е страхотна помпа. На мен ми помагаха топли компреси или изцеждане под душа. Но в болницата препоръчваха студени компреси. Нека опита и двете. С постоянство кърмата ще започне да излива на 5-10 струйки.
Препоръчително е в първите две седмици поспаливото бебе да се буди на 3 часа за да суче. Не се предавайте и не бързайте с даването на добавка от биберон. Успех и спокойствие!

# 6
  • Мнения: 3 161
Пратих ти ЛС. Дано да мога да съм ти от полза.

# 7
Избягваме да я храним с добавка, но пък се притесняваме че като седи по 1-2 мин. на гърда и започва да заспива, кърмата не и стига, така че се принудихме днес да и дадем биберона.

# 8
  • Мнения: 4 242
Честита рожбица! Да е живо и здраво и да расте много щастливо дете!

Според мен в момента най-голямата грешка която можете да допуснете е да давате добавка и то с биберон. Така кърмата няма скоро да се регулира а и ще намалее значително тъй като гърдите няма да са стимулирани достатъчно. Освен това биберона може да обърка много бебето и то да не поиска повече да засуче на мама гърдата, защото гърдите и бибероните се сучат по различен начин. На бебетата определено им е по-лесно да сучат от биберон и бързо свикват на мързеливия начин. А повярвай много е трудоемко после мама да цеди и да дава кърма с шише, да стерилизира помпи и шишета, да не говорим че няма да продължи дълго и кърменето.
Не се тревожи, скоро жълтеницата ще отшуми и бебето ще будува повече а и е заякне бързо и ще суче качествено.
Успех!

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Избягваме да я храним с добавка, но пък се притесняваме че като седи по 1-2 мин. на гърда и започва да заспива, кърмата не и стига, така че се принудихме днес да и дадем биберона.
Голяма грешка  Naughty
Добре бе, как може при преливащи гърди от кърма да се дава добавка ooooh!
Да кърми жена ти 1-2-3- минути, като заспива бебенцето, нека си дремне, след половин час пак и така....
Никой не ви е казвал, че ще е лесно, предполагам Wink

# 10
  • Мнения: 391
Звучи като че ли тя има проблем с пускането на кърмата. Аз имах този проблем с второто ми дете.
Като заспи бебчо, нека да пийне чаша винце, да седне пред телевизора и да помпа тогава. Без да гледа колко помпа и какво става. Като почне да тече млякото, да масажира буците по насока зърното.
Това би помоглано да и се изцеди млекото, че не е хубаво да е толкова пълна.

Ако бебчо му се спи много, пробвай да го разголиш малко да се събуди. И по-често го бъдете да яде.

И избягвайте всички добавки. Те наистина нищо няма да помогнат със ситуацията.

Успех! Всичко ще си дойде на мястото, началото е трудно в повечето случаи.

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 085
Освен горните съвети, за да задейства "слизането" на млякото, да мирише бебето, или негова дрешка.
Друго, това, че заспива след няколко минути е нормално, човечето е изморено, сукането не е лека работа, разтриване на ушенцата, леко гъделичкане по крачетата, дланите на ръчичките също спомагат за будуване, като методите се сменят, че в един момент бебето привиква е не се дразни повече и пак заспива.
Ако е достатъчно топло в стаята, кожа да кожа и така да закърмя и.....ако гърдите са толкова подути, че беба не може да обхване, малко да поизцеди с помпата, така зърното изпъква и става по-лесно за захапване.
И сакън, недейте с биберон, само го обърква!
Успех!

# 12
  • Мнения: 694
Честито бебенце!!!
В болницата препоръчваха ледени компреси-с бучки лед.У нас пробвах така да разнасям бучките в гърдите-помага.
Ако не можех да нахраня бебчо поради заспхиване го боцках леко по нослето с пръст-бебетата мразят да ги пипат по нослето и се събуждаше.
И аз мисля че една огромна грешка е даването на шише в родилното или докато бебето е на няколко дни.

# 13
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Искам само да добавя, че въпреки че спи бебето може да бъде кърмено и в спящо състояние. След двучасов сън (долу- горе) бебето започва да подава сигнали с мърдане на уснички или под клепачите мърдат очичиките- забравих името на тази фаза на съня, но не е нужно дори да се буди, ако се видят тези признаци- слагате го на гърдата и бебето си знае работата. Успех ви желая.
Много ме радват грижовните татковци.  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 810
Честито на таткото и мамата!
Изцеждане, изцеждане и кърмене при всяко помръдване, докато се регулират нещата. И двете ми деца бяха със сериозна физиологична жълтеница. Мама да го разтрива по гръбчето, краченцата, раменцето докато го кърми. И никакви добавки!
Няма невъзможни неща!- (Сблъсък)

Общи условия

Активация на акаунт