Цяла нощ на опашка за ясла...Луда работа!!!

  • 4 472
  • 118
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 861
Да се смея ли, да плача ли се чудя?
На опашка за ясла, това в другите страни има ли го??? От днес приемат документите за ясла на дребните за тази календарна година или поне в 8 ОДЗ е така. Документите важат само за тази календарна година. РЕшихме с моя мъж да дадем всичко от себе си, да е първи в списъка за да тръгне още от пролетта, а не да чакаме до есента...Дотук добре!!! навиват се часовници, организира се и свекъра да повиси някой друг час, че мъжо е на работа сутринта, докато отида аз към 6.30 - 7.00. И какво било учудването на скъпият ми, когато се изсипал в 4 без 5 пред градината...както си вървял в тъмното и тишината го поглъщала..щрак щрак отворили се врати на коли, някакви хора го привикали веднага да се запише в списъка и така се оказало, че в 4 без 5 сутринта той е едва 6 поред. Първият дошъл в 2.30 Shocked до 3.00 били четирима. Е кажете ми в каква страна живеем??? То не е смешно ами трагично, макар че по еедно време се и смях. До къде стигнахме, да висим по цяла нощ по тротоарите за да си запишем децата в хубава ясла. КОгато отидох аз в 6.30 имаше митинг направо и към 40-50 човека. Накрая щяха да бият една, която се предреждаше hahaha, а аз съжалих безкрайно, че не казах на колегите си за случката за да заснемат един репортаж, но и през ум не ми мина, че ще стана свидетел на такова нещо. Нищо на тези, на които това приключение тепърва им предстои, да си знаят - догодина, вечеряте, едно топло одеалце, каничка с кафе и търкул отпред пред оградата като клошарите, ама да не заспите ей, че ще ви предредят и язък за полевите условия hahaha

Хайде Честита ви Новата 2006 година, да сте жиеи и здрави и по малко ТАКИВА емоциики Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 2 958
 #Crazy   Наистина не е смешно.... newsm78

....... Нищо на тези, на които това приключение тепърва им предстои, да си знаят - догодина, вечеряте, едно топло одеалце, каничка с кафе и търкул отпред пред оградата като клошарите, ама да не заспите ей, че ще ви предредят и язък за полевите условия hahaha


Хубаво е ,че след това висене на опашката прояваш чувство за хумор. Grinning
ще имам предвид съвета ти  Wink Аз трябва да подам молба този месец за другата година за детската градина....

# 2
  • Мнения: 178
 Grinning Здрасти Лили, ние сме 7-ми в списъка Wink-мъжът ми е отишъл в 4.00 часа, така че ДАНО децата ни да са заедно и да си е заслужавала цялата тая епопея по записването Grinning

# 3
  • Мнения: 178
Ей Лили, сега видях че си писала и в другата тема  Laughing Да, Александър се казва синът ми, а твоят е Калоянчо, нали?? Grinning

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
 Grinning ние отидохме в 4, а в 6 дойдоха свекър ми и свекърва ми да ни сменят. Бяхме първите, но към 5 вече се натрупа народ, направихме списъци и така...

# 5
  • Мнения: 3 861
Калоянчо е да!
Те мъжете ни са си общували рано сутринта, а след това аз поех щафетата от свекър ми та си спомням кой е мъжът ти.
Мисля че няма да има проблем, на мен директорката ми каза, че сме вътре, а след като ние сме, значи и вие сте. Хайде пък дано наистина да сме в една група Hug

# 6
  • Мнения: 178
 Grinning Много се надявам да е така Heart Eyes Пък ще си се вълнуваме заедно после като дйде момента... Wink

# 7
  • София
  • Мнения: 6 743
Ама вие сериозно ли говорите  #Shocked #Shocked #Shocked
Не мога да повярвам!За коя детска става дума ???

# 8
  • Мнения: 2 978
Ама вие сериозно ли говорите  #Shocked #Shocked #Shocked
Не мога да повярвам!За коя детска става дума ???

8-мо ОДЗ кв. Борово

# 9
  • Габрово
  • Мнения: 2 548
При нас варианта е по-мек,но и по-несигурен.Аз подадох молба преди 2 месеца с цел на есен 2006г. да е на ясла,но уви можело евентуално да стане за 2007г. когато синът ми ще е на възраст за детска градина.И така молбата ни отлежава и чака ред.На опашката са 120 молби за 30 места!!!!А,през 2000 година закривали ясли и градини;сега щели да строят нови!!!Надявайте се!!!!

# 10
  • Мнения: 3 537
Сериозно,напълно сериозно си беше #Crazyи ние бяхме там в 6.30ч и бяхме №40.Интересно как ,но когато подадохме молбата вече ,явно някои от  по напред от хората са подали молба не за едно ,а за две деца  Crossing ArmsShockedЗащото по списък бяхме 40,а когато подадох документите ми дадоха номер 42,същото и с няколко момичета преди  мен.
Когато си тръгвах към 8 ч бяха стигнали до 90-ти номер.Но доколкото се чух имали шанс да влезнат до 60-ти номер,по нагоре -не.
Дано стане се надявам Praynig

# 11
  • Мнения: 1 232
 Shockedвие ме пребихте направо,значи ние сме си ок,хич да не мрънкам,че трябва да подавам документи 6 месеца преди прием в ясла или детска.Лили ,мама Дани защо има такъв голям наплив за въпросното  8ОДЗ,разбрах,че е елитно ама с какво толкоз....,да не помислите,че се заяждам просто питам по какви критерии ги избирате яслите,при нас не може да се избира една ясла и туй то Close,недостатъчна разбира се,много деца изобщо не успяват да я посетят,за градините имаш избор около 7 в града,но пак не е сигурно дали си избрал най-подходящата докато детето не започне да я посещава Sad

# 12
  • Мнения: 9 990
 Twisted Evil Twisted Evil
Това 8 ОДЗ се прослави с този си начин на прием.Ентусиазъм голям!
Аз преди години подавах по този начин документи там,номерът ни беше 46,но детето ми не беше прието/въпреки,че приемат около 60 деца/Сега ужасно много се радвам,че не го приеха,защото няколко приятелки,чиито деца , са там са недоволни/главно заради часовете,в които децата трябва да се прибират/Иначе-базата е наистина добра,но моето мнение е-че качествен ли е персоналът-базата с помоща на родителите винаги може да се поднови/когато има коректност и подкрепа и от девете страни-родители и учители/В тази връзка мен никога не ме е "блазнила" славата на една или друга детска градина.
Успех на всички новокандидатствали Peace

# 13
  • Мнения: 3 861
за тази градина се твърди, че е една от водещите в София, много добре и поддържана база, чисто спретнато и уютно и е база на Софийския университет, тоест, педагозите там карат стажове и при децата има повече народ и им се обръща внимание
Имат страхотен, двор, голям и закътан от улицата,много съоръжения и всичко изглежда много добре, абе като за държавна градина е много добра и директорката ми допада и мисля, че тя има голяма заслуга за високия рейтинг на градината

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 54
На какво ли не сме способни за децата си!!!
Всъщност ако не бях свидетел на това безумие, щеше да ми е трудно да повярвам. Даже не свидетел, а част от безумието!!
Успешен  и бодър ден, Лили!
Аз съм номер 5 от "градинското" приключение. Смених мъжо в 6, а той осъществи героичното включване в 4 без 20!
Строевата подготовка обаче беше върха!
Ех, какво ли не сме готови да изтърпим заради децата си!
 

Общи условия

Активация на акаунт