Температура две седмици

  • 6 802
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Здравейте. Искам да споделя със вас и да ви попитам за мнение. Синът ни вече втора седмица само вечер прави температура от 37,2до 37,3. По-късно без да приема нищо тя спада. Нищо не го боли, но се чувства отпаднал.
Бихте ли споделили вашите предположения, тъй като в момента няма как да отиде при личната. Работата му не позволява.
Благодаря ви предварително.

# 1
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Никой ли няма предположения...?!? Rolling Eyes

Утре сутринта е при личната и все пак ... Rolling Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 577
Дано не е нищо съществено.
Аз бих помислила върху два варианта:
1. Изследване на стерилна урина.
2. Пренапрежение, стрес... там вече не знам как се решават нещата  Sad

Късмет!

# 3
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Ейййййй... има човек на хоризонта! Grinning

Много ти благодаря, че се отзова. Hug Heart Eyes

Второто го има със сигурност.

За първото ще помислим.

Благодаря ти и желая само здраве на теб и семейството ти. Hug

# 4
  • Мнения: 215
Заради такива симптоми, но и увеличени лимфни възли на шията мен ме пращат утре на изследване за инфекциозна мононуклеоза  Sad
Не казвам, че при вас е това, но ако имате ПКК може да се види, аз ще пускам и за антитела.

# 5
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Не. Няма увеличени лимфни възли.

Благодаря ти. Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 4 966
Пуснете ПКК + СУЕ - да се види има ли възпаление някакво.
+ стерилна урина,може наистина да е от бъбреците,без да има симптоми.

Според мен може да е просто от пренапрежение,да е по-активен,при активност се повишава температурата.

А преди тези две седмици нормална ли му е била?
 И още един въпрос- само вечер ли се чувства отпаднал?

# 7
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Благодаря ти  Исайкова за това, че се отзова за нашият проблем. Hug


Пуснахме изследвания. Всичко е идеално. В рамките на нормалното.

Не само вечер се чувства отпаднал и през деня, но само понякога.

Но психически е много натоварен. Rolling Eyes

Преди това изобщо не мереше температура...

# 8
  • София
  • Мнения: 4 966
На колко е години?

Точно за това попитах,да не би просто вечер да му се повишава температурата.

Аз 3 години бях с температура.От сутрин до вечер.Чувствах се изцедена.Докторите вдигнаха ръце от мен.Накрая спрях да я меря и се пооправих.
Наистина може да  е от стрес и напрежение.
Ако всички изследвания + урината са окей,просто спрете да я мерите.За известно време поне.
А за напрежението,нека пие капките на Бах(цветолечение). Peace

# 9
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
На 19 години е.

И урината е съвсем както трябва.

Ще послуша съвета ти и ще спре да мери за известно време.

Толкова си мила. Не зная как да се отблагодаря за отделеното време... Blush

# 10
  • София
  • Мнения: 4 966
Моля ви се,няма за какво да благодарите! За мен е удоволствие,ако мога да помогна с нещо.Неприятното е ,че съм минала през всичко това и знам какъв стрес е за него това повишаване на температурата...
Искрено се надявам да се оправи възможно най-бързо...И да вземе мерки срещу стреса,защото той ни разболява... Hug

# 11
  • Мнения: 117
И аз имам същият проблем от една седмица с температура, която стига до 37,5 максимум, но през повечето време държи 37,1 и 37,2. Нощем смятам, че я свалям без да пия нищо. Чувствам се добре, въобще не съм отпаднала. Но като я видя тази температура и имам чувството, че я вдигам повече. Определено вечер я усещам най-много и без да я меря.

Пуснах си изследвания: Пълна кръвна картина, СУЕ, Урина, АСАТ, АЛАТ, Глюкоза, Холестерол, Триглицериди, С-реактивен протеин и хормони на щитовидната жлеза. Всичко ми е абсолютно в норма. А температурата си седи. Просто вече съм в голяма чуденка. Единствено имам леко неприятно усещане на сливиците, но не ми е за първи път, а и при перфектни изследвания....
Някой ако има някаква идея ще съм му благодарна да даде съвет. Hug

# 12
  • Мнения: 471
Имам познат, който вдигаше температура доста дълго време. Прави си всякакви изследвания и всичко беше в норма и накрая излезе зъб. Без да усеща никаква болка в зъбите, просто някакъв лекар го посъветвал да ги провери и се оказа, че се развивало някакво възпаление(или незнам точно какво), но температурата му беше от там.

# 13
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Логично звучи. А хич и не ми беше минало през ума... Thinking

# 14
  • София
  • Мнения: 2 835
Чувала съм за много такива случаи, когато дълго време се вдига ниска температура. Даже четох някъде, че било някакъв период на пренастройка, през която минавал всеки организъм. Когато съм била дете съм поддържала дълго време такава температура, къде ли не ме водила майка ми - нищо. После родила брат ми, престанала да ми мери температурата и нещата си отшумяли! Hug

# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 268
На мен първата мисъл, която ми минава през главата когато чуя ниска Т и отпадналост е туберкулоза. Ама аз не съм никакъв специалист, така че не се стряскай! Simple Smile Просто давам една възможна посока в която да се търси. Преди две години свекър ми беше с подобни симптоми и доста се мотаха докато го диагностицират.

# 16
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Та това нямаше ли да го покаже в изследванията...?!? Thinking

# 17
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И това се запитах, но не успях да си отговоря. Потърси в нет-а, може и да е описано по-подробно.

# 18
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Мисля, че ето това отговаря на въпросът ми напълно...


Т. нар. субфебрилна температура обикновено не се усеща. Тя е 36.8-37.2 градуса, трае около 2-3 месеца и не е задължително да е знак за заболяване, обяснява отоневрологът д-р Богомил Фурнаджиев. Характеризира се с отпадналост, умора и намаляване на работоспособността. Пациентът става по-раздразнителен. Единственият лек е добрият сън, защото субфебрилната температура често е следствие на хронична умора. Тя може да се дължи и на стрес или на силни емоции.

# 19
  • Sofia
  • Мнения: 26 188
И дъщеря ми е така от 2мес.след прекарано вирусно заболяване.Прави си изследвания,почти всичко е в норма,но периодично вдига 37,1-37,2 и не се чувства добре.Ходи при много лекари и нищо не могат да определят от какво е

# 20
  • Мнения: 117
Мисля, че ето това отговаря на въпросът ми напълно...


Т. нар. субфебрилна температура обикновено не се усеща. Тя е 36.8-37.2 градуса, трае около 2-3 месеца и не е задължително да е знак за заболяване, обяснява отоневрологът д-р Богомил Фурнаджиев. Характеризира се с отпадналост, умора и намаляване на работоспособността. Пациентът става по-раздразнителен. Единственият лек е добрият сън, защото субфебрилната температура често е следствие на хронична умора. Тя може да се дължи и на стрес или на силни емоции.

Интересното е, че при мен няма умора и намаляване на работоспособността. Аз се чувствам добре и ако не знаех, че имам температура всичко щеше да си е при мен нормално. Просто самата мисъл, че имам температура ме побърква.
При мен се появи една седмица след като изкарах този гаден грип, който се вихри тази година и ми се наложи да ходя и по други лекари. Със сигурност бях подложена и съм на стрес. Но дали е от това - това е въпросът?! Да ви кажа щом пък резултатите са ни нормални, най-вероятно си е стрес и нерви. Аз предпочитам да е това пред някакво друго заболяване. Най-интересното е, че няма как да знам дали и преди не съм вдигала температура ниска, но не съм обръщала внимание. А за съжаление и като не я меря, я усещам - крайниците ми стават студени, побиват ме тръпки понякога или изведнъж се затоплям - странна работа... ooooh!
Май на всички ни трябва една почивка някъде и всичко ще се оправи! Peace

# 21
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
И то яка почивка. Hug При пет различни човека, пет различни начина. А температурата налице.

Почивката е много важно нещо. Peace

# 22
  • Мнения: 117
И то яка почивка. Hug При пет различни човека, пет различни начина. А температурата налице.

Почивката е много важно нещо. Peace

При мен най-трудното нещо е да спра да мисля за това. Въпреки, че знам, че съм здрава и съм добре и така и се чувствам. Факта, че нощем ми няма нищо и сутрин, а след това се появява - явно говори, че е има нещо с психическата ми настройка Thinking Аз най-вероятно ще мина през джипито да видя какво ще ме посъветва, пък после ще го мисля.
Ако някой има идеи и новини, да пише също тук! Hug

# 23
  • Мнения: 20
Здравейте момичета. Моята температура е от една година и до ден днешен не съм успяла да открия причината за нея. CryТолкова прегледи и изследвания минах,че не мога да ви опиша. Аз съм сигурна ,че има причина за тази температура. Не мисля ,че е от стрес. Продължавам да търся. Лошото е ,че трябва да се правят много,ама наистина много изследвания и то доста скъпи. Какво да се прави търсенето продължава. Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: X
И аз поддържах такава температура , мисля ,че при мен е заради бременността.На хормонална основа.Говорих с личната тогава и с няколко доктора и дори с една приятелка която учи медициа и тя ми каза че в учебника пише ,че температура 37.5 е нормална телесна температура.Другото което е имам един дигитален термометър който брат ми го е изпратил от Америка и на него пише / 37.3 нормална телесна температура/  Rolling Eyes .Аз да си призная спрях да е меря и се поуспокоих.И след две седмици като хванах термометъра температурата ми се беше нормализирала.Мерех я на всеки 30 минути а сега когато се сетя.Или към два и после в седем.Т.е по два пъти на ден.След като резултати са добри според мен може да се успокоите.Нека се следи дали се чувства още отпаднал известно време и как ще се отрази да не я мери седмица , седмица и нещо и тогава пак да я премери.Смятам ,че всичко ще се възстанови и ще се нареди.

# 25
  • варна
  • Мнения: 263
Синът ми вдигаше температура така две седмици,накрая се оказа  бактерия и  в носа и в гърлото.

# 26
  • Мнения: 133
Здравейте,темата е малко стара,но и аз да пиша че вече в чудо се виждам.Миналата година по това време,и аз си засякох температура,37,1,37,2 а понякога и 37,3,от там се започна едно ходене по доктори,ще пиша какво съм изследвала,дано не забравя нещо,че са много работи.Първо ПКК+диференциално броене,и урина,там всичко ок.Минах на ендокринолог,видеозон+изследване на хормоните,и там ок.Чернодробни ензими-всичко в норма.Захар нормална.Гинеколог,няколко пъти всичко ок на видеозон,но от вагинален секрет излезе стрептокок.Лекувах ме го.Гърлен секрет пак стрептокок,следва лечение,контролни изследвания оп стафилокок в гърлото,вагинално ентерококи и клепсиела,хайде пак лечение,отново антибиотици(за 7 месеца изпих 7 антибиотика).Накрая в гърлен и носен секрет беше чисто но вече си имах кандида.От там започнах да ходя по УНГ,от трима лекари двамата констатираха че сливиците ми са за махане.Не се реших,да ги махна и продължих да ровя.Стерилна урина-ентерококи,пак лечение,контролата беше чиста но пак си имах температура.Ехография на вътрешни органи-всичко в норма,даже правих два пъти.От там на мамограф за преглед на гърдите,напипа лимфен възел под мишницата,и каза биопсия,което ме срина тотално.За мое щастие всичко беше нормално.Но дали от всичкия този стрес ми се разбута менструалния цикъл а никога не съм имала проблеми с него.И така вече трябваше да изследвам и хормони за цикъла-оп и там всичко в норми,и от къде по дяволите идва всичко до днес не мога да си обясня.Та продължавам,снимка на бял дроб,в норма гледа я пулмолог,единствено каза че трябва да спра цигарите.Хламидия правих веднъж кръвна излезе прекарана,но не и сегашна инфекция.Направих изследване за хламидия и с вагинален секрет,излезе че нямам.Хепатит Б,и Ц-резултати отрицателни.AST-в норма.През цялото време съм пускала през две седмици кръвни картини,и нямаше нито един показател който да не е в норма.Е до ден днешен,една година мина,и продължавам да си я имам, а и незнам колко преди това съм я подържала.Сега пак ми е влязла мухата в главата да започна с изследванията,и ако пак нищо не се установи,незнам дали да легна под ножа да ми вадят сливиците,ами ако не е от тях.По принцип съм с диагноза тревожно растройство,и пия антидепресанти,и като споделих на психиатъра си за температурата,и той ми каза че била неврогена и излишно съм се натоварила с тези изследвания.Температурата си я меря само с живачен термометър като го държа 10 мин под мишницата.

# 27
  • Мнения: 20
За една година ,ако имаше нещо сериозно до сега щяхте много да се влошите. Спокойно, моята температура отшумя от само себе си . Твърде вероятно е и да е от неврогенен произход.

# 28
  • Мнения: 133
И аз така се надявам като се има на предвид,че съм много притеснителна по принцип и емоционална,и за най малкото да се шашна и пламвам.Сега си пуснах една кръвна картина и показателите са перфектни,утайка 5 мм,црп-1,9 при норма 6,левкоцити 5,8.Само дето от целия стрес си разбутах менструацията.

# 29
  • Мнения: 20
Няма смисъл да пускате повече изследвания. Няма да покаже нищо ново. Вижте дали няма зависимост да се повишава преди цикъл ,някъде десетина дни преди менструация. Когато имах такава температура ,една вечер дадох термометъра на сестра ми и тя да си я измери. Не повярвах на очите си ,когато видях че има ше 37,3! Тя нищо не усещаше, просто беше преди цикъл. Така че, Simple Smile спокойно!

# 30
  • Мнения: 117
Аз поддържах такава температура почти месец и накрая спрях да я меря, успокоих се и тя от само себе си премина. Понякога след по-тежко боледуване се случва да има такава ниска температура на организма. Така ми го обясни моята докторка. Аз си бях пуснала над 60 показателя да изследвам и бяха перфектни така, че спокойствието е най-важното. Wink

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 6 843
Аз винаги съм си мислила, че температура до 37,5 е нормална.
Ако сина на авторката работи на открито или физическа работа е нормално вечер да е по-висока температурата. Аз бях така. Като си смених работата ми мина.

# 32
  • Мнения: 133
Миналата година се бях уморила от лекари и изследвания,и освен че си докарах една голяма депресия друго не излезе,но сега нещо пак ме хванаха щурите да я меря.Определено преди овулацията е по ниска,около 36,9-37 но като държа термометъра 10 мин,ако го държа по малко не стига 37.Вече и аз незнам дали е нормално да го държа толкова време но ми е интересно ако нямам температура тя няма и да се вдигне колкото и да го държа.А откакто и менструацията ми е страна за която никой не можа да ми даде обяснение,на трима гинеколози ходих,няколко пъти и хормони пусках,и всичко било от стрес казват.Вярно е че последната година какви ли не неща неприятни се случваха,и няма и месец в който да не съм била под напрежение.Но и сега с тази кръвна картина която е перфектна,май няма смисъл да продължавам да наливам пари и нерви в изследвания.

# 33
  • Талант на 2012,2013 г.
  • Мнения: 3 001
Температурата се мери от 3 до пет минути. Поне аз така знам. Peace

# 34
  • Мнения: 133
Е дано е така,значи нямам,но следобед се усещам по топла,лекари са ми казвали че по учебник наистина с живачен термометър се държи по 10 мин.Е то ако нямам и на 10 минута не трябва да се вдига но уви.Пробвах и с друг живачен пак същото показва.Само дигиталните ми не могат да я покажат.

# 35
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 203
Здравейте, Днес в 19:00 часа Бг-мама ще има честа да предложи на всички вас поредната лекция от инициативата "Онлайн училище за родители". Тя ще бъде изложена от Д-Р СТЕФАН ПЕПЕЛАНОВ на тема "ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА – КАК ДА СЕ СПРАВИМ". Може да зададете вашите въпроси и да получите множество съвети на:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=712116.0
http://www.bg-mamma.com/player/stream.html

Общи условия

Активация на акаунт