егн

  • 729
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 364
дьщеря ми е немска гражданка макар,че аz и мьжа ми сме бг.по zакон zнам ,че германия нераzрешава двойно гражданство.като си бяхме лятото на бг на границата ни питаха zащо тя няма бг паспорт?каzаха ни ,че бг раzрешава двойното гражданство и тя може да има поне егн в бг.това така ли е и ако да какви стьпки да предприемем zа да и се направи егн.благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 11 307
Погледни в закованата тема Полезна информация - там има всички линкове за това което те интересува. Обсъждани са много пъти
И Германия разрешава двойно гражданство но само до 18 г. След това децата трябва да заявят кое предпочитат.

# 2
# 3
  • Мнения: 364
е ако наистина има такова право ,но само до 18 години има ли смисьл като тогава трябва евентуално да се откаже от едно от двете?мисля си постоянно zа това и неzнам какви са плусовте и минусите Thinking вашите деца имат ли такова?

# 4
  • Мнения: 4 399
Точно това се чудя и аз. Има ли смисъл детето да има 2 паспорта и 2 гражданства. Особено след като и България влезне в EU.

Може ли някой чиито деца имат двойно гражданство да обясни в кой случаи българското дава някакви предимства и доколко се налага децата да имат двойно гражданство.

# 5
  • Мнения: 3 478
Абе като е позволено да има двойно нека си го има. След 18 години нещата може много да се променят и дори да не и се наложи да се отказва от едното си гражданство. Друг е въпроса дали искаш да го направиш само за да си нямаш разправии с БГ власти.

# 6
  • Мнения: 6 390
аз това лято я регистрирах в бг, и имаме и бг егн, но бг паспорт няма, и няма да й вадя.
ами зависи, човек винаги може да се откаже от каквото и да е гражданство, но да взема е доста по трудно...
нямаме намерение да се местиме в бг, нито да я оставям за повече от три месеца в бг , но пък не виждам защо да няма бг гражданство, след като може да го има...

а как така до 18 г. може да бъде гражданка на двете страни, германците например как ще разберат че тя има в някоя си държава още едно гражданство  Thinking а бг пък защо да се занимават с издаване на егн и тн, като след няколко години ще й го вземат  обратно newsm78 аз такова нещо за пръв път чувам да ви кажа  Crazy и нещо не разбирам защо и как ще ти вземат нещо, което щом са ти го дали, значи има закони според който може да го имаш  newsm78

да кажа и още по темата, не виждам минуси в цялата работа  newsm78

# 7
  • Мнения: 382
То май става въпрос за предимства и недостатъци, а за закон.
Това го пише на страницата на посолсвтото: "Законът за гражданската регистрация предвижда 6-месечен срок за вписване в общината по постоянен адрес в България на раждането на дете на български гражданин в чужбина."
http://botschaft-bulgarien.de/BB/htmls/konsular/docs/RajdaneBRD.htm

# 8
  • Мнения: 4 399

...
да кажа и още по темата, не виждам минуси в цялата работа  newsm78

Ами минусите са че си е разправия и струва пари за преводи, легализации и т.н.

А иначе немците си имат механизми да   контролират гражданствата на поданиците си. Аз мисля само че границата за децата беше 21 години и тогава трябва да pешат с кое гражданство ще останат. Но може и да греша.

# 9
  • Мнения: 4 399
Тука не става въпрос за предимства и недостатъци.
Това го пише на страницата на посолсвтото: "Законът за гражданската регистрация предвижда 6-месечен срок за вписване в общината по постоянен адрес в България на раждането на дете на български гражданин в чужбина."
http://botschaft-bulgarien.de/BB/htmls/konsular/docs/RajdaneBRD.htm


Това го разбирам в случай че детето има постоянен адрес в БГ. А ако няма?  newsm78 Не мисля че тогава някой може да те задължи да го впишеш, след като то не е БГ гражданин. Все едно да ме задължат да впиша мъжа ми в общината... #Crazy

# 10
  • Мнения: 382
Става въпрос за вписване по постоянен адрес на българския родител, доколкото разбирам...

# 11
  • Мнения: 4 399
Става въпрос за вписване по постоянен адрес на българския родител, доколкото разбирам...

Дори и да е така, нали постоянният ми адрес е там където прекарвам повечето време. Значи дори и за мен като родител адресът ми в БГ не е постоянен. Има случаи всякакви разбира се, но аз прекарвам максимум по 2 седмици в годината в БГ и не виждам как това може да е постоянният ми адрес.

# 12
  • Мнения: 382
Ако си български гражданин имаш задължително постоянен адрес в България, независимо, че не живееш там. Стои в личната ти карта. Не казвам, че е логично и много смислено... Иначе човек може и 10 години да не се е връщал в БГ, този адрес си го има - там стои цялата информация за него - свидетелство за раждане, за брак, там си изкарва новия задграничен паспорт като изтече, там си плаща данъци (ако има имущество в БГ)...

Общи условия

Активация на акаунт