Каква помпа за кърма да взема?

  • 1 770
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам помпа за кърма ето такава: http://www.pakostnik.com/pics/4393363135.jpg
и една тип спринцовка на Baby nova мисля че беше марката, но ми казаха, че не вършела никаква работа.
На този етап не мога да си позволя тази на Авент, препоръчаха ми еквивалента й на Бертони срещу 17 лв. Вие какво ще кажете? В болницата дали ще мога на ръка да изцеждам ако тези които имам не ми свършат работа?

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Имам помпа за кърма ето такава: http://www.pakostnik.com/pics/4393363135.jpg
и една тип спринцовка на Baby nova мисля че беше марката, но ми казаха, че не вършела никаква работа.
На този етап не мога да си позволя тази на Авент, препоръчаха ми еквивалента й на Бертони срещу 17 лв. Вие какво ще кажете? В болницата дали ще мога на ръка да изцеждам ако тези които имам не ми свършат работа?



Аз ползвам такава спринцовка-помпа и ми върши чудесна работа.Има едни на Чико за 20 лева-те също са хубави,ако ще даваш 20 лева дай ги за Чико.Апропо,в коя болница ще раждаш?Ако си в "Св.София"-там има електрическа и е може да се цедиш на нея.Има ефект.

# 2
  • Мнения: 5 370
Каси, аз ползвах в болницата точно на "Бейби Нова", ама не спринцовка.
Ми не мога да се оплача-вършеше ми работа. Да не говорим,че избегнах почти до минимум разраняването на зърната.

# 3
  • Мнения: 2 220
И аз използвах най-обикновена в болницата, май точно baby nova беше. Вършеше работа, а 2-3 седмици след това вече изобщо не ми трябваше. Така че не бързай с тази покупка. Ако видиш, че ти трябва, тогава.

# 4
  • незнам вече на кой свят съм
  • Мнения: 225
Аз съм много доволна от тази помпа .Ползвах я повече от 4 месеца , тъй като малката не искаше да суче. Не съм си и помисляла да я сменям. Naughty   

# 5
  • Мнения: 94
Аз си купих на Чико-ръчна/не спринцовка/ за 6лв. с идеята, че може  и  да не ми потрябва.Не избързвай да взимаш от скъпите помпи, докато не си сигурна дали ще имаш кърма.Аз вече 8 месеца ползвам тази на Чико-свикнах с нея и мисля, че е доста удобна.По-добре вземи някоя от по-евтините  докато свикнеш с "технологията"

# 6
  • Мнения: X
Благодаря Ви много момичета. И на мен не ми се купува помпа, та затова питам. Иначе няма да съм в Света София, а в Шейново. ОК, засега няма да купувам друга, като се прибера вкъщи ще видя. Дано тези, които имам ми свършат работа за болницата.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 822
Виж първо дали ще имаш нужда. Ако имаш възможност си вземи на Авент ИСИ около 80 лв е но се родих. Много бързо, лесно и безболезнено. С тия спринцивки полудях от болка. Леко раждане и живо, здраво и щастливо бебче  Hug

# 8
  • Мнения: 35 949
нещата на Бертони са правени-недоправени
изглеждат добре, но все едно са правени с теслата - не си струва да си взимаш!
най-лесно цедя на ръка
купих си спринцовка на Чико, ползвала съм я 1 път, ако имаш интерес - пиши на лични, ще ти я дам на 2 пъти по-ниска цена

# 9
  • Мнения: 5 228
Авентската помпа е много добра, но е много скъпа. Ако не ти свършат работа тези, които имаш, виж във форума Продавам, почти винаги се продават такива помпи, и то много изгодно.

# 10
  • София
  • Мнения: 885
Купи си помпа на Авент или Чико. Бертони копират продуктите и на двете фирми, но некачествено - нещата им само изглеждат.
А помпата е важна, за да не се изнервиш, иначе може и на ръка да се цедиш, но трябва много търпение.
И наистина изчакай да видиш как ще ти тръгне кърмата, може и да не ти трябва скъпа помпа. Ако смяташ да тръгваш на работа, ще ти трябва хубава помпа, за да се цедиш сутрин и да оставяш кърма на гледачката.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 4 969
И аз използвах най-обикновена в болницата, май точно baby nova беше. Вършеше работа, а 2-3 седмици след това вече изобщо не ми трябваше. Така че не бързай с тази покупка. Ако видиш, че ти трябва, тогава.

 newsm10

# 12
  • Мнения: 6
Моя съвет е да не купуваш никаква скъпа помпа- няма да имаш нужда от тях.
Почти всичките разраняват много зърното,по добре да се научиш на ръка или ползвай тази която имаш,тя ще ти свърши работа.
И аз като теб се бях шашнала,но в болницата имаше много добри акушерки които ми помогнаха да се науча. Дано и ти попаднеш на такива Grinning

Общи условия

Активация на акаунт