Проблем с контактни лещи

  • 3 052
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 384
Хора, помагайте!  Praynig
Преди 2 дни си купих лещи, но изпитвам непрекъсната сухота в очите, почти веднага след самото им слагане, все едно че постоянно ми се спи, едно такова дискомфортно ми е.
Само да поясня, за първи път съм носила контактни лещи преди 6-7 години и с първите се чувствах перфактно, все едно че бяха част от окото ми. С вторите и третите имах същия проблем като сега и затова ги слагах рядко, носих си очилата 4-5 години и сега реших да си купя отново, като си мислех, че ще има някаква промяна, но уви...  Sad Днес си взех и GenTeal капки /изкуствени сълзи/, но май и те не помагат. Не знам какво да предприема сега. Някакви идеи?

# 1
Отиди на преглед при д-р Групчева в Очна клиника/ виждам, че си от Варна/. Аз и съпругът ми от 10 години ходим само при нея на преглед - и двамата сме с контактни лещи - аз с меки, той  с твърди. За мен тази  лекарка e  най-добрата във Варна на тема контактни лещи. Със сигурност ще останеш доволна, тя е супер професионалист. Аз също имах подобни проблеми преди години - смених марката на лещите и всичко отново се оправи. Късмет и на теб !

# 2
  • София
  • Мнения: 6 145
И аз смятам, че трябва да отидеш на очен лекар. Вярно, че си дала дълга почивка на очите, но все пак ... И в двете ли очи усещаш едно и също? Да стоиш дълго пред компютър? Пред комп-а се мига по-рядко и това изсушава погледа, а на мен дори ми е падала лещата като си отместя погледа рязко след това, въпреки, че съм с меки контактни лещи.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 433
Аз дълго време се чувствах така- със сухи и опесъчени очи  Embarassed След като смених около 5 вида лещи с всякакъв процент водосъдържание, открих лещи които не усещам в очите си. Но за всеки човек е различно. В момента съм със Спешълти на Фреш лук - английски. Много ми пасват и съм с тях по цял ден. Препоръча ми ги точно очен лекар.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Иди на преглед.Аз наскоро си взех лещи и се чувствам по същият начин, особенно вечер PeaceНа мен не са ми много сухи очите (  в началото бяха), но се чувствам сякаш много ми се спи.С времето взе да ми се спи все по малко Laughing

# 5
  • Мнения: 1 493
Важно е водното съдържание и качеството на лещите.
Иди на лекар и се консултирай !
Успех!

# 6
  • Мнения: 384
Вярно е че стоя пред компютър по 8 часа дневно, но не е от това, защото ето че сега е едва 10 h и току що сядам пред него, но се чувствам ужасно.
Vesito, моите са с 55% водно съдържание, също английски, но на UltraVision. Можеш ли да ми кажеш приблизителна цена на твоите, за да знам дали мога да си позволя да захвърля сегашните, и да търся други. Иначе може да посетя и посочената лекарка, макар че от 12 години ходя само в една частна очна клиника.

# 7
  • Мнения: 69
Купеи си изкуствена сълза, капват се по 1-2 капки в-ху лещата и съм много доволна

# 8
  • Мнения: 2 534
Цената на това Спешълти е около 9 лв бройката и имат трайност три месеца .
Имам много доволни клиенти и аз самата също ги препоръчвам , лесно се използват , въпреки че са с 55% водно съдържание .

# 9
  • Мнения: 384
Jenia, това Спешълти е на Fresh Look, така ли?
Защото на моите също пише Specialty, но e UltraVision фирмата, пак с 55% водно съдържание и едната струва точно 9 лв, отново 3 месечни. Въобще не съм доволна, вече 1 седмица се наказвам. Предложете ми нещо качествено и по-скъпо, или кажете какви марки сте пробвали и от кои сте доволни.
И в крайна сметка, кои лещи са по-добри - с по-ниско или с по-високо водно съдържание? Аз съм останала с убеждение, че колкото е по-високо толкова по-добре. И ако е така, защо тогава някъде из темите срещнах, че се препоръчва 38% водно съдържание, ако се ползва компютър. Както вече споменах стоя по 8 часа пред него. Струва ми се невъзможно да се пригодя към такива.

# 10
  • Мнения: 2 534
Всъщност производителя на Specialty 55 са Игъл- Англия . Те произвеждат и годишни лещи  с 38% и с 55%.

# 11
отиди при специалист най-добре в очната клиника
при мен се оказа че просто имам непоносимост към меките лещи и ми препоръчаха твърди но те пък като цяло са по некомфортни

# 12
  • Мнения: 1 493
Аз съм много доволна от UltraVision !

# 13
  • Мнения: 3 611
Не знам какво да те посъветвам, защото и при мен лещите не паснаха. Ще използвам темата ти да разкажа историята на "сините ми очи" от преди седмица.

Отидох в една оптика- имаше сини и зелени пробни лещи, премерих сините, които ми паснаха идеално (някакви израелски били- 85 лева двете), харесах се и съответно си поръчах.
След два дена отидох да ги взема и ги сложих още в оптиката. Изненадах се, че "тези" уж са същите, а имат жълто посредата, а само синьо в края- това при пробните не го бях забелязала. Помолих да ми дадат пробните, за да видя дали са същите. Същите били. Точка. След като 3 пъти помолих продавачката все пак да ми ги даде, тя каза, че ги пратила при шефката си в Сф.
Сложих аз лещите и каква бе изненадата ми, когато не само окото ми не стана синьо, (аре тва иди-дойди), ми те така ми се изместваха, че ми покриваха половината зеница и аз почти не виждах.
"Ще свикнеш, все пак за пръв път ги слагаш"- ме успокои усмихнатата продавачка.  bash

Няколко часа по- късно, въпреки огромното ми желание да ги нося, признах пред себе си, че не само че не ми стоят добре (те въобще не ми стояха правилно, ми се изместваха- големи ли ми бяха и аз не знам, а уж били стандартни), ми с тях изглеждам направо страшна. Отвън синьо, по- навътре жълто, после моето око и най- накрая зеницата ми. Ужас ви казвам!!! Върхът беше, че ме правеха и кривогледа!  Crazy

Засилих се да им правя рекламация- не става, щом съм ги била поръчала, ще съм си ги вземела.
Бре!
Звъннахме на шефката в Сф , която на твърдението ми, че лещите, които съм мерила са различни от тези, които са ми изпратили, каза да ги пробвам и охо!, какво да чуя "Ми Даре, лещите ги пратих при Анелия в Търново".
Ма нали бяха в Сф??!   #Crazy

Разбрахме се след 2 дена да ми пратят няколко вида сини (виж ти, то имало "няколко вида" , а не само едни, както твърдеше продавачката.), па А! дано се харесам. Освен това и размери имало... разбирам аз отново от шефката...

(След като попитах защо не са ми дали да си избера от другите марки и цветове, продавачката ми каза "Ми те са от 99 лева"
Ми аз щом съм тръгнала да давам 85 лева за такава глупост като тази, защо па да не дам 99 лева??!
Оная само вдига рамене.
Идеше ми да я фрасна с нещо!.  Angry bash

След малко се сещам (късно, ама по- добре късно отколкото никога, казали хората), че нямам ни касова бележка, ни нищо, с което да докажа, че лещите (барабар с контейнерчетата (4 лв.) и разтвора (18лв.)) са купени от тази оптика.
След като ми се изпя една ария как всички в БГ се опитвали да спестят от ДДС, и как никой не издавал касови бележки, и как само тя работела в тази оптика и видиш ли вече ме знаела и щяла да ми върне безпроблемно парите за лещите, само ако не издаде касова бележка, щото после не можела да върне назад апарата (не съм имала вземане даване с касови апарати, ама как в ДЕ отиваш с касовата бележка и връщаш купеното, па в Бг да не може?!)...тя ми издаде касова бележка, но само за лещите, без контейнерчетата и разтвора. Аре майната му, казах си аз.

Минават двата дни и аз чинно се строявам в оптиката- меря по- малки, които ми паснаха маааааааааааалко по- добре, всъщност с тях успявах що годе да виждам, но и те като предните ми се изместваха и ми пречеха на зеницата. Освен това пак не беше такова синьо, каквото аз искам.

Върнах лещите и контейнерчетата, но разтворът остана за мене- отворен бил вече (някой да знае за какво бих могла да го ползвам?!)

Та това беше моят трагичен синеок опит...

Не ми стана обаче ясно, защо продавачката не ми показа пробните лещи, които премерих... че не бяха същите с тези, които ми пратиха- не бяха, ама все пак можеше да се опита да ми продаде и от по- скъпите...  newsm78
Само тя си знае!

# 14
  • Мнения: 2 534
Малеее , Fireblade , ми то цяла сага т`ва  #Crazy
Добре поне , че са ти върнали парите .
За разтвора не мога да те посъветвам  Thinking,защото не знам какъв е , но повечето стават за промивка на очите ако са замърсени или изсъхнали .

Общи условия

Активация на акаунт