Захранване на бебето с ЯДКОВО МЛЯКО?

  • 2 041
  • 7
  •   1
Отговори
  • София, Младост 3
  • Мнения: 279
Здравейте,

наскоро свекито сподели, че е захранила племенника (сега на 9 години) навремето с ядково мляко - технологията е нещо такова: накисват се например орехи, след това се обелват, пасират се и се прецежда течността, т.е. полученото ядково мляко и това нещо се дава на бебето.

Знае ли някой за такъв начи на захранване и може ли да обясни повече? Свекито е доста начетена зъболекарка и е луда на тема здравословно хранене и съм склонна да й вярвам, но все пак реших и тук да питам за този начин на захранване на бебетата!

Иначе смятам да е след около поне 2 месеца. За сега сме основно на кърма.   

Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 6 243
Никога не съм попадала на такова инфо за захранване.А уж чета доста литература за вегетарианство и здравословно хранене newsm78 Колко голямо е било бебето?

# 2
  • Мнения: 35 891
орехите са тежка и мазна храна, от тях може да се изцеди масло и според мен са крайно неподходящи за бебе, особено за захранване  Naughty

# 3
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Да не говорим пък, че всички ядки заради плесените, които съдържат, са силен алерген...  Rolling Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако това е захранване с ядки - в смисъл първите си ядки детето да получи във вид на "мляко" - ок, да речем възможно ми се струва.Бих го направила на 2-3 години Wink
Но ако говорим за захранване по принцип и то да става с ядки, пък били те и пасирани и изцедени -  #Crazy Naughty
А свекърва ти обясни ли ти смисълът на цялата операция? newsm78

# 5
  • Мнения: 980
Не бих го направила, както писа Зъхи - силен алерген и тежка за смилане храна. Дори и бг педиатрите ги отричат до година, година и половина. Поне мойта  Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 2 249
В едно свекърва ти определено е права - ядковото мляко е изключително полезно - богато на всички хр. вещества, мазнини, витамини, протеини и минреали, харакерни за съответните ядки и същевременно Лесносмилаемо (защото пулпата е отстранена). Всъщност описаната технология е един от начините, по който се получава соевото мляко и има привърженици на здравословното хранене, които препоръчват бадемово и оризово мляко като алтернатива на адаптираното в случай на непоносимост към белтъка на кравето мляко. Но същевременно именно заради високото белтъчно съдържание в ядковите млека, може да се получи алергична реакция. От друга страна, понеже целта на захранването е да запознае бебето и с една по-различна консистенция от течната, е и безсмислено да се захранва с МЛЯКО, т.е. течност.
С 2 думи - да, ядковото мляко е чудесно (а разбито с банан е и страхотно на вкус), но на по-късен етап (да речем към края на годинката).

# 7
  • София, Младост 3
  • Мнения: 279
Здравейте,
Благодаря за мненията ви! Аз също знаех че ядките се включват най-рано на годинка и то в смлян или друг някакъв вариант. Свекито обеща да изнамери книгата от която е прочела за този начин на захранване. Ще се радвам да пусна и на вас инфо. За сега не знам нищо повече, защото просто реагирах недоверчиво и не разпитах за подброности пък после се сетих все пак тук да питам.  Тя живее далече от нас и рядко се чуваме по телефона, но като имам нещо съществено от нея ще пусна нова тема по въпроса.  

Общи условия

Активация на акаунт