Помощ. Това ли са контракции?

  • 3 080
  • 42
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам силни болки като менструални, придружени от болки в краката.. като ми идваше преди винаги и краката ме боляха, бе точно менструални болки. На интервали са, ама различни... ту 10 минути, ту 2-3.. болките са съвсем краткотрайни... не стигат до 1-2 минути, интервалът е различен. Започнаха към 6 сутринта.. Да ходя ли към болницата?

# 1
  • Мнения: 968
Каси, както знаеш и аз не съм особено компетентна какво са контракциите Wink Но си мисля, че за първескиня можеш още да изчакаш преди да ходиш в болницата.  Thinking
Пожелавам ако това са ТЕ леко раждане и всичко да е наред!!! Съвсем скоро да си гушкаш малкия юнак!!! Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 11 657
Така както ги описваш са контракции,но дали е дошъл момента не мога да ти кажа.Действително контракциите са като силни менструални болки,има и болки в кръста /поне при мен/.Виж дали няма да изчезнат.Раждах през юни и чаках контракциите да станат по-редовни и накрая като отидох в болницата родих за 40 минути,но ми беше за втори път.При първескиня процесите не са чак толкова бързи,но моя съвет е да се обадиш на лекар /ако имаш уговорка с такъв/ или да отидеш до болницата,макар времето навън да е...Ако ти изтекат водите направо тръгваш без да се замисляш.
Желая ти леко и безпроблемно раждане и в най-скоро време да си гушкаш малкото съкровище и всички проблеми да останат зад гърба ти!Кураж и късмет!!!

# 3
  • Мнения: 7 474
Пипни си корема, ако се втвърдява като те заболи значи са контракции и бягай в болницата! doctor

# 4
  • Мнения: 3 777
Обади се на лекаря си или отивай в болницата.
Ще те видят, ще те сложат на монитор.

Моите контракции бяха безболезнени, нищо не усещах, когато отидох в болницата, бях почти родила - така че отивай.

Леко раждане ти пожелавам.

# 5
  • Plovdiv
  • Мнения: 309
Здравей.Аз така се чувствах 4 дни преди раждането.Контракциите беха така както ти ги описваш , мисля , че това са подготвителните контракции.Не се притеснявай полегни , успокой се.Може по късно през деня или вечерта да станат през равен интервал и да се започне , може да спрат така , че скоро ще е..........Пожелавам ти леко и безпроблемно раждане.

# 6
  • София
  • Мнения: 212
Мисля си,че са контракции.При мен бяха като менструални.Стяга те първо кръста отзад и след това коремчето.Не бързай да тръгваш за болницата!При мен първият път конракциите започнаха в 6-7ч. сутринта,а тръгнах към "Шейново"Към 19-19:30.Приеха ме с 6см. разкритие и родих в 22:15.При първо раждане разкритието е по-бавно,а ако отидеш рано в болницата те карат да се разхождаш по коридора,а обстановката там не е като вкъщи.Изчакай докато ти станат през около 5мин. Желая ти леко и безпроблемно раждане и едно здраво и сладко бебенце!  bouquet

# 7
  • Мнения: 266
И на мен ми прилича на контракции newsm78Не губиш нищо ако звъннеш на лекаря-поне ще се успокоиш.Леко раждане и те чакаме в Кърмене Hug

# 8
  • Мнения: 2 849
Както го описваш са контракции .пожелавам ти успех и леко раждане .Мисли си през цялото време колко малко остава до срещата с бебето и така ще си спестиш  голяма част от болките . HugЧакаме те да се върнеш съвсем скоро и да се похвалиш . Hug

# 9
  • Мнения: 149
Моментът за тръгване е настъпил, ако в рамките на 1 час поне контракциите са през 10 мин. Въпреки, че и това не е гаранция, че ще родиш веднага, защото на мен така ми бяха повече от 20 часа...Няма начин да ги объркаш, болката е наистина много силна.
Кураж и успех!

# 10
  • все тук
  • Мнения: 1 714
Още ли си пред компа? Веднага тръгвай към болницата. Леко раждане и усмихнато бебе.

# 11
  • Мнения: 1 629
И на мен ми приличат на подготвителни контракции, но едно ходене до болницата няма да навреди. Леко раждане, Каси!

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
По добре отивай в болницата, ако не си тръгнала още, намен водите ми изтекоха в 6:30, към 9 и нещо почнаха контракцийте, но не  боолеше много, при болезнен цикъл и повече ме е боляло в 11:40 родих, първо дете ми е, при всеки е различно. Отивай в болницата да ти е мирна главата.
Леко раждане

# 13
  • Мнения: 1 190
Контракции са! Леко раждане и здраво и хубаво бебче! Praynig

# 14
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Контракции са.
И да пишеш после какво стана.
Леко раждане!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт