Пак за Еширихия коли

  • 1 844
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 214
Миналата седмица заведох малката на гинеколог, защото от известно време точно преди да се изпишка се напъва и очичките й се насълзяват. Водихме я на нефролог - нищо й няма. Стерилна урина чиста. Реших, че може да е гинекологичен проблем. Днес излезнаха резултатите от вагиналния секрет на Дара - Еширихия коли в изобилие. Гинеколожката ми каза да я мажа 3 пъи на ден с гентамицин паста и след това с Клотримазол. След седмица още веднъж ще вземем секрет. Мъжът ми и в момента обикаля аптеки и навсякъде му казват, че Гентамицин паста е спряна от произдводство от 3 години?!?!? Лекаркаа изписа и Триклобактер, с който да й правя тоалета. По апеките обаче твърдят, че и този сапун го няма в мрежата ... Имате ли инфо дали наистина е така? Имате ли опит в борбата с тези коли във влагалището? 

# 1
  • Мнения: 968
Триклобактер има, но Гентамицина наистина е спрян от производство. Много трудно се намират кремчета с антибиотик. Нещо завода не работел  Rolling Eyes
Има една паста Тридерм се казва съдържа и гентамицин и клотримазол. Ако искаш питай лекарката дали не става да я ползваш.
Направихте ли антибиограма на бактериите? Към кои антибиотици реагира? Може да е резистентна към гентамицина.
Дано се оправяте бързо, че са голяма гадост тия коли!!!

# 2
  • Мнения: 1 041
А направихте ли изследване на секрет и от акото?
Възможно е да е имало външно замърсяване.
Ицо преди няколко дни излезе от болницата, където лекувахме тези коли в съчетание с вирус - повръщане и разстройство. Явно е бил безсимптомен носител или кърменето го е предпазвало от проявата на бактериална инфекция. При Ицо лечението беше с амикацин венозно.
За друг проблем иначе л. лекарка ни препоръча да купим банеоцин, след като няма вече гентамицин.

# 3
  • Мнения: 214
днес говорих и с педиатъра за секрет от акото, но според нея няма нужда. днес пуснахме и стерилна урина, надявам се да е чиста. В петък съм решила да заведа малката на хомеопат, защото наистина не ми се иска да я тъпча с антибиотици. А тридерм имам, но то е кортизон. Гинеколожката каза да я мажа с него още преди да вземе секрет, аз го купих, но като прочетох, че е кортизон и не посмях да мажа. ако и хомеопатията не помогне, ще почна с антибиотиците. а така не искам....

# 4
  • Мнения: 968
Какво като е кортизон?  newsm78

# 5
  • София
  • Мнения: 896
Дано да е добър хомеопатът ви и да се излекувате бързо! Но до тогава не мажи с нищо за да не объркаш картината. Много са важни всички дребни и странични наглед детайли!
Успех и пиши как е минало

Общи условия

Активация на акаунт