Споделено - за "кашлицата"

  • 5 768
  • 50
  •   1
Отговори
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Ох да избухна и аз
Малкият е с кашлица вече от три седмици.
Първоначално имаше сополки, но те отшумяха и остана само кашлицата.
Самолекувах го със сиропчета, мед, лимони и осцилоскокцинум. През това време нито е вдигал Т, нито е бъл отпаднал, не-жизнен или нещо сънлив.
През това време го наблюдава докторката на яслата, която го преглеждаше и му прави инхалации. По неин съвет отидох при GPто тази сутрин с молба за назален секрет. Добре де ама то трябвало - гладно, жадно с някакви тръбички, които аз да си купя и така.... Хубаво, ще дойда утре пак за секрета. Даааа ама НЕ.
След като му хвърли една слушалка и погледна гърлото - отсече АНТИБИОТИК. И то такъв какъвто беше пил скоро /верно в август, но тогава поне беше с лека Т/. И за капак - въпросния секрет след курса на лечение с А и тогава.
Добре, защо питам аз - неможе ли първо секрета и после съответно лечение. БЕЗ КОМЕНТАР.
Тръгнах си толкова бясна, че просто неможех да се събера в кожата си. Дори подминах мястото където трябваше да оставя малкия.
Май наистина трябва да я сменям, но с кого?Пък е уж майка на моя приятелка Cry
А и незнам какво да правя - дали на своя глава да не давам А и да отида на уречената дата, когато най вероятно той ще продължава да кашля или пък да го пие, но защо след като не е ясно дали ще му помогне.

PS - Не съм сигурна че е за този форум, за което се извинявам Embarassed Embarassed

# 1
  • Мнения: 1 413
Същите мисли ме тревожеха и мен тази нощ докато приготвях вода за инхалация на моя фъстък-и той, и каката са с кашлица втора седмица. Гърдите са чисти, стои заседнал секрет някъде и кашлят.Добре, че лекарката казала на татето никакъв антибиотик-ще се преборват тоя път сами. Съветът ми е да се консултираш и с друг доктор-уши нос гърло е добре- преди да почнеш антибиотика. Можеш ли да поискаш направление от личната докторка?

# 2
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
НАПРАВЛЕНИЕ - НЕЕЕЕ!
За нея това е лечението!
Явно само нейните направления са единични бройки и ги пази за спешни случаи

Аз вече си записах час за специалист - отивам на платен прием

ИСКАМ СИ ЗДРАВНИТЕ ОСИГУРОВКИ!!!!! #2gunfire
но това е друга тема

# 3
  • Мнения: 19
Малката на1г. и 5м. започна с лека кашлица и хрема при пъвия преглед докторката каза че и нямало нищо само да даваме проспан.След два дни кашлицата се задълбочи и на прегледа се установи Бронхит пихме антибиотик,витамини,сиропи на контролния вече била здрава.След две седмици с остатъчна кашлица от преглед на друг лекар и снимка се оказа че тя не е до излекувана и сега сме пак на антибиотик.Така че вече не вярвам на никои, и със самолечение нищо не става.От една безобидна кашлица на пръв поглед 1 месец неможем да се оправим та тя кашлицата не е за подценяване това разбрах.

# 4
  • Мнения: 2 006
Нека и аз да напиша нещо по-повод не даването на антибиотик.Алекс има кашлища от 4 месеца (почти през целия период в България)През това време сме посетили 5 разли4ни доктора Shocked,правихме снимка,вземахме секрет,ходихме и на хомеопат и на инхалации,вси4ки в началото казваха,4е няма проблеми,чисти гърди,жизнена,с голям апетит абе здравичка.След това почнаха -алергия и накрая хомеопатката взе да ни лекува за астма ShockedБеше кошмарно да слушаш как детето ти каяшля,да знаеш,4е има проблем и да не можеш да помогнеш SadДоидохме си тук и съответно посетихме доктор,които направи стандартния преглед (слушалка,гърло и уши) и изписа антибиотик преди да ни даде направление за унг,аз се разбеснях и взех да споря,но скъпия се наложи и аз клекнах,защото вече бях готова и това да пробвам.След приема на първата лъжичка настъпи ад ShockedВзе да повръща хра4ки,носа и течеше постоянно,кашлицата беше неописуема и така 2 нощи,на третия ден нещата се поуспокоиха и сега вече 20 часа не е кашляла Simple SmileНадявам се това да е края,та мисълта ми беше-не допускате ли,4е личната докторка може да е преценила правилно антибиотика ?

# 5
  • Мнения: 50
Ама как така ще ти откаже секрет, като от това изследване зависи до голяма степен, какъв антибиотик ще ви свърши работа. След такива изяви от страна на нашето джи пи, му казахме за винаги чао и сега, когато се наложи винаги търчим с направление - я за гърлен и носов секрет, я при унг. Бъди по-настоятелна или търси нов лекар за детето си. Това мисля аз.
....на лични ти писах за хомеопата. сори за закъснението!

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
След като си давала осцилококцинум, защо не идеш на хомеопат?

# 7
  • Мнения: 8 769
О, в къщи и двамата кашлят от един месец, по същата схема като вашата, sun_flo. Нашата педиатърка не изписва за щяло и нещяло антибиотици, така че в момента сме на нищо. Аз малко се лутахг-ту хомеопатични, ту сиропи нормални (под външен натиск, огънах се, няма как), но така или иначе кашлицата и при двамата продължава. Мои познати майки споделиха още в началото на месеца, че децата им кашлят по 2 месеца. Явно върлува нещо такова из Варна. Не че е успокоително, затова и GP-то не дава бележка на дребната да ходи на ясла-за да не пипне още нещо.
Ако искаш, мога да ти дам координати на ЛС.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
И Мони кашля от доста време вече...  Confused Постоянно я водим на преглед, лекарите (ходим при ДжиПката и при педиатър-хомеопат) казват, че нищо й няма, а тя не спира да кашля... Направо не знам какво да правим... за мен не е нормално -2 месеца кашлица?!!! Утре пак ще ходим да й преслушат гърдичките.

Междувременно вижте какво открих за простудите. Стори ми се доста интересно!

# 9
  • Мнения: 1 214
Аз бих завела детето на частно.Наистина-правилното е да му вземе секрет(на нас като ни взимат нищо не купувам,,не плащам и т.н.т. ,мисля,че се полага).След това по антибиограмата да предпише атнтибиотик,ако от такъв има нужда и  2-3 дни след края на лечението отново да се вземе секрет за изследване.Ако решиш да заведеш детето си на частно ти препоръчвам Детският педиатръчен център на ул.Гурко.Там сме ходили при д-р Павлова -специалист-детски болести,белодробни болести,дихателни алергии.До колкото знам и другите лекари там са добри ,а има и възможност за консултации  с професори  и доценти.До колкото си спомням 15 лн платихме за прегледа.А ,когато влязох там наистина останах впечетлена.Кабинетът на лекаря е пълен с играчки   Simple Smile  ,което е голяма радост за дечицата.Работят със записване.Ето и повече инфо за лекарите ,които работят там:

Специализиран медицински център по детски болести

доц.д-р Боряна Върбанова д.м.
детски болести,ревматология,болести на имунната система
--------------------------------------------------
д-р Диана Павлова
детски болести,белодробни болести и дихателни алергии
--------------------------------------------------
д-р Петър Шивачев
детски болести,ревмокардиология
--------------------------------------------------
д-р Иван Христов
детски болести,белодробни болести и дихателни алергии
--------------------------------------------------
д-р Даниела Алабаджиева
детски болести

Педиатричният център предлага и консултации с професори и доценти и други лекари от различни области на медицината свързани с детското здраве,така също и консултации с психолог и логопед.

Работно време-без почивен ден от 8-20 часа
Варна,ул.Ген.Гурко 49,тел. 052 611-116,0886 467-637,www.smcdb-varna.com

# 10
Имам подобен проблем!Детето ми от август месец е с хрема, която лекувах с какво ли не. Миналата седмица хремата изведнъж спря, но междувременно кашляше от време на време. Сега на моменти кашлицата се засилва толокова, че ме плаши. Решавам, че е добре и посред нощ около 15 минути кашля, кашля ... .Личната лекарка може би е вдигнала ръце от мен, но ... Имаме си проблеми и с една диагноза Мастоцитоза, която според лекарите има връзка с нашата задна хрема и кашлица. Моля, ако някой има подобен проблем да ми пише!

# 11
  • София
  • Мнения: 13 203
Е, не може да бъде просто....
Днес съм за първи ден на работа след 5 дни болнични.
При Александра имаше кашлица и нищо повече... Решавам аз да я водя на доктор и отивам да я взема от яслата... Носа й тече - бистри сополи, киха и едното й око червено, без секрет. Отиваме на доктор. Педиатърката я слуша, дробовете - чисти. Заключи - вирусна инфекция, типична с тоя течащ нос и кихавици. Изписа сироп и капки за нос. На гърба на рецептата написа антибиотик и каза да го взимам ако детето се влоши, поддържа Т или кашлицата не се повлияе. Александра същата вечер вдигна Т 38. Аз й дадох нурофен и тя я смъкна. Това беше.... не взех антибиотика, давам сиропа и капя капките. Да ама детето си кашля и си има сополи. Е, вярно, че кашлицата вече се кърти, а сополите драстично намаляха ама аз се притеснявам, че тя рядко кашля.... Е, оплаках се... ще видим за 3 дни в яслата как ще върви, ама като ви гледам какво пишете тук не очаквам да се отървем скоро от кашлицата. За капак и аз се тръшнах, но си и самоназначих антибиотик  Rolling Eyes Crazy

# 12
  • Мнения: 4 414
Имам подобен проблем!Детето ми от август месец е с хрема, която лекувах с какво ли не. Миналата седмица хремата изведнъж спря, но междувременно кашляше от време на време. Сега на моменти кашлицата се засилва толокова, че ме плаши. Решавам, че е добре и посред нощ около 15 минути кашля, кашля ...

това все едно аз съм го писала...от 10 август продължава тази история...всяка седмица и слушат гърдичките и и гледат гърлото - нищо! накрая лекарката каза да се пребори сама...ама за мен не  енормално 3 месеца хрема и кашлица newsm78

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 2 869
Здравейте.Искам да споделя и нашата одисея. В четвъртък ни изписаха от болница- бронхиална астма на алергична основа, заедно с алергична хрема.Без температура, лека кашлица, и леко затруднено дишане.Добре,че личната лекарка ни прати веднага на консултация и ...6 дни стационар.Взимайте мерки ,мили мами, защото не искам да ви казвам на какво се нагледах в детската белодробна. Сега ще пием Зиртек 6 мес., без прекъсване, ще пазим диети , и не знам кога може да получим пристъп.Между впрочем, това не се лекува с антибиотик- пролетта пробвахме и ефекта беше кашлица 2 мес. Лекуваха ни с Урбазон и инхалации.Е, не се стряскайте,но вземете мерки навреме.

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
О, в къщи и двамата кашлят от един месец, по същата схема като вашата, sun_flo. Нашата педиатърка не изписва за щяло и нещяло антибиотици, така че в момента сме на нищо. Аз малко се лутахг-ту хомеопатични, ту сиропи нормални (под външен натиск, огънах се, няма как), но така или иначе кашлицата и при двамата продължава. Мои познати майки споделиха още в началото на месеца, че децата им кашлят по 2 месеца. Явно върлува нещо такова из Варна. Не че е успокоително, затова и GP-то не дава бележка на дребната да ходи на ясла-за да не пипне още нещо.
Ако искаш, мога да ти дам координати на ЛС.

По въпроса като писа Туфи, аз кашлях 20 дни без да се лекувам с каквото и да било. Имах такива пристъпи, че не знах на кой свят се намирам нощно време. не знам какво беше, но и Ади го прихвана и кашлица и тя, без Т + хрема. Нарочно не ходи на детска градина 4 дни и си остана вкъщи да не заразява и другите деца, де да знам какво беше и тя над 20 дни кашля, водих я при джи пи-то - всичко ОК, никакви антибиотици (до този момент Ади не е пила нито веднъж антибиотик, поне до момента откакто се е родила), ами мина просто, сега не кашля и аз съм по-добре доста, какво по-добре, аз направо съм много добре в сравнение с което бях. На Ади Бронховаксома не съм го спирала, в момента правим 2-рия курс, ходи си на детска градина, и така....та мисълта ми е, че Антибиотици не трябва да се дават за щяло и нещяло.
Само Коларгол слагах в носа и на Valeria илачът за кашлица, който в самото начало не помагаше кой знае колко, но след това (явно трябва да се пие по доста на ден) си има ефект. Валка, чу ли, да знаеш, че открих формулата - по- повече....
Значи да напиша и тук де, ама вие повечето със сигурност го знаете.
Изцеден лук+мед+сок лимон+малко сода и ако се пие в нужното количество - ползва има.
гадно е, но на Ади и харесва много.

Последна редакция: сб, 12 ное 2005, 13:09 от Liorena

Общи условия

Активация на акаунт