Капки за колики

  • 1 374
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 191
мамчета помогнете от вчера вечерта имаме колики кажете ми как се казват капките за колики и имат ли ефект .Приемам всякакви съвети стига да спрат да ни мачат тези колики,че малката така се бунтува а аз вече се виждам в чудо Cry

# 1
  • Мнения: X
Саб Симплекс. С такива съм се снабдила аз от предварително. Момичетата ще ти кажат как се взимат и ефект имат ли... мисля, че да все пак. А на нас са ни давали вода с анасон...  newsm78. Анасонът между другото /в мастиката примерно/ действа много добре и на възрастни при болки в стомаха, 100% действа за бебчовци и предполагам е и по-евтин вариант.. ако си падаш по такива бабешки рецепти. Тези капки на мен ми ги даде една мама, която ги е купила и не ги е ползвала, та затова ги имам предварително. Иначе може би бих пробвала с анасона все пак.

# 2
  • Мнения: 696
Саб Симплекс или Еспумизан. Не помня точно по колко се даваха, май по 15.

# 3
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
На нас ни бяха предписали Еспулмизан,но той
запича и след 2/3дни спрях да го давам.Пробвай
с чайа на Хип.Аз правех и масаж на коремчето
който много ни помогна:с длан натискаш по
часовниковата стрелка около пъпчето(натискай
колкото смелост имаш)При правилно масажиране
се усеща движението на червата и след малко
бебето се изпръцква.Прави се докато не усетиш
че в тумбачето няма повече газове.Може да се
наака по време на масажа-нормално е.Помага и
при запек.Не забравяй да мажеш с бебешко
олио или зехтин преди това и да постелеш
нещо под дупето.Надявам се да съм ти била
полезна.
Щастлива нова година!

# 4
  • Мнения: 6 472
В началото бяхме с Еспумизан, но ефект нямаше никакъв. После ми донесоха Лефакс от Германия и направо се родих. Когато свърши ме снабдиха с Инфакол (английският вариант) и с него също се чувствахме добре. Тъй че съвета ми е ако можеш, поръчай си да ти донесат от някъде.

# 5
  • Мнения: 5 299
Аз съм давала Саб Симплекс - имаха ефект, но и малата имаше само 3-4 пъти колики. Дано не ви мъчат дълго тези колики  Grinning

# 6
  • България
  • Мнения: 224
Ние много страдахме от колики CryПомогна ни САБ СИМПЛЕКС-3 пети на ден преди хранене.Помага да се изкарат газовете.Друго,което знам е да гушкаш бебчето по корем,да сложиш топла кърпичка на корема,да затоплиш корема със сешоар... ThinkingА ти внимавай какви храни ядеш Naughty-при нас прясното мляко предизвикваше страшни колики докато се усетя #Cussing outПиех също чай за кърмачки на ХИП-билките помагат срещу колики  или даваш чай на ХИП против колики.Друго не се същам...Зная колко са неприятни коликите Twisted EvilДано ви минат скоро Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 259
Искам само да допълня,че капките Сабс Симплекс не действат в млякото.Аз ги давам с лъжичка и сега няма толкова колики.

# 8
  • Мнения: 1 555
Най-добрите капки - Infacol - немски и  Lefax - английски !!!! И двата вида не се продават в България, но пък се поръчват в Търговска лига и за около седмица пристигат !!! Да ти кажа при нас какви ли не капки пробвахме, но тези 2та вида най-голям ефект имаха !!! Не се бави а поръчвай, за да може детенце да не се мъчи, а и вие по край нея !!!
Успех и дано бързо да отминат !!! Hug

# 9
  • Мнения: 7 186
Саб Симплекс. Peace Много съм доволна.
Еспумизана нямаше ефект, поне при нас.

# 10
  • Мнения: 424
Hrandi,
Благодаря за инфото за Търговска лига. Аз съм на Инфакол и сме много доволни.
Но се чудех откъде да ги търсим като свършат.
Деси Бамбина, найстина поръчвай или Лефакса или Инфакола и аз съм за. Саб симплекса и Еспумизана така си и стоят.

# 11
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс доста я мъчеха коликите и пробвах какво ли не. Нищо нямаше кой знае какъв ефект при нея. Най-доволна останах обаче от Бейбинос,много са гадни и не ги искаше,но с чайче я прелъгвах някак.Иначе и Еспумизан и Саб Симплекс имаха някакъв ефект,но по-мъничко като че ли...

# 12
  • Мнения: 5 577
Още един глас за САБ СИМПЛЕКС!

И чай липа.

# 13
  • Мнения: 8 505
И аз бях най-доволна от Саб-симплекс.

# 14
  • Мнения: 364
Аз лично съм ползвала Саб Симплекс по отношение на съставките са абсолютно същите като Еспумизан и двата вида съдържат една и съща съставка просто се произвеждат от различни фирми.
Аз съм давала преди всяко хранене по 15 капки с лъжичка разтворени във вода но съм давала и допълнително ако плаче много хубавото е че са на билкова основа не преминават в кръвта а само в стомаха няма опастност от предозиране и можеш да даваш спокойно без да се притесняваш аз съм много доволна добре че бяха капките иначе не знам как щяхме да я караме.
Пробвах в началото чаят на Хип нямаше никакъв ефект.
Инфакола една приятелка много го хвали но е по скъп и наистина го няма в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт