изтеглена ръчичка

  • 2 440
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 529
За първи път (дано да е и за последен Praynig) ни се случи и ние да заведем детето в "Пирогов". Всичко стана като всяка беля адски бързо. Качвахме се с малкия по стълбите къв входа на блока, аз го държах за дясната ръчичка. Той се препъна и аз явно съм го дръпнала по-силно и веднага усетих, че ръчичката му много странно извибрира в моята ръка. Той естествено се разплака, а аз веднага се обадих на лекарката ни и отидохме в детската травматология. Там за 2 секунди му оправиха ръчичката - оказа се, че е била изтеглена в лакътя и 5 минути я държахме свита към гърдичките. За всеки случай го заведохме и при един наш приятел ортопед в Горна баня и на ехограф да го види. Слава Богу всичко е наред и няма да има никакви последствия, но трябва да внимаваме да не се случи пак!

# 1
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мдам - трябва много да внимавате.
Познавам една мама, която така беше извадила ръката на детето си, но в рамото и после я прикрепяше винаги само за гръдния кош. Никога не я водеше или дърпаше за ръцете.

Дано не ви се повтаря, че е много неприятно. Мъжа ми преди 2-3г. си беше извадил ръката от рамото и трябваше да седи превързан 1м. Той изтърпя само 10 дни и махна всичко. Въпросът е да не се случва често това изваждане, че води до операция за затягане на хлабавите връзки.

# 2
  • Мнения: 2 529
Да, Шани, казаха ни да не допускаме разхлабване на връзките.  Rolling Eyes Ще направим всичко, разбира се. Ох, ужасно се чувствам като знам, че направих такова нещо на детето си  Cry Мили мами, бъдете по-внимателни от мен!

# 3
  • София
  • Мнения: 18 679
Болна тема ми е това....Вече два пъти си вади ръцете в лактите и ходим да ги наместват в Ортопедията, и два пъти си ги е травмирал/единия път дори така стана от сън - какво е правил в леглото, не знам.../, но без да се изважда ставата SadА още няма година и половина Shocked
Ужасно е, детето го боли, аз рева, всички сме в шах...но няма какво да се направи - някои деца са предразположени, а моето съвсем - ставите просто са му хлабави, туй то Sad
Ортопедът ме зарадва - като тръгне на градина ще започне истинският ужас Cry
При Ники дори не е необходимо да се дърпа ръчичката - става направо от само себе си, както си играе и писва SadДано да натрупа мускулатура с годините, която да прикрепя стават по-добре, иначе в сряда и в петък ще сме по ортопеди.....
А ти не се шашкай особено - това не е толкова опасно, просто е болезнено за детето TiredРазхлабването на връзките наистина е наприятно обаче, дано ни опази Господ Praynig
И не се чувствай виновна - стават и такива работи...не е задължително да е по твоя вина!Аз колкото и да внимавам - все тая Cry
Дай Боже да се разминете само с един път! Praynig

# 4
  • Мнения: 1 113
И на нас ни се случи на два пъти. Докато си играеше и ... започна да плаче като си държеше ръчичката свита. Добре че съседът ни е ортопед и веднага дойде и й намести ръчичката. Каза, че се случвало често при малки деца, получавало се разместване на лакътната и лъчевата става, което било толкова малко, че дори на ренген не се забелязвало. Успокои ме че след 3-4 годишна възраст това изкълчване било рядкост.

# 5
  • Мнения: 1 586
И ние сме в отбора - миналия петък вечер докато се бореха с татко си на дивана й излезе ръчиката от лакътя Sad. Всъщност аз не разбрах, че е от лакътя, струваше ми се, че е повредена в китката, понеже там се държеше с другата ръка и плачкаше. Често се било случвало, трябва да внимаваме повече занапред...

# 6
  • София
  • Мнения: 2 174
Ние пък пострадахме по същия начин точно на 30.12 , в 21 ч Sad. Таткото я беше дръпнал, и той не знае как точно, но ръчичката увисна и детето изглеждаше толкова безпомощно, че и аз се разплаках. Мислех, че се е извадила от рамото. Ама не било от там, а от лакътя. 
А да ви питам - на вашите дечица пукат ли ставите? На мойта още от малка й пукат като направи рязко движение - примерно като сменям памперса и тя си кикерчи краката. Да не би това да е свързано с по-хлабавите връзки newsm78?
Споделяла съм го с нашата GP, ама тя искаше да го чуе, а то по поръчка не става. Та така си остана висящ въпроса...

# 7
  • Мнения: 2 529
Иструваше ми се, че е повредена в китката, понеже там се държеше с другата ръка и плачкаше.

Абсолютно по същия начин се държеше и сина ми.

# 8
  • Мнения: 2 529
Добре че съседът ни е ортопед и веднага дойде и й намести ръчичката. Каза, че се случвало често при малки деца, получавало се разместване на лакътната и лъчевата става, което било толкова малко, че дори на ренген не се забелязвало.

Да и на нас така ни казаха в Пирогов, защото аз питах за рентген, а после и нашият ортопед потвърди и затова го и погледна на ехографа в Горна Баня, там се виждало по-добре.

# 9
  • Мнения: 2 529
А да ви питам - на вашите дечица пукат ли ставите? На мойта още от малка й пукат като направи рязко движение - примерно като сменям памперса и тя си кикерчи краката. Да не би това да е свързано с по-хлабавите връзки newsm78?
Споделяла съм го с нашата GP, ама тя искаше да го чуе, а то по поръчка не става. Та така си остана висящ въпроса...

Никога не съм чувала да му пукат ставите. Защо не се консултираш с ортопед. Мисля, че сега Джи Пи-тата вече са длъжни да дават всякакви направления за прегледи на деца от специалисти.

# 10
  • Мнения: 2 529
Разхлабването на връзките наистина е наприятно обаче, дано ни опази Господ Praynig

Дано Praynig и дано при вас всичко да отшуми много скоро и да забравите за този проблем!

И не се чувствай виновна - стават и такива работи...не е задължително да е по твоя вина!Аз колкото и да внимавам - все тая Cry
Дай Боже да се разминете само с един път! Praynig

Благодаря ти!

# 11
  • Мнения: 1 586
Ние пък пострадахме по същия начин точно на 30.12 , в 21 ч Sad.
Ха, за минути явно сме се разминали в Пирогов. Същата вечер и ние бяхме там...

# 12
  • Мнения: 8 769
Добре, че бързо се е разминало. И наистина трябва много да се внимава.
Съпругът ми си е изтеглял и двете ръце от рамото и сега доста често му се случва да се извадят от мястото си. Адски е болезнено Sick Според лекарите имал хлабави връзки. Не знам обаче как точно биха се заздравили. Абе гадна работа е като цяло. Случва му се докато плува, не може в никакъв случай да играе тенис, а понякога ръка му се изважда само като се обръща от гръб настрани, примерно (докато си лежи)...

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Според лекарите имал хлабави връзки. Не знам обаче как точно биха се заздравили.

Не могат да се заздравят.Това е генетична особеност и, за съжаление, се унаследява SadЗа да се разбере дали такъв именно е проблемът, се прави тест на родителите - не помня как се казваше Embarassed - обръщат ти пръстите на ръцете във всяка фаланга и проверяват докъде могат да се огъват.При нас се оказа, че аз съм носителят SadМъжът ми е пластичен като шивашки метър с артрит hahahaНо моите фаланги се огъват по над 90 градуса ShockedКато малка съм си вадила по същия начин глезена Sad
Успокоителното е, че такива генетични особености правят децата предразположени към големи успехи в някои спортове - художествена и спортна гимнастика, балет, цирково изкуство hahahaЩе ги правим циркаджии и толкоз Joy

# 14
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
...Според лекарите имал хлабави връзки. Не знам обаче как точно биха се заздравили...

С операция. И после седиш превързан поне 1м., като периодично ходиш на нови превръзки, защото трябва да е стегнато добре мястото. Хубаво е Хави да се консултира и да разбере дали не е за операция сега! че с течение на времето ще става по-зле, за жалост Tired Поздрави го  bowuu

Братовчед ми беше така...самия замах да затвори багажника на колата му (хечбег) вадеше ръката от рамото. Но тъй като на него много често му се е вадела, той сам си я е намествал и така до един прекрасен миг, в който го хващат родителите му и право в Горна Баня в Ортопедията.
Да чукна на дърво, не съм го чула да е имало ново изваждане от операцията.

Общи условия

Активация на акаунт