За притеснените мами от Варна, кмета съобщи.....

  • 484
  • 8
  •   1
Отговори
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Строят нова детска градина във варненския район “Приморски” до края на 2006г.
4/1/2006 14:52
Нова детска градина с пет групи се предвижда да бъде построена във варненския район “Приморски” до края на годината, съобщи на брифинг днес кметът на морската столица Кирил Йорданов. Две нови групи ще бъдат разкрити в Целодневната детска градина на “Цар Симеон I” и в ОДЗ “Д-р Петър Берон”. Нова детска група ще бъде разкрита и в ЦДГ “Светулка”. За разкриването на нови групи и за разширяването на трите детски заведения ще бъдат отпуснати общо 450 000 лева, информира Йорданов. Той допълни, че до края на тази година трябва да бъдат разкрити 100 нови места в детски заведения.

Необходимостта от изграждането на нова детска градина в район “Приморски” и разкриването на нови групи се налага от желанието на варненци да записват децата си в детски градини предимно в двата района - “Приморски” и “Одесос”. Около 400 деца ще бъдат приети през тази година в детските заведения в район “Одесос” и около 660 деца – в детските градини в район “Приморски”. По данни на Йорданов, през 2003г. във Варна са били родени 2894 деца. Ако родителите на всички родени през 2003г. деца решат да ги запишат в детски градини, за 10%, или за 100 деца няма да има места, каза кметът на Варна.

През 2006 г. ще бъде възстановено на 100% училищното здравеопазване, каза още Йорданов. През 2004г. бяха назначени 12 нови лекари в 35 варненски училища. През следващите 12 месеца варненските общински училища и детски градини ще бъдат на 100% обезпечени с медицински персонал. Такъв ще бъде осигурен и за държавните училища на територията на община Варна, обеща днес варненският кмет.

http://www.dnesplus.com/publication.asp?pubid=107291

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 385
БРАВО!  smile3501 smile3501 smile3501

# 2
  • Мнения: 2 922
Браво! Само такива хубави неща да прави кмета 
newsm10

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Моля, светнете ме кои са детските градини на "Цар Симеон І" и ОДЗ "Д-р Петър Берон"?  Confused

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Браво на кмета smile3501

# 5
  • Мнения: 3 405
Крайно време беше. Поради липса на места моя син 3 години беше в полудневна група - такива рокади бяха да го гледаме следобед... #Crazy

# 6
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
Моля, светнете ме кои са детските градини на "Цар Симеон І" и ОДЗ "Д-р Петър Берон"?  Confused

ЦДГ "Цар Симеон І" и аз неможах да се светна коя е, но пък ОДЗ "Д-р Петър Берон" е до Електрон - "ул Генерал Колев № 92

# 7
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Сега разбрах - тази на "Цар Симеон І" сега се проектирала - мисля си, не е ли на мястото на кухнята.....  Thinking

# 8
  • Мнения: 8 769
Брей, направо се преработил тоз кмет.  newsm11 Да се чуди човек защо спа толкова години вече и сега изведнъж се намериха пари за ДГ. И защо въпреки това имаше опашки пред градините на 03.01 още от 04ч. сутринта? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт