Кенгуру-кога?

  • 771
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Кога може бебето да се носи в кенгуру, без да е вредно ?

# 1
  • Мнения: 503
Ами тук ги носят веднага след раждането, прибират се вкъщи, и хоп - в кегуруто Shocked на разходка. Но според БГ лекарите - след 1-1.5 месеца, някои казват след 2 мес. (навършени).

# 2
  • Мнения: 5 228
Ние купихме кенгуру 3 в 1, което може да се ползва и за съвсем малко бебче - кенгуруто се поставя по малко по-различен от стандартния начин и бебето е в легнало положение.

# 3
  • Мнения: 8 163
Темата поразчоплихме здраво в тези линкове:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3373&highlight=%EA%E … E3%F3%F0%F3%F2%EE

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=3819&highlight=%EA%E … E3%F3%F0%F3%F2%EE

Нарочно ти ги давам, а не преразказвам, защото е по-добре сама да видиш и прецениш коментарите.

# 4
  • Мнения: 278
Mалко извън темата Laughing
Препоръчайте ми добър ортопед във Варна, с ултразвук.
Георги вече е на 3месеца, а още не е преглеждан - според педиатърката няма нужда, но аз искам да съм спокойна.

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Graciela
Георги вече е на 3месеца, а още не е преглеждан -


 Shocked а, защо не е? Shocked
това според педиатърката го разбрах, но не е оправдание.

# 6
  • Мнения: 6 206
На мен пък ми казаха, че в родилното му е правен преглед. Ама как и кога не разбрах. В смисъл, че специалист не е идвал, вярно, че микропедиатърка се води добра, но тя не е специалист. Като си исках по-рано да ни изпратят, ми казаха преди четвъртия месец не може да се разбере. В един момент уж му е правен преглед, пък нищо не може да се разбере. Rolling Eyes Та сега началото, към средата на октомври сме на преглед. Докторът се оказа познат на свекърва ми и мога да го заведа дори по-рано, но трябва ли?

# 7
  • Мнения: 397
На нас педиатърката ни каза, че е най-добре за луксация детето да се прегледа на ехограф около трийстия ден, защото така и да има данни за луксация с едни профилактични гащи нещата много лесно могат да се оправят. Отидохме ние при един много добър детски  ортопед в Пловдив - д-р Хазбун и той ни каза, че е много хубаво вече - на 30 дни, да слагаме детето в кенгуро, но с главичка към гърдите на родителя, защото така му се разтваряли правилно краченцата, също така каза, че е прекрасно, ако детето се научи да пълзи и затова е добре да се поставя по коремче около 5 месец. Колкото по-късно проходело детето, толкова по-добре, по този начин се избягвал риск от луксация. Не се препоръчвало да се слагат изправени децата, които около 6 месец започвали да се изтласкват нагоре, според него порочна е практиката на бабите, които виждайки как детето, което допирайки краченца до твърда повърхност, се изтласква, започват да говорят, че то искало да проходи и го слагали изправено. Не било хубаво също така детето да се слага в проходилка, защото усвоявало много паразитни движения - пружинираща походка и др., които му пречели да проходи.

Общи условия

Активация на акаунт