Кога започнахте отново секса след секцио?

  • 2 310
  • 46
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 942
Здравейте момичета,

Имам следното питане, придружено със следните аргументи:

Колко месеца след операцията започнахте нормален сексуален живот? В книжките дето чета пише след месец, а моя генеколог каза след 2 и изрично го повтори пред мъжа ми.

То покрай бебето и това стоене само у дома и тая фигура тип "презряла тиквичка" дето съм я придобила хич не ми е до секс, но все пак не ми се иска мъжа ми да забележи, че гърдите на колежката му никак не са лоши  smile3521 Майтапя се! Но аз имах проблемна бременост и от самото начало секса беше прекратен, така че ...

А и кажете вие как се предпазвате от забременяване?

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 13:09 от Аурелия

# 1
  • Мнения: 1 680
Месец и 3-4 дни. Mr. Green

# 2
  • Мнения: 7 640
когато ти спрат лохиите напълно плюс още няколко дни, за да си сигурна. Контрацепция-вагинални контрацептиви или призирвативи. За спирала се мисли след около 1 год.
За гърдите не схванах!?

# 3
  • Мнения: 666
2 месеца , някой препоръчват да се изчака 3 месеца

# 4
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Аз отидох на преглед около 50 дена след операцията. Моята лекарка ми каза, че вече мога да правя и секс, и на спорт да ходя, въобще- да си водя напълно нормален живот. Искам да отбележа обаче, че при всеки е индивидуално. Аз се възстанових невероятно бързо. Слушай какво ти е казал твоя си лекар.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
След като са ви казали да почакате, послушайте, не е шега работа. Иначе при мен някъде след 2 месец ми спряха лохиите и тогава започнахме отново секса.

# 6
  • Мнения: 2 471
Всеки организъм е различен, консултирай се с лекаря си.

# 7
  • Мнения: 1 613
Иначе при мен някъде след 2 месец ми спряха лохиите и тогава започнахме отново секса.

И при нас беше така  Peace

# 8
  • Мнения: 504
И аз знаех за месец, но не можахме да издържим толкова. Случи се около третата седмица. Беше много нежно, естествено, но все пак лекарите не го препоръчват. Не ме болеше , нямах изтечения, не започна ново кървене...
Индивидуално е. Когато се почувстваш готова!

# 9
  • София
  • Мнения: 472
след около 1,5 месец.Спряха ми лохиите ( 32-3 дни) и изчаках още една седмица и се решихме.

# 10
  • Мнения: 9 894
а защо след секцио трябва да се чака повече? няма ли сексът връзка само със спирането на лохиите?

# 11
  • Мнения: 7 640
а защо след секцио трябва да се чака повече? няма ли сексът връзка само със спирането на лохиите?
съвсем си права, просто пита момичето Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 550
Ми като ми спряха лохиите (10ят ден  Embarassed)

# 13
  • Мнения: 46 434
Лохиите ми спряха на 20-тия ден, секс правихме на 40-тия.

# 14
  • Мнения: 326
Никога не сме се притеснявали от кръвотечение. Пих Арника и то на такава схема, че още в родилно бях готова за секс. На 7 ден след раждането, при това без никакви сътресения и проблеми. Но все пак не съм раждала секцио. Предполагам, че заради операцията ще трябва да се попазите.

Общи условия

Активация на акаунт