Плодова каша или зеленчуково пюре?

  • 568
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 599
Здравейте мами!
Първо
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! Пожелавам всичко хубвао на вас и вашите семейства!
Понеже вървим напред с месеците и се оглеждам все повече за статии и мнения за захранването /не мисля да е преди 6м/, искам да ви питам:
С кое е по-добре да се захрани бебето - плодова каша или зеленчуково пюре? и защо?
Отказах се от идеята да давам сокчета, та мисля да започна с едно от двете, живот и здраве.
Чела съм за плодовата каша или пюре, че добре, защото е сладка и детето по-лесно я приема. Но ако не са обработени плодовете, както зеленцуците, дали е наистина по-добре???
Може би е обсъждана тази тема, но ще съм ви благодарна за вашите мнения
  bouquet

# 1
  • Мнения: 7 106
какво разбираш под плодова каша? Готовите инстантни ли? Ако за тях става въпрос аз лично бих избрала (както и направих де) зеленчуково пюре.

# 2
  • Мнения: 2 271
ЧНГ и от мен!Аз давам и от двете.На обяд пюрето,а следобяд кашата.И двете минават фабрично през термична обработка.Ако искаш да ги приготвяш  сама има теми по този вьпрос.Соковете  са много полезни,но можеш вече да даваш плодови пюрета.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 972
Или чиста каша ( оризовата е много подходяща), разредена с кърма или АМ или пюре от тиква или морков.

# 4
  • Мнения: 1 599
Зори, имам предвид купешките пюрета. Понеже сега е един сезон без много плодове мисля, че е по-добре да с акупени, а не аз да се мъча да се снабдявам от тук от там, с домашни такива

# 5
  • СОФИЯ
  • Мнения: 397
ЧНГ и от мен! Бъдете здрави и много щастливи!
Ама ти за къде си се забързала? Че то бебебто ти е малко, може да изкара още поне месец само на кърма! Виж в библиотеката - има много статии! Аз лично захраних на 5м 20 дни с оризова каша -  1 чаена лъжица, разтворена в мляко - и така цяла седмица , после по няколко лъжичкли пюре от ябълка - прие го много добре, след това пюре от морков . Всичко обаче правя бавно, не бързам да го тъпча с какво ли не и не купувам готови пюрета - моркови,круши , ябълки и картофи има навсякъде -правя ги на пара за 20 минути, оставям си в бурканче за два дни, другото замръзявам във форми за лед и така правя пюрета веднъж седмично ( все пак се върнах на работа и нямам излишно време) , но пък съм сигурна какво има в пюрето - не слагам захар и нищо друго !

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 823
Напълно подкрепям Rumi Deni,ама с двете ръце newsm10
Само ще добавя,че между всяко въвеждане на нова храна се оставят1-2 дни за евентуална реакция от последната,иначе няма да можеш да разбереш,ако това се случи от коя храна се е получило.И подчертавам,захранването се прави бавно и внимателно!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
ЧНГ и от мен!Аз давам и от двете.На обяд пюрето,а следобяд кашата.И двете минават фабрично през термична обработка.Ако искаш да ги приготвяш  сама има теми по този вьпрос.Соковете  са много полезни,но можеш вече да даваш плодови пюрета.
Подкрепям

# 8
  • Мнения: 1 599
Мами, в интерес на истината аз ще изчакам поне още 1 месец, но от всичко което изчетох се пообърках малко, та затов ареших да попитам Simple Smile много мерси за отговорите ви.
Руми Дени, значи и плодовете минават през топлинна обработка, така ли? Защото аз си мислях, че се дават сурови

# 9
  • Мнения: 6 243
Аз не бих дала сурови плодове на бебе под 6 м., защото целулозата в тях дразни стомашната лигавица. Но поначало до 6 м. давах само кърма.

Общи условия

Активация на акаунт