За консистенцията на акото при кърмене

  • 1 886
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Мами, кажете каква е консистенцията на акото на кърмените бебчета.
На моя син от самото начало беше кашесто с малки топченца. После изведнъж стана по-течно. Консултирах се - правихме изследвния и всичко е наред. Изписаха ни прахчета - но ефект няма и лекарката казва, че можело да е алергия на червата??? Shocked Иска да ни дава направление за друг лекар. И много ми е хикс как той ще докаже че е алергия, ако въобще съществува такова нещо.
Сега той ми цапа 1 пампер за 24 часа, обикновено по едно и също време през деня, доста е като количество и лошото е, че е толкова течно, че докато се изака и излиза извън памперса.
Нормално ли е това - защото ми писна вече всеки лекар да си измисля поредната глупост.

# 1
  • Мнения: 5 790
Според мен е нормално, още повече, че бебето е на кърма. Мойта красавица, когато беше на вашата възраст, също цапаше така памперса, обаче тя беше на АМ. Въобще не съм се притеснявала. Според мен нищо му няма на малкия човек, ама нека и мамите, които кърмят да кажат.

# 2
  • Мнения: 266
И аз имам подобни грижи.Ние сме само на кърма,акото е ужасно рядко и ака на всяко кърмене по малко,че понякога и м/у тях.Цветът е златист.

# 3
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Абсолютно нормално за кърмено бебе Grinning Помислете логично - бебето приема само течности,никаква твърда храна - откъде да дойдат твърди или формени акита Grinning
При бебетата на АМ аките бързо стават доста по-твърди,защото белтъка на кравето мляко,колкото и да е преработен,не може да се усвоява добре и се изхвърлят много неусвоени частици - оттам и доста по-осезателната им миризма.Докато при изцяло кърмените бебета случая е съвсем друг - кърмата се усвоява почти напълно.
Консистенция от порядъка на рядка кремсупа е нормалната за кърмено бебе.Може понякога да е воднисто и изцяло да попива в памперса - също не е ненормално.
Така че остави притесненията - всичко с бебето е напълно нормално,здраво е,няма признаци на неразположение,наддава добре - не мога да разбера какъв проблем търси твоята докторка при това положение Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 694
Не съм голям специалист,но и аз смятам,че е нормално.Нашето аки също е ставало по-рядко и даже са ме плашили,че имал бил разтроиство.Но никога не ми е хрумвало ,че не нормално-нали е златисто.А мисля,че тяхното аки се влияя от нашата храна-може ти в момента да си яла нещо по-разхлабващо newsm78

# 5
моето бебче е на 45дни и акито му е много воднисто а цвета е светло кафеникав така че не се притеснявай

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 912
Сега той ми цапа 1 пампер за 24 часа, обикновено по едно и също време през деня, доста е като количество и лошото е, че е толкова течно, че докато се изака и излиза извън памперса.
Нормално ли е това - защото ми писна вече всеки лекар да си измисля поредната глупост.
Имахме същия проблем месеци наред.
Както е казала Хедра бебетата, които са изцяло на кърма няма откъде да получат сгъстител за акото, а количествата които изкарват са вече по-големи и това води до препълване на памперса.

Аз бях сменила всевъзможни марки памперси без особен резултат и нещата се нормализираха чак след като започнахме да ядем по-големи количества твърда храна.

# 7
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Всичко си е съвсем нормално,и ние сме така понакога по-течно,друг път по-гъсто,общо взето кашесто,златисто.Споко,нали бебчето си наддава добре и е спокойно.

# 8
  • Мнения: 1 440
Както вече отговориха другите мами-абсолютно нормално е,и Натали е с такива акита.
НЕНОРМАЛНО Е ДА ИМА ТАКИВА ЛЕКАРИ,КОИТО ДА ОБЪРКВАТ ХОРАТА./Каква е тази алергия,прахчета и всякакви глупости?/ #Cussing out
Така че споко,всичко е наред!

# 9
  • Мнения: 132
Благодаря ви, момичета!
Поуспокоих се Grinning

Общи условия

Активация на акаунт