пак за зъбките

  • 1 889
  • 13
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 322
Дъщеря ми е вече на 9м. и половина, а все още си няма ни едно зъбче. Това не притеснява особено - рано или късно ще излязат. Но горкото дете се мъчи от доста време насам. Венците са ужасно подути, чеше ги настръвено с каквото й попадне под ръка. И много плаче. Понякога направо пищи  Sad Не помага нито гушкане, нито играчки. Мажа с Калгел, но той има доста краткотрайно действие.... А тя, милата, само като види гелчето спира всичко и зяпа да я мажа. Няколко вечери подред единствения начин да се успокои и да заспи беше да й дам малко Панадол. А не ми се иска  Embarassed
Кажете ми с какво да помогна на малкото човече.

# 1
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Гадно е да никнат зъбки  Sad , и за бебчо и за околните. Не мисля, че трябва да се притесняваш, че даваш Панадол, аз също давах особено вечер преди сън, дори педиатъра ми го препоръча. Така, че давай му на детенце поне нощем да не го боли.
Успех

# 2
  • София
  • Мнения: 15 215
Аз давам едни хомеопатични гранулки на Боарон-Хамомила вулгарис 15-иначе казано лайка. Могат да се дават до 5 гранулки по 2-3 пъти дневно-най-малко половин час преди или един час след хранене. Разтварят се в малко водичка-аз ги разтварям в половин чаена лъжичка вода. Иво ги пие с огромно удоволствие-приятни са на вкус. На него му действат много добре. В момента му избиват 4 кътника едновременно. Давам му хамомилата и като цяло е доста спокоен. Когато е особено кисел и зъл му давам и Ефералган-сиропче.

# 3
  • Мнения: 148
Цитат на: Hris
...Но горкото дете се мъчи от доста време насам. Венците са ужасно подути, чеше ги настръвено с каквото й попадне под ръка. И много плаче. Понякога направо пищи  Sad Не помага нито гушкане, нито играчки. Мажа с Калгел, но той има доста краткотрайно действие.... А тя, милата, само като види гелчето спира всичко и зяпа да я мажа. Няколко вечери подред единствения начин да се успокои и да заспи беше да й дам малко Панадол.


Това все едно аз съм го писала! Синът ми беше на такива периоди от 5-тия до 11-тия месец, когато му проби първото зъбче. А и след това!
Аз го мажех и с Дентинокс - друг вид гелче, което редувах с Калгел, но и от него нямаше особен ефект Sad  Като стане нетърпимо - Панадол и това е!

# 4
  • Мнения: 6 029
Цитат на: Hris
Дъщеря ми е вече на 9м. и половина, а все още си няма ни едно зъбче. Това не притеснява особено - рано или късно ще излязат. Но горкото дете се мъчи от доста време насам. Венците са ужасно подути, чеше ги настръвено с каквото й попадне под ръка. И много плаче. Понякога направо пищи  Sad Не помага нито гушкане, нито играчки. Мажа с Калгел, но той има доста краткотрайно действие.... А тя, милата, само като види гелчето спира всичко и зяпа да я мажа. Няколко вечери подред единствения начин да се успокои и да заспи беше да й дам малко Панадол. А не ми се иска  Embarassed
Кажете ми с какво да помогна на малкото човече.


недей панадол. дай една ампула калциев глюконат - ще израстнат по-бързо:) на моята щерка първото зъбче излезе на 9м и половина:)

# 5
  • Варна
  • Мнения: 322
А този калциев глюконат и
Цитат
Боарон-Хамомила вулгарис 15-иначе казано лайка
не трябва ли да се предпишат от лекар? Аз се притеснявам да давам каквито и да било лекарства (дори на мен да ми изглаждат безобидни) без изрично лекарско предписание.

# 6
  • Мнения: 2 807
И аз не съм за Панадола, Калпола или каквито и да са болкоуспокояващи...Според само в краен, ама много краен случай!  Ако е с температура - да, за да я свали. Не дай си Боже някой ден се разболеете и тези антипиретици и болкоуспокояващи нямат ефект, защото организмът на Бебо вече е привикнал към тях??? Познавам много майки, който не мислят като мен, но... всеки сам решава кое е най-добро за детето му.

Аз мажа бебето със Solcoceryl gel и съм много доволна. Е, най-скъпото от всички гелчета(10-11 лева за 5 гр), но пък си заслужава. Не е течно като Dentinox-а i Calgel-а, изглежда по-скоро като паста, и поради това остава върху венеца дълго време. Вече имаме и четири кътника, който мога да кажа, че въобще не съм усетила кога излязоха. Дано и при вас от тук нататък е така!!!

# 7
  • Мнения: 3 927
zdrawej,

нас зъбките ни почнаха още към края на 4-я месец, венеца се поду, но понеже ми е за сефте изчаках да видя как ще се развият нещата......и така доскоро, когато 3 дни подред малката не спря да мрънка. мазах с дентинокс - вятър и мъгла - нищо не помогна.
когато се уверих, че работата е зъбата и аз дадох Chamomilla, но 9 CH. първият ден я разтворих във вода - беба се успокои на 5-тата минута, а след 2 дни зъбът изби. сега за следващия давам сутин и вечер по 3 гранулки - така изписва моята лекарка....вече няма да си давам парите за разни гелчета, хамомилата действа безотказно - в 17 ч. дадох 3 гранулки след голям рев и чесане, е на, девойката спи вече два часа - как ли ще я събудя за баня Wink

ако нямате температура, действай с хамомила....

# 8
  • Мнения: 1 517
Мили майки помагайте моля
На Ники му растът зъбките и носът му не спира да тече,Нощем е много гадно защото не може да диша.Праскам му стеримар,физиологичен разтвор му капвам и нищо така си е от 1 седмица вече,явно му се стича в гърлото защото започна и да кашля.До кога ще е така  Confused:  Мога ли нещо друго да направя за него  Confused:

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Цитат на: Hris
А този калциев глюконат и
Цитат
Боарон-Хамомила вулгарис 15-иначе казано лайка
не трябва ли да се предпишат от лекар? Аз се притеснявам да давам каквито и да било лекарства (дори на мен да ми изглаждат безобидни) без изрично лекарско предписание.


Ами посъветвай се с лекар, щом те притеснява.
Ти поиска мнения с какво да помогнеш на малкото човече-ние ти пишем кой какво прави по въпроса. Не е задължително да прилагаш съвета безразсъдно.
На племенницата ми, която е 3 месеца по-малка от моето дете, хамомилата я предписа педиатърката й. Нашата педиатърка не е и чувала за нея, така че се доверих на съвета на две майки от форума на "Моето бебе и аз". Педиатърката ми като не е в час по въпроса-какво?-да ми се мъчи детето ли? При това виждам, че наистина страхотно го облекчава.

# 10
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Taneto
zdrawej,

нас зъбките ни почнаха още към края на 4-я месец, венеца се поду, но понеже ми е за сефте изчаках да видя как ще се развият нещата......и така доскоро, когато 3 дни подред малката не спря да мрънка. мазах с дентинокс - вятър и мъгла - нищо не помогна.
когато се уверих, че работата е зъбата и аз дадох Chamomilla, но 9 CH. първият ден я разтворих във вода - беба се успокои на 5-тата минута, а след 2 дни зъбът изби. сега за следващия давам сутин и вечер по 3 гранулки - така изписва моята лекарка....вече няма да си давам парите за разни гелчета, хамомилата действа безотказно - в 17 ч. дадох 3 гранулки след голям рев и чесане, е на, девойката спи вече два часа - как ли ще я събудя за баня Wink

ако нямате температура, действай с хамомила....

И на моя син лекаря изписа"хамомила вулгарис 9 СН" при никненето на зъбките ,ако е неспокоен и го боли,а при Т* и разтройство -съпровождащи пак никнененто на зъбките-"Хамомила вулгарис-15СН"
И сега си знам ,започне ли нощния плач по никое време и да текнат воднистите носни секретчета,почвам го с тях по 5 гранулки /предимно преди лягане/и спазване начина на приема.А за това ,че не ти ги е изписал лекар..."Дентинокс"-а и той е на лайкова основа и по принцип се взема без рецепта.Това ако не помогне ,все пак и не наврежда!Но за по-успокоително посети педиатъра си!

# 11
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Здравей, Илиян е на вашата възраст и също е без зъби  Wink . Положението е подобно, но при нас е на кризи - криза 3-5 дни, зверски подути венци, точене на лиги като булдог, зверско ръфане на всичко и чесане, мрънкане нонстоп, а вечер - безсънни нощи. Аз също мажа с калгел, облекчава го и при много тежки вечери давам панадол. Но сега като прочетох за калциевия глюконат се сетих, че моята зъболекарка (още преди няколко месеца, когато се бях оплакала) го препоръча за никненето. Той е безвреден, дават го на бебенца за засилване на имунната системе в комбинация с вит.С. Нашата педиатърка ни го исписва редовно, за какво ли не... Значи лечението е 10 ампули калциев глюконат 10мл и 10 ампули вит.С(от малките) - два пъти на ден по половин ампула калц.глюконат и през деня една цяла ампула вит.С наведнъж. Не съм го правила, но го бях забравила, сега ще го пробвам (ще звънна на педито да я питам все пак, ще я питам и за тази хамомила - не бях го чувала това). Та звънни и ти на вашия лекар, консултирай се и дано бързо намерите решение на проблеми. И нека най-накрая пораснат тези зъбета(и нашите и вашите  Grinning ).

# 12
  • Варна
  • Мнения: 322
Благодаря ви, момичета!
Бебе Зоя, като че ли малко се успокои тези дни, не плаче така жално. Говорих с педиатърката ни и още утре ще купя хамомила. Дано помогне. Че имам чувството, че всички зъби ще се покажат наведнъж. Така са й подути венците.... Дано да е по-скоро!

# 13
  • зад пънчето, под трънчето
  • Мнения: 127
Хамомилата емного добра, помага и при коликите. Но понеже ние имаме проблем с гълтането на разтвора ppp , лекарът ми предложи да стривам гранулите /4х4гр/ между две лъжички и леко да ги втривам във венеца. Така и е много приятно - чешеш венците. При нас е голям  проблем, понеже е само на 4м и едвам се оттървахме от коликите и започнаха зъбите.

Общи условия

Активация на акаунт