Болки в стомаха при малко дете

  • 917
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Здравейте,момичета!
Преди около 3 седмици моето човече приключи с приема на поредния антибиотик ( лекувахме пневмония ,която беше следствие от недоизлекуван бронхит).Една седмица след приема започнаха други проблеми-болки в корема,запек ,съпроводен от кървене и малки съсиреци при изхождане.Лекарката ми предположи,че може да е направил колит след многото и силни антибиотици,но не ни предписа лечение или допълнителни изследвания,само диета.Но каква диета при толкова силен запек?Кръвта беше ярко оцветена и явно резултат от запека.Доста трудно овладяхме този проблем,но болките в стомаха продължават,главно след като хапне малко.
Моля ви да споделите ,дали има някакви медикаменти (ензими или нещо подобно),които могат да се дават на дете (на 2г и 6 м) за заздравяване на стомаха и подобряване на функциите му.
Явно че тук няма да му предпишат лечение за този проблем и ще помоля близките ми в България да ми изпратят нещо,но ми се искаше да чуя вашите съвети...
Много ви благодаря!  bouquet Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 2 019
Задължително направи микробиологични изследвания. Мойта бебка също от антибиотик направи дисбактериоза и в момента пие бифиформ(за нормализиране на флората) и панкреатин(за подпомагане функциите на стомаха - не успява да преработи храната). Но все пак не можеш да прилагаш самолечение. Направи изследвания и намери добър лекар. Успех.

# 2
  • Мнения: 822
Благодаря ти много,Shoshi!
Можеш ли да ми споменеш някои от симптомите при дисбактериоза.Може ли запекът и кървенето да са следствие от това.Какво точно изследваха при твоето дете?Тук за всяко нещо поотделно трябва да ги моля.Ще настоявам за такива изследвания...В нашия случай и за черния дроб имам притеснения...

# 3
  • София
  • Мнения: 2 019
Запека и разтройството са симптоми. Но най-показателно е слуз в изпражненията. Кръвта и аз мисля, че е от запека. Други признаци са болки в корема (колики), издуване, пръцкане. Аз правя микробиологичен анализ на изпражненията.

# 4
  • Мнения: 822
Благодаря ти! Hug Laughing  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт