Помогнете ми с инфо, мами

  • 4 129
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 930
Преди няколко дни на Пресиян му се появиха  пъпки по лицето. По скоро по брадичката, бяха 2 или три ситни червени пъпкчици. Реших, че няма нищо обезпокоително, и чахах да се махнат. Не- до днес вече са около цялата уста( от двете страни на бузите). На нослето има няколко, и на клепачите.......просто съм в ужас..защото, аз имам атопичен дерматит и от малка си го влача, това беше притеснението ми през цялата бременност да не му го предам. Днес направо съм съсипана, през 2 минути се вторачвам в него и се чудя, минават ли, увеличават ли се Sad
Само на кърма сме, не съм хапвала мляко и шоколад..вече се побърках.
В понеделник ще го водя при педиатърката му, но до тогава сън не ме лови.
Снощи си позволих да го намага с Бочко, ама нищо не стана. Всяка вечер след къпане му мажа и лицето със зехтин, дали пък не е от това  newsm78
Някой имал ли е подобен проблем?

# 1
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Това, което аз знам от лекарите е че алергиите са първото което наследяват децата от нас. Ако ти имаш дерматит е много вероятно и бебока да го е наследил. Да не си дала сокчета вече по съвет на лекарката? Най-добре ги спри за известно време.

# 2
  • Мнения: 1 930
Не съм давала нищо освен кърма, и вода  не пие даже.

# 3
  • Мнения: 596
Мляко и шоколад може да не си хапвала,но може от нещо друго,което си консумирала да е,а също може и контактен дерматит да е,например от праха за пране,едва ли е от зехтина-а него преваряваш ли го?

# 4
  • Мнения: 1 930
Преварявам, да.
Досега все с тео бебе съм му прала дрешките.

# 5
  • Мнения: 8 585
Преди няколко дни на Пресиян му се появиха  пъпки по лицето.
Не мажете със зехтин. Нито преварен, нито нормален...
Ако попада кърма след хранене по лицето почиствайте внимателно.
Ако ползвате биберони по-добре да са изцяло от пластична (кучукова) материя.

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Ние имаме такива пъпчици по тялото,единични или на плаки,мисля,че се появяват като я мажа със зехтин.Остави го детето няколко дни без да го мажеш с нищо или вземи на Мустела stelatria

# 7
  • Мнения: 5 228
По-добре не мажи със зехтин, а със специална бебешка козметика. Бочко  е хубаво кремче, аз го предпочитампред всякакви съкпи козметики, но не съм сигурна, че е подходящо за лице.

# 8
  • Мнения: 5 370
Преди няколко месеца имах същия проблем със Станислав. Първоначално ме уплашиха, че е АБКМ, но след като на моя глава върнах старите храни, се оказа, че си е само АД -тоест, нещо като недостатък на кожата-прекалено суха и се зачервява. При нас положението спаси Мустела Стелатопия-мажа вечерта и на сутринта бузките са мекички и избледнели.
Сега гледам, че свекървата му е вземала за у тях някакъв специален душгел и кремче за суха кожа- като го взема следобед, ще видя името и ще пиша.

# 9
Гея ние също бяхме със пъпки, казаха ми че е нормално за кърмените бебета, ..избърсвах лицето с отвара от лайка с малко сода  като позавехнаха започнах да мажа вечер след баня със Стелатопия на Мустела

# 10
  • Мнения: 1 930
А кой продукт точно на Мустела Стелатопия?
http://www.roditeli.info/mustela/dermo-pediatrics/dry/

# 11
  • Мнения: 5 370
А кой продукт точно на Мустела Стелатопия?
http://www.roditeli.info/mustela/dermo-pediatrics/dry/

Гея, крема, мила, последното от трите-тубата ,тоест. Струва около 20 лева някъде, 200 мл. и е доста икономичен. Няма аромати, консерванти.....

# 12
  • Мнения: 7 106
И аз ще те посъветвам, да не мажеш лицето с нищо. След банята обтрий с памуче, натопено в преварена вода, подсуши с кърпичка и с това да приключва грижата за лицето. зехтина е мнооого мазен за лицето, комбинирано с топлината в къщи може да се запушват порите на лицето и кожата да не може да диша. Мажи с подходящо кремче само когато излизате навън.

# 13
  • Мнения: 1 014
Заведи го на алерголог. Моят син също имаше пъпчици по бузките. Водих го на кожен лекар, а след това на алерголог - д-р Мустаков (той е много тачен тук във форумите). Най правилно е специалист да диагностицира пъпчиците, а не просто GP-то, макар и педиатър. Нашата GP-педиатър отсече - бебешка екзема, и - това е, няма страшно (според нея). Като правило алерголозите изписват кремчета за суха кожа при кърмачета - има на много фирми. На нас най - добре ни повлиява Linola fett и excipial - бадемово масло, но не толкова. Според д-р Мустаков, превареният зехтин не е достатъчен, за да омазни кожата на бебето. Когато го къпеш не ползвай сапун, а измиващ гел - на Mustela е хубав, също и LIPIKAR. Можеш да ползваш и маслото за баня на Mustela или Linola fett, но тогава трябва да сменяш водата в коритото, т.е първо си изкъпваш бебето с гела, след това изхвърляш водата и слагаш чиста, като добавяш 1 капачка от маслото. По трудоемко е, но пък после не мажеш бебчо, той си излиза изцяло омазнен. Трябва да ти кажа, че нашите пъпчици бяха само по бузките, нямаше по тялото, но лекаря каза да правим всичките тези процедури. В началото ми се сториха трудни, но се свиква.
Добре е да го заведеш на специалист, защото някои педиатри в този случай с лека ръка изписват кортикостероидни кремчета, които не са безобидни. Необходими са само при тежки форми на АД и то само до 5 дни, един път дневно.
При всички положения трябва да контролираш диетата си, щом само го кърмиш. Добре е да продължавате с кърменето и да отложите захранването. Това пак е предписание от алерголога.
Ако имаш въпроси - пиши ми на лични, че стана дълго.

# 14
  • Мнения: 8 585
Според д-р Мустаков, превареният зехтин не е достатъчен, за да омазни кожата на бебето.
Няма нужда да се омазнява кожата. Да се овлажнява има нужда.
Единствен компетентен (ако е) да решава подобни проблеми е педиатъра в консулт с кожен лекар. Алерголози нямат място тук. Само около 30% от всички АД имат каквато и да е била връзка с алергии.
НЕ ВСЯКА НОВОПОЯВИЛА СЕ ДЕТСКА ПЪПКА Е АЛЕРГИЯ! нито пък АБКМ или Атопичен дерматит.
За никаквъв "строг контрол" на храните при кърмачка, кърмила толкова месеци, и при това без проблем, не е нужно да се настоява.

Много е писано по тези въпроси и в раздела "Зиртек-капки" в началото.

Общи условия

Активация на акаунт