Какво всъщност представлява грисът?

  • 537
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 242
Ами това ми е въпросът. Тъй като синчето е главно на домашни каши, правя различни комбинации от ориз, елда, овес, царевица, пшеница. Досега не съм му давала грис, просто защото не знам каква е ползата от него и какво всъщност е. newsm78 Също и нишестето?

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Без да съм 100% сигурна - вид едросмляно брашно Grinning Поне царевичния е такъв - аз само царевичен ползвам за закуска вместо царевична каша.Лошото е,че обикновено грисовете не са пълнозърнести - т.е. е за предпочитане пълнозърнестото брашно пред преработените грисове.
А в нишестето друго освен въглехидрати няма - то е само пълнител за повече калории и сгъстител Rolling Eyes Затова по мое мнение е по-добре детето да яде каша с плод,отколкото масово даваните кисели - защото в кашата се съдържат различни полезни вещества,а в нишестето нищо не е останало от тях.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Доколкото знам грисът се прави от специална твърда пшеница. Получава се от твърдите сърцевини на зрънцата, които остават при смилането на брашно, откоето пък после се произвеждат различните макаронени изделия.

По пътя на логиката в него не би трябвало да има много ценни вещества, защото по принцип те се намират в обвивките на зърната, а не в сърцевините им. Но това е моята логика, може и да не съм права  Wink

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз мисля, че грисът е просто по-различно обработено зърно/пшеница, царевица/.Аз го уважавам - с млекце е разкош newsm22
Нишестето наистина не е от най-полезните храни, но чат-пат за кремчета и плодови кисели го използвам - Ники много ги обича Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 6 242
  bouquet Hug

А в нишестето друго освен въглехидрати няма - то е само пълнител за повече калории и сгъстител Rolling Eyes
Да, но все пак от какво се прави? Като грисът ли е пшеница/царевица, преработена по различен начин?

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Да - обикновено е пшенично или царевично,но може да намериш и картофено.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 242
Thanks a lot!  bouquet Значи продължавам с кашите, както ги правех досега, а нишестето и грисът сигурно ще изчакат чак като захраня с прясно мляко - за кремчета Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт