Не иска да яде

  • 450
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 790
От Нова Година насам беба е много трудна на хранене. И преди правеше врътки, ама сега е направо ужас  Sad Хапе си ръцете, и ако посегна към устичката и, я отваря сякаш е умряла от глад. А като и дам да суче, се дърпа и започва да реве. Намали яденето от 7-8 на 6 дневно. Буди се нощем по-често и не винаги иска да суче. Няма нищо по венците за сега, обаче аз се чудя дали не са зъби, нали си лапа ръцете. Много е нервна и иска да я гушкам. Иначе кърма има, дори прелива, ама аз как ще я карам така - чакам я да се умори и тогава предлагам гърдата, обаче преди това не смея да се изцедя, за да има когато поиска... Малко объркано стана  Cry Дайте съвет, моля ви, че е голям зор...

Последна редакция: ср, 04 яну 2006, 10:52 от kami_bami

# 1
  • Мнения: 6 243
 newsm78 пробва ли да й намажеш венците с Дентинокс? От опит знам, че Салгел-ът не помага. но аз самата се мазах с "дентинокс" при едно венечно възпаление и останах доволна.

# 2
  • София
  • Мнения: 790
Положението стана по-лошо. Тази нощ бебка не е яла въобще  Cry Само 8 минути в 5 часа. После не искаше отново и понеже сме само на кърма и ме е страх да не се обезводни, се изцедих и се опитах да и дам в шише. Хапна само 60 мл. и се отказа. Не знам дали не и харесва или е защото не е запозната с шишето. Ще ходим на лекар днес, защото ми е много притеснено Confused А на всичкото отгоре в къщи ме изкараха виновна за дереджето на Рали  Cry

# 3
  • Мнения: 2 220
Само това не - да се чувстваш виновна! Вярвай в себе си и в майчинския си инстинкт! Правиш най-доброто за Твоето дете и толкова. Колкото до ситуацията, която те притеснява - всяко бебе има разни странни периоди, за да шашка родителите си.  Grinning Сериозно, ще отмине, явно има някакъв дискомфорт, може би лекарите ще кажат нещо повече. А за цеденето, щом преливаш, цеди се спокойно, за него ще има винаги, щом суче, а можеш да си замразяваш за спешни случаи. И го гушкай, нищо лошо няма в това, щом така се успокоява - нали това е най-важното, мама и бебе да са добре. Не робувай на стереотипи и всичко ще се нареди. Пиши какво е казал лекарят?

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Погледни тази статия за кърмаческа стачка, на такова ми мирише. Thinking

Ние минахме през такъв момент, който продължи 2-3 дни по време на един мой месечен цикъл. Да няма нещо такова и при вас?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 982
на моето бебе най-много й помогна хомеопатичното Камомиле, много се успокоява и си яде и спи без проблем! Аз го спивах в чая, но ти ако не даваш нищо с биба, разтваряй и давах с лъжичка.

Става въпрос за Chamomille 9CH, 4 пъти по 3-4 топченца. На Боарон е!

# 6
  • Мнения: 1 737
Я кажи повече за тази Camomile! Ние проблеми със съня нямаме, ама с яденето - голям зор. Всеки път чакам да заспи, за да го нахраня нормално. Трябва ми нещо за апетита, но не искам да го приспива повече, спим си по цяла нощ и през деня предостатъчно.

# 7
  • София
  • Мнения: 790
Здравейте отново,

ужасно съм разочарована от нашата педиатърка...Накараме да правя пробно кърмене в стая където непрекъснато влизаха и излизаха майки с бебета, татковци и всякакви други хора  Sad Съответно бебка се изнерви и не искаше да яде. И наш`та докторка реши че и има нещо и искаше да ни праща в блница за наблюдение...Направо да си измие ръцете...и да прехвърли отговорността на друг.
Както и да е ...явно наистина имаме стачка. Забелязах че беба се дърпа когато я взимам за кърмене. Нещо позата люлка не и харесва, дори мисля че е плаши...Дърпа се и плачка, а като я поуспокоя и се унесе, успявам да я нахраня. Не знам на какво се дължи това със страха... Не съм я изпускала, но нещо е станало между другото и е причина за държанието и. Ще се борим сега и дано да се оправим че вече всичко ме боли да я разнасям.

# 8
  • Мнения: 790
Опитай да кърмиш легнала - при нас имаше такъв период и смяната на позата помогна.

Общи условия

Активация на акаунт