Следпразнично

  • 684
  • 6
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 671
ПЪРВО, както си му е редът, да кажа ЗА МНОГО ГОДИНИ, весели и пълни с идеи като до сега  chef

И после - да вземем да направим един списък с леки и разтоварващи рецепти, че тия празници (както винаги) ни дойдоха множко, а тепърва колко още има Wink

Моята рецепта е за салата зелен фасул, леко кипнат във подсолена вода и после изстуден и подправен със сок от лимон, зехтин, сол, черен пипер, много копър и чесън. Сервирам върху кръгчета пресни домати (тая година учудващо има доста вкусни домати дори и по това време на годината Peace)

Дано ви хареса!

# 1
  • Мнения: 1 216
Аз слагам и малко сладка царевица и става много добре newsm10

# 2
  • Мнения: 1 493
Моята любима салата "Здраве" :
1/2 или 1/4 зелка или китайско зеле се нарязват на ситно, настъргват се 2-3 моркова, слагам 3 скилидки чесън, 1 домат нарязан на ситно, 1 консерва сладка царевица, копър, магданоз и малко чубрица.
Подправя се със сол, зехтин и лимон .
Опитайте, сигурна съм, че ще ви стане любима и на вас !
 Hug

# 3
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Предлагам ви една много вкусна и лека салата - от моркови и ябълки - чешка.

2-3 по-големи миркова се настъргват, прибавят се 1-2 ябълки, като веднага се залива със сока на половин лимон(лимона се слага, за да не почерняват ябълките. Разбърква се хубаво и е готова за консумация. Ако е много кисела(ако ябълките са кисели), може да прибавите малко захар или сладка сметана, но това ще увеличи калориите. Но аз ви уверявам, че и без нищо е изключително вкусна и сочна!

Добър апетит!

# 4
  • Мнения: 3 251
Съвсем следпразнично , ще я карам поне 1 седмица на чай, лимонов сок, салати и "Златно чудо" smile3505, че след тежките вечери взе да ми се "обажда " черният джигер пак!  Weary

# 5
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Съвсем следпразнично , ще я карам поне 1 седмица на чай, лимонов сок, салати и "Златно чудо" smile3505, че след тежките вечери взе да ми се "обажда " черният джигер пак!  Weary

и аз така Confused

# 6
  • Мнения: 993
Аз не се ограничавам с количествата, но поне гледам да не са тежки манджите. Тази вечер си направих една голяма салата фета - хапнах си я с бавно и с наслада и си отопих сосчето с филийка хляб - ммммм, много вкусно!
Предлагам ви да я пробвате - супер проста е: домати, краставици и сирене "фета" на едри кубчета. Подправя се обилно с босилек. Това е единствения начин да преглъщам пластмасовите зеленчуци. Сиренето, което се разлива по тях, съчетано с босилека, умело маскират липсата на вкус при доматите.
Рецептата не ми е авторска - изкопирах си я от "Виктория", но всички вкъщи много я обичат.

Общи условия

Активация на акаунт