Избор на столче за кола

  • 417 684
  • 4 414
  •   1
Отговори
# 4 215
  • Мнения: 293
Здравейте,в процес на избор на ново столче сме за сина ми,който е на 6 месеца,62-63 см,6,5 кг. След много четене тук съм се ориентирала към Бритакс и по-специално Britax diono radian 5,защото влиза в група 0-25,може да се монтира обратно на движението до 25кг,както и пък да се използва ако се наложи и по посока на движението след 9кг,има 5 точков колан,който може да се използва до 25 кг,което за мен също е плюс,относително малко място заема,поне на снимките,защото колата ми не е голяма-Ситроен С3,а трябва да се събере и столчето на каката,която е на 9г. Затова бих искала да чуя мнението ви,както и съм отворена за други предложения в ценови диапазон до около 600-650 лв,като категорията може да е и 9-25,защото той за момента си има кошница.

# 4 216
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Diono си е отделна марка. Не е на Бритакс този модел. И аз го гледах, но е с много висока облегалка, а едната кола е спортен модел, скосена отзад и може да не се побере.

Относно Лорелито  - за мен купуването на столчета на тази марка  /включително Кангару, Чико, Чиполино/ си е чисто отбиване на номера, че детето е защитено.

# 4 217
  • Sofia
  • Мнения: 5 903
Относно Лорелито  - за мен купуването на столчета на тази марка  /включително Кангару, Чико, Чиполино/ си е чисто отбиване на номера, че детето е защитено.
Съгласна съм, но и много зависи хората с какви финансови средства разполагат. Все пак е по-добре от нищо. Виждала съм как хора си карат децата изобщо без столчета или направо в скута на шофьора.

# 4 218
  • Варна
  • Мнения: 1 472
А в този ценови клас има ли въобще столче на което би се спрял?

Ако държите да е 9-36 кг. бих предложил Jane Grand, малко по - скъп е, но е с фиксираща система (разбира се колата трябва също да има такава) и със система за регулиране на наклона.
Аз лично бих предпочел столче до 18 кг.
По - съобразени са с размерите на децата в тази възраст.
По - добро положение з сън и почивка
По - високи са и позволяват децата да гледат през прозореца.


Този стол в ADAC е с много лоши показатели. От гледна точка на сигурност е гола вода.

"сигурност

  -  Висок риск от нараняване при челен удар
  -  Увеличен риск от нараняване в случай на странична катастрофа "

Учудвам се, че го препоръчвате!

Всички столчета за кола с монтаж в посока на движението са с "Висок риск от нараняване при челен удар", при тестове със скорост 50км./ч напрежението в областта на врата са в порядъка на 160-300 кг. при максимално допустими 110 кг.

Отделно от горното, по принцип столчетатая за коли в комбинирана група 1-2-3 са с по - ниски показатели на тестовете.

При изискванията да е в тази група 1-2-3 и с положение за сън и почивка вариантите не са много.
Както съм подчертал, аз лично бих предпочел стол в група 1 до 18 кг.

# 4 219
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко, пак имам питане...моето чудено относно конфигурацията на децата не спира... Видях че има кошници до 85-87 см, което кажи речи си е до 2 години. Това ми се струва като добър вариант, който заема място като за кошница, а не за обратен стол, за какъвто второ място нямаме. Та гледах кошниците CYBEX Aton M i-Size и JOIE I-Gemm. Чудя се колана на колата дали би стигнал за връзването им, защото полската кошница едвам се връзва. Също така като гледах клипче със сайбекса видях че подглавника в най-горната позиция стърчи извън кошницата, което е леко странно за мен, не е ли малко опасно? Та какво ти е мнението за тези двете и за използването им до 2 години.


Не препоръчвам кошници за ползване до 87см.
Основната причина е, че след 6 - 9 месеца децата искат да сядат, възможност каквато кошниците нямат.
Втората причина е, че столчетата тип кошница са разположени ниско и не позволяват на децата да виждат през прозореца.
Столчетата тип кошница обикновено се заменят със столове от горни групи между 9 месеца и 1 год.

Не мога да коментирам това за подглавника.

# 4 220
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко, пак имам питане...моето чудено относно конфигурацията на децата не спира... Видях че има кошници до 85-87 см, което кажи речи си е до 2 години. Това ми се струва като добър вариант, който заема място като за кошница, а не за обратен стол, за какъвто второ място нямаме. Та гледах кошниците CYBEX Aton M i-Size и JOIE I-Gemm. Чудя се колана на колата дали би стигнал за връзването им, защото полската кошница едвам се връзва. Също така като гледах клипче със сайбекса видях че подглавника в най-горната позиция стърчи извън кошницата, което е леко странно за мен, не е ли малко опасно? Та какво ти е мнението за тези двете и за използването им до 2 години.

Освен това какво място в колата заема бритакс дуалфикс в сравнение с be safe izi combi x3 като е максимално прибрано към задната седалка, защото се замислих и за смяна.

Не мога да отговаря за мястото което заема дуалфикс.
Ако търсите компактност то най - компактният стол на Besafe е iZi Modular.
Това което трябва да съобразите е колко дълго искате да возите детето обратно на движението, тъй като мястото за крачетата при дуалфикс и моделите на бисейф е различно.

# 4 221
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Относно Лорелито  - за мен купуването на столчета на тази марка  /включително Кангару, Чико, Чиполино/ си е чисто отбиване на номера, че детето е защитено.
Съгласна съм, но и много зависи хората с какви финансови средства разполагат. Все пак е по-добре от нищо. Виждала съм как хора си карат децата изобщо без столчета или направо в скута на шофьора.
Не е задължително да е по-скъпо. Взех кошница Recaro young profit plus за 95 паунда от Англия. А и това за финансите не винаги е точно така. Масово се дават луди пари за колички, а детето се вози в някое боклукчаво столче. Предпочитам да взема стара количка, но за столче не бих се скъпила. Все пак става въпрос за здравето и живота на детето ми. Също така става въпрос и за приоритети и за малко информираност по тази тема, която също масово липсва. Много хора наистина не правят разлика, не четат и не се информират,  а просто взимат "някакво столче"

# 4 222
  • Мнения: 293
Ще помоля Рошко за  професионалното му и лично мнение за това столче:
https://britax-roemer.bg/produkt/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA% … -%D0%B4%D0%BE-25/
Разбрах,че столчето не е на Бритакс,но все пак-аз не робувам на марката стига да е хубав продукта.Както и бих помолила да препоръча конкретни модели,които си заслужават в ценовия диапазон до около 700 лв,не държа да има изофикс,защото съм убедена,че колата,в която ще се ползва няма-Ситроен С3 2004г.Детето е на 6 мес,6,5 кг,63 см,но за момента си има кошница,т.е. може да са група 0-18,9-18,0-25,9-25.
Знам,че не препоръчвате комбинирането на няколко групи в един стол,но на Радиан 5 ми хареса това,че има метална конструкция,може да се монтира обратно на движението до 25кг,както и 5-точковия колан да се използва до тогава.Иначе съм отворена за други предложения както откъм модели,така и откъм марки Simple Smile)
Благодаря предварително.

# 4 223
  • Мнения: 235
Рошко, случайно попаднах и на столчето Maxi cosi rodifix, то как е спрямо тези, които коментирахме? Наклона му като на другите ли е?

Да, наклонът е като на другите, но съветът ми е да се види и сравни с тези за които коментирахме.
Мисля, че разликата е доловима с обикновено око.

Какво имате предвид? Може ли пояснение за Родификс?

# 4 224
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ще помоля Рошко за  професионалното му и лично мнение за това столче:
https://britax-roemer.bg/produkt/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA% … -%D0%B4%D0%BE-25/
Разбрах,че столчето не е на Бритакс,но все пак-аз не робувам на марката стига да е хубав продукта.Както и бих помолила да препоръча конкретни модели,които си заслужават в ценовия диапазон до около 700 лв,не държа да има изофикс,защото съм убедена,че колата,в която ще се ползва няма-Ситроен С3 2004г.Детето е на 6 мес,6,5 кг,63 см,но за момента си има кошница,т.е. може да са група 0-18,9-18,0-25,9-25.
Знам,че не препоръчвате комбинирането на няколко групи в един стол,но на Радиан 5 ми хареса това,че има метална конструкция,може да се монтира обратно на движението до 25кг,както и 5-точковия колан да се използва до тогава.Иначе съм отворена за други предложения както откъм модели,така и откъм марки Simple Smile)
Благодаря предварително.
Да, не е Бритакс, но марката също е добра. Моя позната, която живее в Щатите, го има и е много доволна. И аз се бях спряла на него, но ми идва много висок за едната кола.

# 4 225
  • Мнения: 167
Въпросния стол е с възможно най-лошите показатели в теста на ADAC.

# 4 226
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Рошко, случайно попаднах и на столчето Maxi cosi rodifix, то как е спрямо тези, които коментирахме? Наклона му като на другите ли е?

Да, наклонът е като на другите, но съветът ми е да се види и сравни с тези за които коментирахме.
Мисля, че разликата е доловима с обикновено око.

Какво имате предвид? Може ли пояснение за Родификс?

Например, че пластмасата е тънка и се огъва, че в някой автомобили положението за сън и почивка се регулира трудно и зависи от наклонана облегалката на колата и т.н.

# 4 227
  • Варна
  • Мнения: 1 472
Ще помоля Рошко за  професионалното му и лично мнение за това столче:
https://britax-roemer.bg/produkt/%D0%B4%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA% … -%D0%B4%D0%BE-25/
Разбрах,че столчето не е на Бритакс,но все пак-аз не робувам на марката стига да е хубав продукта.Както и бих помолила да препоръча конкретни модели,които си заслужават в ценовия диапазон до около 700 лв,не държа да има изофикс,защото съм убедена,че колата,в която ще се ползва няма-Ситроен С3 2004г.Детето е на 6 мес,6,5 кг,63 см,но за момента си има кошница,т.е. може да са група 0-18,9-18,0-25,9-25.
Знам,че не препоръчвате комбинирането на няколко групи в един стол,но на Радиан 5 ми хареса това,че има метална конструкция,може да се монтира обратно на движението до 25кг,както и 5-точковия колан да се използва до тогава.Иначе съм отворена за други предложения както откъм модели,така и откъм марки Simple Smile)
Благодаря предварително.

Както е писал/а ShoxXx, Радиан няма показатели с които може да се похвали.
Аз лично нямам впечатления, но според ADAC единственото което има като качества касае тапицерията.
https://www.adac.de/infotestrat/tests/kindersicherung/kindersitz … n+5&ergo=true

# 4 228
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте, тъй като и на нас ни се налага да сменим, до момента използваната кошница за кола, със столче, бих искала да получа вашите мнение за този модел:

https://www.hippoland.net/kikka-boo-stol-za-kola-0-18-kg-rolland … -gray-31002030020

Колата има изофикс. Детето е на 8 м. но се роди недоносена и в момента е 7 кг и 68 см. Върви височка, но килограмите бавно ги наваксва. Ще се радвам да помогнете и приемам и други съвети за столче до към 400 лв. Hug

# 4 229
  • Мнения: 4 749
Здравейте, въпросът ми не е свързан с избора на столче, а с поддръжката му, и е насочен основно към Рошко като експерт, но ще се радвам на всякакви мнения.

Столът на сина ми марка Конкорд Трансформър има нужда от пране на тапицерията. Подозирам, че тя може да се сваля и пере в пералнята, но на мен не ми се занимава с такива неща.

Следващата седмица ще карам колата да изперат седалките и се чудя дали да не помоля да изперат и стола със същия уред - нещо като прахосмукачка, която вкарва вода и препарат и после ги изсмуква обратно.

И въпросът ми е дали този метод може да се приложи и за столчето и дали все пак няма някаква опасност нещо да му се повреди. Не виждам какво, но и не съм специалист, затова питам. Освен това миячите са малко немарливи, в смисъл чистят добре, но не са много по фината работа.

Мерси предварително за мненията и успешен ден!

Общи условия

Активация на акаунт