Доволни ли сте от Майчин дом-Варна?

  • 2 564
  • 17
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 439
Здравейте!
Родих преди 4 месеца в Майчин дом Варна. Нито веднъж не ми бе взет вагинален секрет. Сега чак след като станах фен на този сайт разбирам колко е било важно. Направих си изследвания и бяха изолирани ентерококи / пак там за цитонамазка и ваг. секрет ми взеха 60 лв - като е да ти свалят кожата грешка нямат/. Стъклените плочки със секрета оставих на регистрация, вместо в лабораторията им, което ми се стори мн странно и си мисля че може да са замърсени пробите,а и д-р Бърди след като му писах отговори че мн често при замърсени проби излиза растеж от ентерококи.
При всяка ЖК съм питала няма ли да ми вземат секрет отговорът беше - не е задължително, сега нямам време да ти взема, щом нямаш оплаквания няма нужда.

По време на раждането акушерката ми свали апарата за следене на тоновете, защото трябвал на др. място. Слава богу че го върна след 30 мин, защото след епидуралната упойка тоновете на детето паднаха рязко и за около 5 мин стояха около мен като попарени, но ако беше станало, когато бях  без апарат не ми се мисли...

Каква е тази прехвалена епидурална упойка, с която раждат по цял свят не знам. Първо ми спря контракциите и ме наблъскаха с окситоцин и не знам още какво, за да ги възстановят. Не усетих облекчаване на болката, когато почнаха отново. Нямам никакъв спомен от 11. 20 до 13.00, когато родих и имам чувството че постоянно губех съзнание. Все оше ме боли гръб. стълб там където я поставиха и се притеснявам да не са засегнали нещо.

По отношение режима на пускане не ви ли се вижда странно, че пускат неограничен брой хора при бебетата. Детето беше на 6 часа, а на свиждането бяха моят мъж и по 3-4 души на др. 2 родилки. Близо 10 4овека само с найлон4ета на обувките.

3 момичета бяхме в гинеколог. отделение и редовно ни пропускаха без визитации, а за 3 дни смених 3 стаи, мине не мине време без мн обяснения айде в др. стая.

Вярно излязох с живо дете,което е най-важното в случая, но очаквах повече ред и отговорност.

# 1
  • Мнения: 2 381
Здравейте!
Родих преди 4 месеца в Майчин дом Варна. Нито веднъж не ми бе взет вагинален секрет. Сега чак след като станах фен на този сайт разбирам колко е било важно.
При всяка ЖК съм питала няма ли да ми вземат секрет отговорът беше - не е задължително, сега нямам време да ти взема, щом нямаш оплаквания няма нуждa.
И на мен не ми взеха, и аз все питах. Sad
А кой лекар наблюдаваше бременността ти?

# 2
  • Мнения: 878
da i na men mi e interesno pri koi lekar si? I koi ti e kazal che njama vreme ,che za kakvo sa tam v kraja na krishtata.Nali si plashtame? smile3516

# 3
  • Мнения: 984
Много ме притесни постинга ти, защото на 18.01. имам планинаро секцио в Майчин дом. Все пак на мен при правят всякакви изследвания - кръв, урина, кръвно, мерки, секрети и други. Не се е налагало да питам "това ще ми го правите ли?". Акушерката ми каза, че ще бъда с още една мама в стая и бебчето ще е при мен...хигиената в родилните ми се стори отлична, но знам ли. А за достъпа на външни лица - просто не знам...Моля те кажи при кой лекар си била и кой те изражда с коя акушерка.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 333
Аз пък съм доволна. Никога не са ми казвали че няма време.
Наистина се е случвало да изчакам повече за консултация, ама навсякъде се случва. Но за манипулация да ми кажат че няма време - нямам такъв спомен. Разбира се раждах преди  година и четири месеца. Може нещата да са се променили от тогава.
Преди две седмици ми правиха изследвания по мое желание, защото искам второ бебче. Отново се отнесоха добре. Живот и здраве ако имам второ ще раждам пак там.  

# 5
  • Мнения: 878
to i az sum dovolna ot prosledjavaneto na bremennostta mi ,no tova koeto spodelja momicheto e napravo nepriemlivo - da i kajat che njamat vreme ?
Za poseshtenijata ,naistina ne e redno tolkova hora da sa pri malkite bebeta ,zashtoto e i zimen sezon i e pulno s bacili.A posetitelite kontaktuvat s mnogo vunshni hora i e mnogo opasno.To i za maikite e opasno ,predstavete si da ste s operacija i da kashljate  newsm09 to i bez tova boli ,ostava i da se tresete s kashlicata i sopolite ot pridrujavashtata hrema ......
Az mejdu drugoto zatova se nasochih ot Burgas da rajdam vav Varna ,zashtoto mi beshe pisnalo purvijat put ot posetiteli .A na vsichkoto otgore ,svekurvisheto se razsurdi ,che sum pusnala maika mi ( kojato me obgrijvashe ) a neja ne sum  newsm78 ...kuku .

# 6
  • Мнения: 5 246
И аз съм много доволна  Peace
Не раждам на друго място пари да ми дават  Wink
Без да обидя някой но нещата ми се струват малко пресилени  Thinking

Последна редакция: сб, 07 яну 2006, 16:48 от Radina

# 7
  • Мнения: 1 866
Аз съм доволна от Майчин Дом.

Тъй като до 7-я месец ми следиха бременността във Франция и се бях интересувала и от тамошните условия за раждане, защото не беше сигурно къде точно ще раждам, направих сравнение с условията в Майчин Дом и Франция - частни и държавни болници. Мога да кажа, че нещата са 1:1. Във Франция също не са ми взимали секрет и там това не е задължително, ако нямаш някакви особени оплаквания. Условията в болниците/частните клиники са същите, отношението на персонала еднакво добро в Майчин Дом и във Франция. А това с посещенията при бебетата е мнооого по-зле във Франция. Там се изсипват близки и далечни, става едно безкрайно влачене на хора и майките направо изкрейзват. Не знам защо е така. Явно и там не считат, че е толкова опасно. Сравнявам нещата, защото все пак здравната система във Франция е една от най-добрите в света.

Иначе съм съгласна, че при всеки може нещата да са индивидуални и не всяко раждане минава като песен. Все пак смея да твърдя, че специално във Варна в Майчин Дом се ражда най-цивилизовано. Поне засега. Искрено се надявам и други болници да напреднат в това отношение.

# 8
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
 И аз съм доволна  Naughty. Е , не са ми следили там бремеността....За консултация вярно чака се безобразно много  Crossing Arms.
При кой лекар беше ? ( може и на ЛС )

# 9
  • Мнения: 878
az zatova iskam da sum v samostojatelna staja ,che kakvoto mi e kef tova da pravja .To estestveno che na nikoi ne moje da se ugodi napulno .....Ama v Maichin Dom sa si profi horata ....
Az shte sum pri Jakov i dosega sum mnogo dovolna .Ne mi haresa samo tova koeto sa i kazali - che njamali vreme ,vupreki che na men lichno nikoi nishto podobno ne mi e zajavjaval.Daje naprotiv ,za takiva gluposti pitam ,che se chudja kak me iztraivat .
 newsm51
pojelaite mi uspeh ,oshte malko i shte vi kaja s podrobnosti kak e bilo Simple Smile

# 10
  • Мнения: 424
И аз съм доволна от Майчин дом.

Не съм ходила на женска консултация в Майчин дом, така че не мога да я коментирам, но родих там. Мога да споделя мой впечателения:
Въпреки, че не ходих на консултация там, имах уговорка с лекар, който ме прегледа няколко пъти преди раждането.
Когато получих контракциите, не се обадих на лекаря, защото беше много рано сутрината, а направо отидох в болницата. Прие ме старшата акушерка - провери ми тоновете на бебето и ме подготви за раждане ( всичко това за не повече от 30 мин). През цялото верме до мен стоя една стажантка-акушерка чиято единствента задача беше да следи тоновете на бебето. А и разговаряхме, което ми подейства много успокояващо.
Сложиха ми епидурална упойка, която ми подейстава след около 5 -10 мин, не усещах никакви болки при конракциите. Родих нормално без нито едно разкъсване. Болки в гърба имах около 1 деноношие.
Не са ме местили, през цялото верме бях в една и съща стая . Храната е много добра. Непрекъснато ми носеха чай, сок или минерална вода. Отношението на акушерките също беше добро. Приятно съм изненадана от младите момичета, които с удоволствие се занимаваха с бебета. Педиатрите са внимателни и ти отделят време за въпроси.
Всичко това звучи като реклама, но на мен ми е второ раждане и определено имам база за сравнение. Родих в началото на декември при много добри условия  за разлика от други болници във Варна.
Чувала бях оплаквания преди за Майчин дом , но аз определено съм доволна от раждането си там. Дано отношението към мен не е било изключение.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 439
Не ми се иска да пиша името на лекаря защото съм сигурна, 4е е добър специалист пък и детето е живо и здраво - най-важното. Но  това че не ми взеха секрет ме притесни едва след като родих и почнах да чета тук, а ентерококите впоследствие направо ме втрещиха, но изследването ще повторя тоя път на държавно, че досега съм ходила все на частно.

Въпрос към вас: Като ви вземат секрет къде сте го оставяли в лаборатория или регистратура. Знаете колко хора има на регистратура и моя секрет и той там отиде затова пък имам надежда че са го замърсили и може да нямам гадинки.

За многото посетители явно няма такъв риск щом и в др. страни е така, но понеже снаха ми два пъти роди в Окръжна, а там никой не пускат та ми се видя странно, а пък първия път с 10 4овека 4ак ми се прирева, но е факт 4е нищо не стана.

Направих и нещо като бъбречна криза с ужасни болки за седмица и като казах на лекарката само каза ами така става при бременност, не ме препрати на др. лекар и аз нали съм теле от страх 4е ще ме вкарат в болница не отидох на нефролог. Но затова вината си е и моя можех да походя малко по доктори...

Пресилено или не - не ми взеха секрет щото нямаха време , епидуралната вече никога - може би са ме предозирали, а може би на мен просто не ми действа добре.

Добро впе4атление ми направи Яков - обикаля постоянно следи всяко раждане и после минава да прегледа всяка родилка. Синът му беше при мен докато раждах въпреки 4е му беше свършила смяната, но пък моята лекарка в момента си провеждаше консултациите.

Ако си родите момиченце като мен им прегледайте дупетата всмисъл да разтворите големите срамни устни и да видите по4истени ли са, защото моето коте не беше. Първо ми е, не съм посмяла даже да погледна там от страх 4е ще и направя нещо. ЖП като се прибрахме вкъщи не погледна дупето, 4ак на петия ден от раждането и бе почистено от 4астен педиатър / др. Соколова / , който беше възмутен, защото това води до инфекция, но аз наистина не знаех, което не е оправдание. Каза 4е било срамота да не се почисти дупе на новородено още повече че съм си била платила. И това не е преувеличено за бебето си няма да излъжа и го пиша защото може и друг да попадне в моето положение, добре 4е беше бг-мама да се понау4а как се гледа бебе че бях гола вода , 4е май още съм.
 
За условията няма спор 4е са добри - легло, храна.

Успех и късмет на всички!
Може пък да съм била изключение,а може да има и други като мен!

# 12
  • Мнения: 424
Soleil,

Аз си направих това изследване в ХЕИ. Гинекологът ми взе пробата в стерилно шише и след това сама я занесох в ХЕИ.
За Майчин дом жалко, че не си попаднала на лекар. Освен лекаря с които се бях уговорила през цялото време до мен беше и една млада лекарка -др Юдова , която срешнах за първи път, но беше страхотна.
Дано се оправиш скоро.

# 13
  • Мнения: 353
 Rolling EyesЗдравейте,в четвъртия месец и постоянно ми хвалят Майчин дом,но колко ви струваше  раждането там?Аз си  мисля,живот и здраве,там да  раждам.Преди шест години родих сина си в АГ болница и въобще не съм доволна.

# 14
  • Варна
  • Мнения: 439
500 лв естествено раждане, а престоят е безплатен, т.е. по здравна каса, ако си вземеш направление от ЖП. СЕкцио май-800лв. ЖК- 270 лв. Преглед на 4Д- първия път ми взеха 40 лв, а след това винаги 30 лв.

Малко лекари работят по здр. каса за ЖК, но за раждане няма проблеми и последните изследвания преди раждането не се включват в платената ЖК, но с направление от ЖП доплащаш 3 лв. Това беше за 2005, за 2006 може и да има изменения.

Успешно раждане и късмет!

Общи условия

Активация на акаунт