МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ МИ!

  • 600
  • 5
  •   1
Отговори
Здравейте,имам нужда от помощ.Живея в Истанбул и в блока ни всяка седмица се редуваме и си ходим на гости.Следващата седмица е мой ред.Предполагам сте чували ,че тук жените са доста добри кулинарки.Аз също не им се давам,но при мен има един малък проблем Simple Smile почти на годинка Laughing,става дума за малкият ми син.Та за какво се обръщам към вас.Искам да подготвя интересни и впечатляващи неща,но тъй като няма кой да гледа детето докато аз се приготвям,искам някои от нещата да направя от предишния ден.За сега съм намислила да направя пита Хризантема, желирана торта и соленки,шопска салата.Мисля да наблегна повече на солени неща,защото тук ще празнуват Байрам,а тогава се хапва доста сладичко...баклавички и т.н.
Какво бихте ме посъветвали.Нещо не много трудоемко и по възможност приготовляемо по -рано.Предварително ви благодаря за помоща.

# 1
  • Мнения: 2 550
Баница със сирене:)
Преди време една мама пусна рецепта за салата от картофи. Ако сикаш ще ти я напиша. Много е вкусна и лесна!

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 15:26 от Марчето

# 2
  • Мнения: 2 534
Ако аз бях на твое място бих приготвила в голям гювеч няколко вида меса ( едно-две бутчета , наденичка , месце , каквото имаш ) , зелеви сърмички и пълнени чушки .
Ароматите така се смесват и става толкова вкусно . А на следващия ден просто го стопляш , или приготвяш продуктите и го пускаш на слаба фурна няколко часа преди да ти дойдат гостите .
Една капама също ще ти свърши работа .
О , и лозови сърмички можеш да завиеш също , те дори са по-вкусни студени с млечно-майонезена  заливка особено .

Сега се сетих , че помоли да не са трудоемки , а аз като че ли намерих да изредя точно тези , които изискват най-много време  Embarassed

Всъщност ти за основно ястие ли питаш ?
Можеш да нарежеш на кубчета в глинен съд някакво месо , да го залееш с чаша вино , и да добавиш щафета топено сирене . Нужно е просто само да го ръзбъркаш няколко пъти .

# 3
 Имах в предвид не основно ястие,а неща за следобедно парти,по скоро предястия няколко вида .Сърмички и пълнени чушки не става,защото те са им един вид национално ястие и ги правят много добре.А и баницата тук я правят.

# 4
  • Мнения: 2 550
Може да изпечеш картофки - издълбаваш ги в средата, пълниш ги с някакво месце, гъбки, кашкавал и печеш.  newsm78
Направи и няколко традиционни български салатки, ако искаш.
Също така може ад напарвиш солени палачинки, пълниш ги, завиваш ги и ги режеш на кръгчета. Стават хапки.

Последна редакция: нд, 08 яну 2006, 17:18 от Марчето

# 5
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ето ти няколко идеи за парти:

Зеленчукови хапки- канапе от франзелка с масло, маринована чушка, краставичка, маслина, магданоз.
Хапки с пушено сирене- канапе от черна франзела с крема Филаделфия, пушено сирене, стерилизирани краставички и маслини.
Спаначени крокети
Картофени кюфтенца
Панирани сиренца в паста "Пат а Фри"
Лозови сърмички с ориз
Пилешко роле
Овче сирене в бекон
Пилешки филенца с лимон, джинджифил и сусам
Пилешки хапки с мед
Кроасанки с бекон
Сладки асорти
Шоколадови пури с ром
Ядки
Газирани безалкохолни
Напитки асорти, натурален сок, минерална вода
Уиски, водка, джин - внос, вино бяло и червено - маркови, бира - българска и внос

Общи условия

Активация на акаунт