Педиатър в Торонто или Мисисага?

  • 1 241
  • 16
  •   1
Отговори
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ами това ми е питанката. Confused Имаме си  личен лекар вече, който може да го играе и педиатър, но мен ме интересува може ли за Дени да си изберем специално педиатър, който да не е и личен лекар? И ако да, ще съм ви благодарна да ми препоръчате такъв, от който сте доволни.
Мерси.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 390
Ами това ми е питанката. Confused Имаме си  личен лекар вече, който може да го играе и педиатър, но мен ме интересува може ли за Дени да си изберем специално педиатър, който да не е и личен лекар? И ако да, ще съм ви благодарна да ми препоръчате такъв, от който сте доволни.
Мерси.  bouquet

Нади, не можах да схвана какво питаш - "може ли за Дени да си изберем специално педиатър, който да не е и личен лекар". Embarassed
Може би искаш личен лекар- педиатър само за Дени?
Най-доброто решение е да го водиш в детските клиники, гарантирано е, че винаги ще бъде преглеждан от педиатър. Wink Simple Smile

# 2
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Ами мисълта ми е тук има ли практика като в БГ - там личния лекар си беше едно, а педиатърката - отделно лице. И беше единствено и само педиатър. Тук повечето майки ми казват, че личния лекар играел и тази роля, а аз не искам да е така.
Май пак не се изразих както трябва. Embarassed
Ами в детските клиники всеки път при различен педиатър ли ще ходим (който е на смяна, примерно) или можем да си изберем един, при който да ходим на консултации, ваксини и т.н.? Аз това искам - да знам, че има човек, запознат с развитието на Дени, на който да разчитаме и за консултации и за прегледи. Възможно ли е тук или практиката е различна?

# 3
  • Мнения: 4 390
Ами мисълта ми е тук има ли практика като в БГ - там личния лекар си беше едно, а педиатърката - отделно лице. И беше единствено и само педиатър. Тук повечето майки ми казват, че личния лекар играел и тази роля, а аз не искам да е така.
Май пак не се изразих както трябва. Embarassed
Ами в детските клиники всеки път при различен педиатър ли ще ходим (който е на смяна, примерно) или можем да си изберем един, при който да ходим на консултации, ваксини и т.н.? Аз това искам - да знам, че има човек, запознат с развитието на Дени, на който да разчитаме и за консултации и за прегледи. Възможно ли е тук или практиката е различна?

В Канада такъв филм няма. Simple Smile
В детските клиники всеки път при различен лекар ще ходите, да. Не може да изберете един, при когото да си ходите, няма такава практика, но винаги ще го прегледат, колкото и да се наложи да чакате (не че при GP не се чака...).
Не разбирам, обаче, какво те притеснява семейният ви лекар да прави консултации, ваксини и пр. на Дени? Това му е в задълженията, ще го наблюдава и ще следи развитието му. Thinking



# 4
  • Мнения: 636
Ами аз ходя при избран от мен гинеколог, който няма нищо общо с ли4ния ми лекар. Ако отида при ли4ния да ми следи бременността, прегледите ми ще се свеждат до мерене на кръвно и кг (инфо от колежки, с които бременуваме заедно). Една колежка има 4ас за гинеколог в края на януари, а термина й е през февруари. До сега от ли4ният - само мерки и теглилки... Друга пък ми казваше, 4е имала право само на 1 видеозон за цялата бременност (пак според ли4ният и лекар) А при мен е доста по-разли4но  Wink .

По тази логика според мен следва, 4е ако си избереш определен педиатър, можеш да ходиш при него за детето  Thinking . Все си мисля, 4е няма да те върнат. Нали в крайна сметка при въпроси над тяхната компетентност, ли4ните препращат при специалисти. Какво пре4и сам да се препратиш  newsm78 Има ли някоя мама с подобен опит?


Ина4е педиатър не мога да препоръ4ам - още не съм стигнала до там  Laughing

Дивиана, ти няма ли да се връщаш ве4е? Голяма по4ивка изкара в Бг  Sunglasses Прости ми ако въпроса е прекалено ли4ен  Embarassed

# 5
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902

Не разбирам, обаче, какво те притеснява семейният ви лекар да прави консултации, ваксини и пр. на Дени? Това му е в задълженията, ще го наблюдава и ще следи развитието му. Thinking

Нали ти бях казала, че може би ще изберем д-р Джамал за ЛЛ (личен лекар Wink ). Е, него избрахме, и Сунай като ходи да попълва формулярите се върна болен. Ама сериозно, грип хвана. Ми то, казва, в чакалнята пълно с малки, големи и още по-големи пациенти, повечето болни. Confused Ето това ме притеснява, и тук, и в БГ също.
Затова предпочитам да го водя при лекар, който ще преглежда само деца (естествено не си мисля, че всички ще са здрави), но ще съм малко по-спокойна.
А пък и едно момиче от блока ми беше казало, че имат педиатър в клиниката "Сик кидс" или нещо подобно newsm78, и си ходят само при нея. Та, ако може и аз така, ще съм най-доволна. Flutter Ще питам за още подробности Роси (така се казва въпросното момиче).
Аз свикнах в БГ с педиатърка-мечта, професионалист наистина, и сега ще ми е доста трудно да се наглася спрямо тукашната практика. Confused

# 6
  • Мнения: 3 146
Ето телфон на българка  - педиатър в Торонто. Не съм й ползвала услугите, но преди да заминем горещо ми я препоръча педиатър, на когото вярвам.
Д-р Анжела  Цончева - 0014168774296.
Успех!

# 7
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мамо Кенга, мерси много.  bouquet Ще и звънна да поговорим. Grinning

# 8
  • Мнения: 4 390
Ами аз ходя при избран от мен гинеколог, който няма нищо общо с ли4ния ми лекар.
По тази логика според мен следва, 4е ако си избереш определен педиатър, можеш да ходиш при него за детето  Thinking . Все си мисля, 4е няма да те върнат. Нали в крайна сметка при въпроси над тяхната компетентност, ли4ните препращат при специалисти. Какво пре4и сам да се препратиш  newsm78 Има ли някоя мама с подобен опит?
Ина4е педиатър не мога да препоръ4ам - още не съм стигнала до там  Laughing

Дивиана, ти няма ли да се връщаш ве4е? Голяма по4ивка изкара в Бг  Sunglasses Прости ми ако въпроса е прекалено ли4ен  Embarassed
Ами и на мен педиатър ми следеше бременността, но моят личен лекар ме препрати и докрая все там съм ходила.
За детето, обаче, никой не ми е препоръчвал педиатър да го следи, може би защото тя инцидентно се роди в България, идея нямам, но съм сигурна, че сама не може да се препрати при педиатър...
Когато се разболяваше дъщеря ми я водех най-често в детска клиника и по-рядко при личния. Доволна бях.
Ами ще се върна навярно някой ден в Канада. Grinning Засега не бързам, защото имам много ангажименти от всякакъв характер в България и е наложително да съм тук. Confused Simple Smile

# 9
  • Мнения: 919
nadi_n,
според мен няма проблем да си имате периатър отделно от личния.. аз скоро търсих и като питах в болницата където ще раждам ми казаха няколко имена и ми препоръчаха да погледна тук!

# 10
  • Мнения: 1 199
Ами първо цялото семейство си имахме за личен лекар един общопрактикуващ лекар, а след това детето го записах при педиатър, който му стана личен лекар. Така че личен лекар и педиатър могат да се съчетаят в едно и също лице, дори е препоръчително Grinning Съмнявам се в Онтарио да са различни нещата в това отношение.

# 11
  • Мнения: 369
Здравейте момичета!
Аз много рядко пиша, повече чета  Embarassedр но сега се реших, защото скоро минах по този път - намиране на педиатър за мойта дъщеря. 
nadi_n - Не можеш да разчиташ на някакво по-добро обслужване от педиатъра. Имам в предвид, че всеки има толкова много пациенти , че е добре и ти да си следиш за ваксинации и др. Съществената разлика от личният лекар е, че все пак наистина си има разлика между болестите на децата и възрастните и затова е по-добре детенцето да си има педиатър. Аз съм доволна от моят като професионално отношение. До скоро набираше още пациенти. Намира се в Етобико близо до Киплинг. Тел:416-234-5442, www.dr-alhashmi.com. Това, което не ми хареса ,  въпреки че имахме час за консултация ми се наложи да чакам 20 мин. с бебе на 5 дена  в чакалня, пълна с болни деца.  #Cussing out
  Бях много разочарована, защото си мислех, че за консултации има специални часови пояси. newsm78 Но това е навсякъде, още повече че след нас дойде и друго бебе на 4-5 дена.
Гаргамелчо - хубаво е да си намериш педиатър за твойта госпожица преди да се е родила . В болницата те питат за неговите координати, обаждат му се и той трябва да дойде да прегледа бебката преди да Ви изпишат. Виждам, че малко ти остава. Успех!

# 12
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Направо се ужасявам от мисълта да чакаме в пълна с болни деца чакалня. Sad Жалко, че така ви се е случило Pisanka.
Аз утре ще говоря с педиатърката, която ми препоръча мама Кенга и с още една педиатърка, та да видим за кога ще си уговорим срещи. Искам да видя кабинетите им и да поговорим лично преди да избера. Ако записват нови пациенти все още, де... Confused

# 13
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Наде, в една Walk-in клиника до нас има дежурен педиатър постоянно, а според брошурката, която ми дадоха последния път, набират пациенти и може да се ходи и без запазен час. Аз съм много доволна от тази клиника - щерката я прегледа лекар (педиатър) на 5-та мин. от пристигането ни, а мен (уши, нос, гърло) на 20-тата, т.е. почти не се чака, но в чакалнята винаги има чакащи болни. Ако искаш, ще ти пратя координатите на лични.
Иначе ние си имаме семеен лекар, който не е педиатър, но ми следи момичетата. Добър лекар е, доволна съм, единственият недостатък е, че винаги се чака поне по един час, въпреки, че уж си имаме записан час (най-избеснявам, когато има кашлящи, които държат да се радват на бебка #Cussing out).
Pisanka, не е задължително личният лекар на бебето да го прегледа още преди да бъде изписано - това е само в случай, че лекарят работи в същата болница. Нашият работи в клиника, нямаща нищо общо с болницата в която родих и за това преди да ни изпишат ни прегледа педиатърката, която беше на смяна.

# 14
  • Торонто/Сливен
  • Мнения: 1 902
Мамо Кенга, да няма грешка някаква? На този телефон наистина отговаря Анджела Цончева, обаче никога не е имала нищо общо с лекарската професия. Thinking

Общи условия

Активация на акаунт