Пюрета със сгрешен етикет !

  • 634
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Здравейте, мами!

Пуснах същата тема в Бременност и майчинство, но май не съм нацелила точния форум, затова я пускам и тук, тъй като мисля, че е важна.


Вчера, след малката истерия около пюретата Ам.-Ам, решихме да пробваме и да сменим марката. Купихме две месни пюрета "Картофи и царевица" на Сънвал от магазин "Пинокио" в Дружба. До тук всичко добре.
Оказа се обаче, че на лепнатия допълнително етикет на български пише, че пюрето е произведено от Сънвал и е внесено от  Неделчев и Неделчев, но на оригиналния немски етикет - фирмата производител се оказва Алнатура.  Как е възможно това и как може по този начин да се подвеждат българските майки относно избора им какво да дадат на своите деца???? 
От информация в интернет става ясно, че Сънвал и Алнатура са две съвсем различни немски фирми. Това, което тези от фирма Неделчев и Неделчев са направили е най-малкото грешка и ми се струваа, че и те ни дължат обяснение и извинение.

Написах им писмо, а днес им се обадих, но никой не отговаря. Да видим какво ще измислят.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 044
Здравейте,
Аз съм от тези също, които се заблудиха веднъж с пюретата на Алнатура. Тъй като мойта девойка харесва Sunval и докато беше по малко основно купувах от тях. В стремежа си да разнообраявам менюто взех от горе споменатите. Изобщо не ги хареса. Призива ми към мамите е да гледат какво пише на бурканчетата, а не на бг етикетите.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 90
просто алнатура са нещо като серия на сънвал както алете на нестле но се правят в едни и същи заводи Peace

# 3
  • Мнения: 121
Благодаря за отговорите!

Изпращам ви все пак отгвора на фирмата вносител "Неделчев и Неделчев", за да нямат и други майки подобни притеснения. Тъй като моят малък Дамян е с АБКМ, сме много взискателни към нещата, които му даваме.

# 4
  • Мнения: 121
Ето и отгвора:
Все пак, браво, че отговориха, но въпреки това, смятм, че е редно тази малка подробност относно коя фирма в какво взаимоотношене с друга е, да се пише и на българския етикет, не мислите ли? Все пак това е храна за бебета и всяко нещо е вежно.



Здравейте г-жо Димова,

Бихме искали в самото начало да Ви поздравиме за избора на двете марки
бебешки пюрета и да Ви искажеме нашето съжаление за полученото
недоразумение.
Като отговорни хора и вносители сме посочили производителя и на двете марки.
Това, че собственика на търговската марка "Alnatura" има друг адрес, не бива
да Ви подвежда и да Ви настройва срещу нас. По закон ние сме задължени да
посочиме производителя на продукта, а не собственика на марката. Също така
тези етикети са одобрени от Министерство на здравеопазването, като са минали
през три контролни екипа.
Тези етикети се одобряват, след като се представят и безброй документи,
предоставени от самия производител - Sunval Nahrungsmittel GmbH.
Госпожо Димова, можете да храните Вашето дете и с двете марки пюрета без да
се притеснявате, стига да са все още в рамките на срока на годност.
Искрено се надяваме, че нашето писмо ще бъде прието, като наши честен
отговор и че е излишно да Ви изпращаме документацията за произход на
стоката, където ясно личи завода-производител. В този завод се произвеждат
едни от най-чистите продукти, съобразени всички изисквания за здравословно
хранене. Не случайно в него се поръчват и други марки бебешки храни. Ние
просто сме допълнили гамата на "Sunval" с някои пюрета на "Alnatura", за да
може серията да е по богата и разнообразна.
Ако имате и други въпроси, можете да сте сигурна, че с готовност ще Ви
отговориме.

Най-искрено Ви благодариме за писмото и Ви пожелаеме здраве и щастие през
2006 година.

Димо Неделчев
Търговски директор

# 5
  • Мнения: 5 370
просто алнатура са нещо като серия на сънвал както алете на нестле но се правят в едни и същи заводи Peace
ами то аз докато се включа, вече са го направили, а виждам, че и шефът ви е отговорил лично. Това си е де факто истината, както е написала елижоли.
За протокола - синът ми е хранен изключително с двата вида пюрета -Сънвал и Алете.
Оплаквания съм нямала никакви. Peace

Общи условия

Активация на акаунт