Как се лекува суха кашлица?

  • 20 514
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 0
 От няколко дни страдам от силен туристически интерес на микробите към моето гърло.Поради факта че дестнацията им е  явно  доста лесна,все повече и повече малки пътешественици с мръсни крака се на там, надавам спешен зов за помощ.Моля ако някой знае как да помогне да го напише .Благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 1 504
Ами хапченца либексин,  биха помогнали за суха кашлица...Но все пак е добре лекар да прецечени какъв е вида на кашлицата...защото либексина подтиска отхрачване на секретите, ако има такива де...

# 2
  • Мнения: 3 034
anni123546, харесва ми чувството ти за хумор, с което си описала проблема си. Simple Smile
Само че не съм съгласна, че атаката е на микробите. Бих те посъветвала да си помислиш хубаво дали и кой те е критикувал скоро - може да са родители, приятели, учители, шефове, непознат някой. Може критиката да е просто нещо, казано по-рязко, което ти преживяваш сега. "Преработваш", така да се каже, някакъв конфликт.
Друг вариант е да си много уморена и това да е начина на тялото ти да си "вземе" почивка.

Аз лично съм привърженик на алтернативните лечения и не бих ти препоръчала сироп, защото той само ще подтисне проблема, но няма да го реши. Peace

Последна редакция: чт, 02 фев 2012, 23:48 от Ивиче

# 3
  • София
  • Мнения: 4 865
Мила Ани,

Най-напред те моля да конкретизираш понятието "туристически интерес" и по-специално да обясниш какъв вид туризъм упражняват тези нашественици в горните ти дихателни пътища. Както се досещаш, от целта на пътуването им зависят продължителността и формата на заселването.
Ако не можеш да ги спреш, опитай поне най-учтиво да ги призовеш да не влизат с мръсни крака - биха могли да се събуват на входа или да се настаняват така, че краката им да стърчат навън, за да не внасят в гърлото ти цялата улична мръсотия.
Ако все пак вече твърде много от тях са се намърдали в гърлото ти и те притесняват, организирай им обилен чаен душ, по възможност в комбинация с пресен лимонов сок. Това ще накара микробите да се замислят дали са избрали най-подходящата дестинация - все пак, никой турист не обича продължителните валежи.
И накрая, ако чувстваш, че се уморяваш от такъв масов туристически интерес на мръснокраки нашественици, полегни си на топло с интересна книжка. Ако досадниците не избягат, избягай им ти в страната на фантазията. Там не могат да те настигнат.
И се усмихвай широко, с всички зъби - това ще прегради пътя им към гърлото ти.  Laughing

# 4
  • Мнения: 2 480
Медосепт?

# 5
  • Мнения: 169
интересна тема   bouquet
Аз имам сходен проблем така че запис за да следя евентуални мерки  за справяне със сухата кашлица

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Чай от ленено семе
Изпробвано многократно. Помага.

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Сок от черна ряпа.

# 8
  • Мнения: 94
Кашлицата на малката лекувам с инхалации със сода и нишадър+някакво етерично масло според зависи другите симптоми и черен бъз-капсули.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 021
Кашлицата на малката лекувам с инхалации със сода и нишадър+някакво етерично масло според зависи другите симптоми и черен бъз-капсули.

Може ли да обясниш, как прилагаш етеричното масло и какви използваш? Откъде купуваш черен бъз на капсули? Благодаря!

# 10
  • Мнения: 94
Черен бъз на капсули купувам от билкова аптека "Буров" 5лв- 20 капсули.
А от маслата съм ползвала:
масло от бор-беше с влажна кашлица
капки пиносол- не в нослето, а за инхалация при обилна хрема
масло от мащерка-при суха кашлица
тези съм ползвала аз.

# 11
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Инхалации с инхалатор ли правиш? Аз не смея и не правя инхалации с нищо друго, освен с ФР, твърде е рисковано. Иначе ако е над тенджерата- съгласна съм.

# 12
  • Мнения: 94
Не с инхалатор, а над кана за вода, като ври поне 10-15мин. дори малката да не стои вече над нея, все пак въздуха в стаята се овлажнява и се насища с содата, нишадъра и маслото.

# 13
  • София
  • Мнения: 3 021
А по 1 капка ли слагаш в тенджерата от всички масла? Гледам, че на тези капки Пиносол пише да не се прилага за деца под 12 г, но то и за маслата казват същото, но и ние сме ги използвали.
А по колко капсули черен бъз на ден? Само при болест ли даваш от тях?

# 14
  • Мнения: 94
Черен бъз давам 2 пъти дневно само когато кашлицата е суха, като почне да прави ларингит, фарингит.
От маслата капя по 2 капки на литър вода, а от пиносола по 15к. на литър, до сега реакции не е имало. Отначало като започнах и аз се притеснявах, личната точно пиносол беше изписала и ми обясни, че има вероятност да направи алергична реакция, но не е голяма.

# 15
  • София
  • Мнения: 3 021
Черен бъз давам 2 пъти дневно само когато кашлицата е суха, като почне да прави ларингит, фарингит.
От маслата капя по 2 капки на литър вода, а от пиносола по 15к. на литър, до сега реакции не е имало. Отначало като започнах и аз се притеснявах, личната точно пиносол беше изписала и ми обясни, че има вероятност да направи алергична реакция, но не е голяма.

Много благодаря! А колко инхалации правите на ден?

# 16
  • Мнения: 94
Отначало 4-5 пъти дневно и после ги разреждам.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 021
Отначало 4-5 пъти дневно и после ги разреждам.

Благодаря, ще пробвам и аз!

# 18
  • софия
  • Мнения: 2 542
На мен добре ми действа исла мус. Естракт от бръшлян е.

# 19
  • Мнения: 0
Благодаря! Прекрасни отговори. Туристическият сезон в гърлото ми май свърши Simple Smile

# 20
  • Мнения: 0
Черния бъз не е най-подходящ, можеш да погледнеш тук http://www.pharmacy-bg.com/herbs/cheren-buz.html мащерката е много по-подходяща http://www.pharmacy-bg.com/herbs/mashterka.html

# 21
  • Мнения: 1 483
Варена кола много помага и даже не е гадна Wink

# 22
  • Мнения: 269
Хомеопатични капки Тартефедрил. Изкарват всички нелегално пребиваващи и им хлопват вратата под носа. Така излекувах упорита кашлица при дете на 5 г.
Аз често страдам от суха кашлица. Обикновено проблема е в гърлото или носоглътката. В този случай много ми помага Биопарокс. Ако проблемът е по-надолу Тартефедрил капки или чай Биобронхо с мед.
Успех и дано досадните туристи разберат, че курортния сезон е приключил!

# 23
  • Мнения: 3
Не Ви препоръчвам силни билки като черен бъз. Те могат да са вредни. Най-добре да питаш в аптеката за сироп. На бутилчицата трябва да има информация, че ако кашлицата се задържа еди колко си дни - да отидеш на лекар. Не лекувана кашлица води до бронхит, в крайния случай уврежда белите дробове.

# 24
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 047
Хомеопатични капки Тартефедрил.

Интересно, ще ги имам предвид. За първи път ги чувам, веднага ще се запася с тях  Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 3 021
На нас Тартефедрила помагаше в началото, после не. Моят син кашля сухо при хрема и вече след едномесечна кашлица декември се оправи само със Синекод. Оттогава само него използвам, защото измъчих детето с чайове Бронхопам, Тартефедрил, билкови сиропи, чай с орехи, ряпа, дюли и какви ли още не бабешки рецепти, а хремата почти не течеше напред, но то си кашляше почти непрекъснато, явно от нея. Може да не не идеалният вариант, тъй като доста лекари не го препоръчват, но на нас ни помага.

Общи условия

Активация на акаунт