какво е географски език

  • 22 760
  • 18
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 389
Бихте ли ми разяснили какво е това " географски език " , детето ми имал такъв, от време на време се появява едно петно, което го щипе, лекува ли се , от какво се появява и как да се облекчава щипенето.

# 1
  • Мнения: 150
Подсещам те за възможностите на търсачките в Интернет - напиши "географски език" и ще ти излязат доста резултати - и статии, и теми от форуми.......
А иначе това, което аз мога да те ориентирам е, че моят син има географски език по рождение, но определено никога не го е щипал.
Също така няма регистрирани алергии ("да чукна на дърво" Grinning). За мен езикът му е като барометър за общото му състояние, защото съм се убедила, че когато петната се увеличат и станат много силно изразени, това е показател, че някъде в организма му има проблем и очаквам неприятности.

# 2
  • Мнения: 19 272
Дъщеря ми е с географски език. Също по него съдя за зсравословното състояние на детето. Петната се увеличават и част от езика е обложен при разболяване. После се изглажда и налепите изчезват.
Такъв език често е показателен и за алергични хора. Щерката имаше атопичен дерматит като бебе, а сега е със съмнение за АБКМ.
Щипане никога не е имала. Сигурна ли си, че имате географски език, а не някаква раничка на езика?

# 3
  • София
  • Мнения: 1 455
  Аз също съдя за здравословното състояние на сина си по езика.  viv*** , лекар ли ви каза, че е географски езика на детето?

# 4
  • София
  • Мнения: 43 903
и моят син е с географски. да, казвали са ми, че значело предразположено към алергии, нищо, никога не го е щипало.(мен също, също съм с такъв)
иначе при болест мисл всеки има обложен език, но това е друго...

# 5
  • Русе/ София
  • Мнения: 695
Аз съмата съм с географски език от дете, едната ми дъщеричка също. При мен по скоро при здравословен проблем - както са ти казали момичетата езика е барометър на здравето- се получават цепнатини - на различни места, различно дълбоки и големи. Вярно е -те понякога могат да щипят, при по кисела храна примерно портокал, лимон...
При малката забелязвам точно петна- както ги описвате. Езика й не е чисто розов, а понякога е на по -тъмни или по- светли (бели) петна, с различна големина, релеф и форма... като "островчета" - също се води географски език. Предполагам, че при нея е наследствено, но не било основание за притеснение според личната. Само че наистина, след като й стане такъв езика, тя е или с хрема, или с кашлица и червено гърло... Tired
А що се отнася до връзката с алергиите...не съм се замисляла. Вярно е, аз имам алергия към слънцето и студова алергия през зимата, а детето от малко правеше алергии към различните храни с които се захранвахме -така си и остана към някои от тях.

# 6
  • Мнения: 6 346
Географският език често, макар и не задължително, се свързва с непоносимост към глутен, което пак е вид алергия.

# 7
  • Мнения: 139
Моето дете е астматик и е с географски език . Това е един от показателите  за алергиите в организма . При влошаване на състоянието , петната по него се появяват. Когато е здрав, не се забелязват.

# 8
  • Мнения: 309
дъщеря ми беше с георгафски език.
Казвам беше, защото някъде след втората годинка, но е възможно и преди това да е, се нормализира.
Четох тогава, че тези деца са предразположени към алергии, не конкретно към някоя.
Да, тя прояви алергия към млечни тогава, макар и в някаква лека форма, но определено беше чувствителна и дълго време беше извън менюто и.
След като придоби обикновен, нормален вид, не се е променял в предишното състояние.
Понякога се облага, тогава наблюдавам за други симптоми на разболяване, а най-често след това няма нищо. Здрава.
Та и това с облагането не мога да го ползвам като абсолютен критерий.

# 9
  • Мнения: 19 272
И мен ми казаха, че уж ще го израстне, но засега няма такива изгледи. Като бебе нямаше географски език. Доколкото помня, се появи някъде след годинка. При вас така ли е било и кога го забелязахте?

# 10
  • Мнения: 309
И мен ми казаха, че уж ще го израстне, но засега няма такива изгледи. Като бебе нямаше географски език. Доколкото помня, се появи някъде след годинка. При вас така ли е било и кога го забелязахте?
появи се преди шестия месец, т.е. преди захранването. Тогава ми беше странно как ще прояви алергия, при положение, че следвах всички нови разбирания, относно алергените.
появи се като малко петънце, колкото леща на езичето и се разрастваше, обхвана почти половината език и някъде около и след годинката е било когато изчезна.

# 11
  • Мнения: 4 390
При голямата ми дъщеря се появи на около 2-годишна възраст (сега е на 9 г).
Както и другите писали, аз също съдя за здравословното и състояние по езика.
Не знам дали се свързва с алергия. Когато беше мъничка имаше такава към определени антибиотици, но я израстна.
Малкото ми дете е диагностицирано с АБКМ и куп още алергии, но няма т.н. географски език.

# 12
  • София
  • Мнения: 139
Аз съм с географски език.. 29 години имах идеален гладък език и в 4ти месец от бремеността започнаха да се появяват петна и цепнатини... Лекувах се с какво ли не, пих какво ли не, правих изследвания, но заключението на стоматологът ми е, че заради хормоните по време на бремеността съм се сдобила с географски език...

# 13
  • Мнения: 0
И мен ми казаха, че уж ще го израстне, но засега няма такива изгледи. Като бебе нямаше географски език. Доколкото помня, се появи някъде след годинка. При вас така ли е било и кога го забелязахте?


Здравейте и аз да се включа ако може,виждам че отдавна не е писано.
Моята дъщеричка е на 4 и почна сега да и излизат тези петна,педито каза че е географски език...И това е наследствено,така се раждат въпрос на време да се появи.Било предпоставка на някаква алергия,което не е задължително да се прояви  Praynig (дано).Да ви кажа аз изпаднах в потрес като видях това на езика и,едно малко петно но викам какво става.По принцип често я наблюдавам в устата,дали сливиците не са и червене,и това за първи път го видях.Почва да и излиза винаги когато тръгва да се разболява,слагаме тантумверде и вс е ок.

# 14
  • Мнения: 495
Езика е "огледало" на организма.В това ч-ло влизат очи,кожа,нокти.Когато е обложен-наличие на гъбички или вирусно заболяване.Аз дълго време имах,но след като започнах детокс ,се изчисти.Забранени са ми ферментирали храни-съдържат дрожди/гъбички/.И наистина,когато ям к. мляко,даже и от ракия,бира... направо побелява.А когато ям кълнове,плодове.... е нормален.В крайна сметка каквото си вкараме в организма,то такова ще е и състоянието ни.

Общи условия

Активация на акаунт