Отказване от нощно на 2 годишно

  • 2 135
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 161
Изчетох темата за отказването на годинка, ама много мнения, много информация и се обърках. Та дайте конкретни съвети, моля. Значи писна ми от това нощно, така да се каже - минах прага на моята търпимост, а не мисля, че на нея й е полезно - не спи спокойно. Да уточня, че спи до моето легло, свързани са двете, но често спи в цепката между двете и все се примъква към мен. Освен това като суче, суче сериозно - не само за приспиване, а по половин час - към 3, после към 5-6... мисля, че си наваксва, че не яде много през деня - а не яде, щото има млякото на разположение и така става порочен кръг.

Преместих нейното легло перпендикулярно на моето. Приспивам я в него (с кърмене), после се изнасям... първата нощ не искаше да заспива, рев, ставахме да си играем - накрая заспа и спа като къпана до сутринта. Тази нощ обаче си се събуди и сука в 3, после в 4.30 - после й дадох в 7 преди да изляза.

Ох, и аз не знам какво ви питам - ама ако се сещате нещо, дето ще ми е от полза да го знам, казвайте, че вече много ми се спи!!

# 1
  • Мнения: 5 228
Защо не пробваш за й даваш по-сериозна вечеря, така че да не огладнява през нощта. Аз като правих опити (в последствие успешни) за махане на нощното, когато вече много ми беше писнало, просто й казах една вечер "Няма, свърши" и тя ме погледна с разбиране и заспа. Не знам дали уцелих момента или стана някакво чудо, но това свърши работа.

# 2
  • Мнения: 350
И на мен все по-често ми се надвишава прага на търпимост...
и все се заканвам дори да го отбия, а той сякаш разбира заканата и започва да ме гали и целува по бузата....И аз се разтапям като лански сняг и пак давам...

Но отскоро прилагам вечер и нощем предимно галене, много нежно и приспивно галене по главичката и бузките. Явно му харесва и се намества плътно до мен и знае, че ако го кърмя няма така да го галя... Това върши работа не винаги, но много често, не и когато има офанзива от зъбите.

ПОнякога го остявам да спи с баща си и тогава заспива на ръце и пак се разбужда, може би при промяна на фазите на съня, вижда че ме няма и заспива.

Много се чудих дали се буди за кърмене, или поради друга причина.  И установих, че той има много лек сън и лесно се буди от силни остри звуци -  сепва се от шумове, купона у съседите, клансони на коли по никое време, пиратки и фойерверки. И макар и гроги, не му се сърдя, че се буди.
Успех!!!

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 823
Какво да ти кажа,като и аз съм на това положение,само дето момента на прага на търпимост още не е преминал.Вярно,че е изморително,но пък сега ,когато растат последните кътници и сие от полза кърменето.Мисля,че с конкретни съвети не мога да ти помогна,а си помисли,няма ли все пак да ти липсва момента,когато можеш да усещаш нощем топличкото тяло на дечко,да си го гушкаш и да усещаш как суче от теб.Кога пак ще изпитваш тези моменти?А винаги ли е сукала толкова пъти нощем.Да не би и на вас да ви растат зъбки?

# 4
  • Мнения: 1 383
Защо не пробваш с обяснения? Детето е голямо вече.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
ох,и на мен ужасно ми писна от това нощно сукане,дано някой даде добър съвет как да стане,защото откакто съм родила,не съм се наспивала и вече си мечтая за спокойни нощи.  И аз съм на мнение,че ако спрем да ги кърмим,те ще започнат да спят по-спокойно и непробудно-за всички е по-добре така.
Другият проблем е,че и на нас леглата ни са слепени и тя към 2-3 се промъква в леглото ни и дума не може да става да я  преместя после в нейното,реве възмутено и на мен нали ми се спи,отстъпвам-та и от това трябвва да я отучвам-как ще стане,не знам, Cry Опитвала съм да и кажа,че цицките спят,тя плаче,да и' кажа "Ей сега давам да сучеш",но тя чака да и' дам,не се унася,както се надявам,рядко номера е минавал.
И при нас положението с яденето през деня е трагично-много лошо се храни и си наваксва с кърма и адаптирано мляко. Има дни ,в които почти нищо друго не иска да яде -наистина,както казва Емем се получава порочен кръг.
Марги е на година и 9 месеца.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 679
Твърдост, мами, само това е решението NaughtyНе казвам, че е лесно, но едно дете на възрастта на нашите може да разбере, когато му се обяснява и също така доста добре може да РЕВЕ ОТ ИНАТ smile3514Моят го прави , когато не му давам да ми ближе пантофите, примерно SickТова го казвам само за да не се чувствате супер гадно, ако откажете кърмене на детето и то започне да се тръшка - нормално, всеки си иска своето.Аз светвах лампата, включвах тв-то на музикален канал и се почваше една игра по 2-3 часа TiredПриспивах и на ръце, само и само да не се тръшка.Казвам, че млекоцентралите сега пинкат и правят закуската, та трябва да ги оставим на мира Mr. GreenИ така, лека полека, свикна да се приспива само с гушкане и галене/след около две -три абсолютно безсънни седмици/Следващият етап беше отвикване от самото будене.Сега имаме ексцесии само покрай никнещите кучешки.Иначе спи от 9.30-10 вечерта до към 8 - 8.30 сутринта.Буди се средно по 1 път на нощ, за секунди просто, промрънка, преобърне се и пак се унася.Към 6.30-7 кърмя - от това не искам да го отучвам, защото искам да си го кърмя сутрин преди да тръгна на работа/когато тръгна Wink/Друго много хубаво нещо е, че откакто свикна да спи по-добре, започна и следобед да удря по един голяяяям 3- часов съм, през което време мама е фрий да се занимава със себеусъвършенстване Wink
Емем, ти специално, понеже ходиш на работа, не знам как би понесла няколко седмици без сън SadМожеш ли да си пуснеш малко отпуск?Иначе направо ще станеш на луда калинка #Crazy

# 7
  • Мнения: 2 274
Това, което чета, просто не е истина!  ooooh!
А аз се оплаквам от моят 11-месечен ревльо....  #Crazy  Tired

# 8
  • Мнения: 4 242
Емем ти ме срази направо! ooooh! А аз си мислех че от самосебе си на около 2г спират да се будят и съответно да сучат нощем децата. newsm78
Карай, имам още време, като стане на две ще му мисля и аз.
Успех ти пожелавам! И дъъълъг и дълбок сън за награда после!

# 9
  • София
  • Мнения: 896
Незнам как да ти го кажа Thinking. Опитах се няколко пъти, но предпочетох да и дам да суче и да спим после, отколкото да разиграваме драми нощно време Crazy. Преди около две седмици се отказа сама, на 3г9м. Mr. Green. Поиска си после два пъти, но и казах "няма вече" и толкоз.
Не е много обнадеждаващо, но това е.

# 10
  • Мнения: 4 242
Незнам как да ти го кажа Thinking. Опитах се няколко пъти, но предпочетох да и дам да суче и да спим после, отколкото да разиграваме драми нощно време Crazy. Преди около две седмици се отказа сама, на 3г9м. Mr. Green. Поиска си после два пъти, но и казах "няма вече" и толкоз.
Не е много обнадеждаващо, но това е.
Rolling Eyes Мисля че и аз съм от "мързеливите"/сънливите и ще карам така, не мога никак без сън. И остава да се надявам на късмет сама да се откаже по отрано.

# 11
  • Мнения: 1 041
И аз мисля, че Белинда е права! Все пак си е до детето! Може при теб пък по-бързо да се реши проблемът! Искрено ти го пожелавам!
Иначе и аз още нямам волята и силичките да отказвам нощното ядене. Преди един месец прекратихме нощното кърмене, но пък го заменихме с пиене на кисело мляко, а това е още по-трудоемко! Дневното ядене е като при вас.
А големият ми син пиеше по 3 шишета вода през нощта до около 1г. и 8 м. и една нощ като ми писна, изхвърлих шишетата през терасата. Цели две нощи си говорехме и обяснявахме, че някой е взел шишетата. Обаче след това започна да спи спокойно и непробудно.
А сега явно още не съм стигнала предела на търпението си...

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ееехх, сънят, това ценно нещо...
Емем, не знам какво да те посъветвам. Ирина е доста голяма вече и смятам, че бързо би възпрела един категоричен и непоклатим отказ. Друг е върпоса, че сигурно ще ти се налага да го правиш по цяла нощ в началото, както казва Белинда.

А опитавала ли си я да я оставяш да спи само с баща си. Търси ли те пак когато не си в стаята?
При нас варианта с моята липса работи много добре, но ние сме с цяла година по-малки.

Май не ти помогнах много, но със сигурност ще те посъветвам да предприемеш нещо. Съдейки по себе си, когато съм недоспала съм непълносценна дори за майка.

# 13
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Емем, Иринката е голяма вече, разбира, пробвай с "циците спинкат".  Wink Това ми е фаворит.  Mr. Green Виж дали ще стане и да я командироваш при някоя баба вечер или сама с тати, или пък се "командировай" ти за някоя и друга вечер някъде.  Wink Поне ще се наспиш, ако не друго!  Mr. Green Успех!  Grinning
Аз моята я отучих от нощното. Минава номерът с шишето вода. Лошото е обаче, че не се буди по-рядко, просто вместо цица, давам шише.  Crazy Добрата новина е, че на цицита висеше повече, сега приключваме буквално за секунди. Събуждането обаче за мен си е събуждане...  Sad

# 14
  • Мнения: 3 161
Момичета, благодаря за подкрепата и съветите. Искаше ми се да споделя - а и така се чувствам някак по-убедена и категорична в това, което съм започнала. Особено съм благодарна на Зори и Белинда за положителния пример.

А сега добрата новина - днес спахме през цялата нощ! Ирина се събуди към 3, но аз бързо я хванах, преди да се е разсънила, погалих я по главичката и тя заспа! Към 7 пак имаше такъв момент, после спа до 8:30. Не смея да мисля, че е окончателно, но все пак е крачка в правилната посока. Ще следвам съветите на Зори и Белинда да не давам гърда през нощта; Зъхи, и за водата съм съгласна - ако е жадна, ще реши проблема, а и отнема много по-малко, а и няма да се налага да ходя в нейното креватче посред нощ (главата ми е почти е до нейната и няма проблем да й дам шишето).

Мисля, че промяната на разположението на леглото имаше значение - иначе ме усеща до себе си и е много по-лесно (а и за мен) да суче нощем. Сега спа много по-спокойно, само веднъж се беше отвила, но не се върти като компас в леглото.

Мери, споко, и аз чаках сама, ама като не стана - с малко помощ, смятам че ще стане. Важното е да решиш, че вече е дошъл моментът. Впрочем очакват ни още 3 кътника и съдейки по предишния, мисля че временно ще наруша правилата и пак ще давам, защото много я мъчат нощем. Годзила, като помисля колко зъби ви остават на вас, ще трябва доста да почакаш!

Общи условия

Активация на акаунт