Опасно ли е бебето да се държи дълго време в кошница

  • 584
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 600
Здравейте мили мами,
имам бебнце само на осем дни. През повечето време след като я накърмя не спи, а плаче след като я сложа в кошарката. Т.е. спи около петнадесет-тридесет минути и после се буди неспокойна и непрекъснато търси да сучи. Може и кърмата да не стига - незнам. Днес реших да я сложа за малко в кошницата, която се използва за столче за кола и тя се успокои и спа няколко часа. Само че мъжа ми и майка ми не смятат, че това е добро място за спане на бебе и дори е опасно (например да не натоварва гръбнака и т.н.), аз също имам известни резерви. От друга страна бебето беше много спокойно в кошницата и спеше много сладко. В момента, в който решихме да я сложим в кошарката - историята се повтори - бебка заплака и пак се почна голямото гушкане и друскане. Не че имам нещо против гушкането и друскането, но детето не е спокойно, уморява се и не спи, а освен това от многото плач лесно се уморява и при сукането. Какво да правя. Опасно ли е дългото стояне на бебето в кошницата, може ли да доведе до изкривяванеия и натоварване на гръбчето? Моля ви, помогнете ми!

# 1
  • Мнения: 7 640
и моите така ги успокоявах като по-малки, та и до днес. Смятам, че се чувстват уютно и като че ли се симулира положението на телцето , когато са на ръце. Не мисля, че е вредно, тези кошници са проектирани за малки деца все пак. Някъде бях чела, че ъгълът е особено благоприятен и децата не повръщат. Наистина в кошницата не са ми връщали, а имахме токива проблеми. И мен ме атакуваха, че се кривяли, но...  Sunglasses

# 2
  • Мнения: 191
Дани наистина не е добра идея да е държиш много време там ,тя е малка и може да се задави или да повърне и става лошо слагай я да си свиква във кошарката за да свиква да спинка във нея от личен опит ти го казвам



p.s искам да те питам нещо ти във АГ ли ражда ?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
ако те притеснява стойката в кошницата можеш да сложиш отдолу пеленка или одеалце и така гръбчетоще е по-изправено
немисля че са вредни още повече че на тях пише че са от 0 до...кг

# 4
  • Мнения: 9 894
а според мен бебето ти се чувства добре и защитено в по-малко пространство, затова предпочита кошницата. Моят обожава да спи в бейбипорта, което не ми създава никакви грижи, понеже хем го обгръща отвсякъде, хем няма чупка или наклон, може да спи в каквато поза иска. И лесно го пренасям до спалнята или количката.
В болницата също ми казаха, че бебетата предпочитат да спят на закътано/а даже д-р Спок беше споменал кашон, кутия  или чекмедже Simple SmileSimple Smile /

# 5
  • Мнения: 463
Бях чела,че макар и да са за бебета от 0 нататък новородените бебенца не трябва да се държат в тези кошници повече от 2 часа,без прекъсване,не било полезно,мисля че го пише дори и на самите кошчета.Моето бебе и то много обичаше да спи там,закътано им е,а кошарата явно е голяма и ги плаши,все пак доскоро е живяло все сгушено.

# 6
  • Мнения: 878
хехехе ,това с кашона и чекмеджето е много шантаво  Mr. Green ,представяте ли си да си сложите бебето там  Shocked . Но иначе е така ,обичат да са на тясно ...по навик  Laughing ....все пак 9 месеца са били на тясно душичките сладки

# 7
  • Мнения: 5 140
Изобщо не мисля че е опасно,аз се родих благодарение на кошницата.Детенце беше доволно и аз бях доволна.
И тити и slan4ogled са ти дали добри съвети.
Все пак ако бяха вредни,нямаше да се използват масово тези кошници. Peace

# 8
  • Мнения: 1 613
Моята бебка само там спеше до 3-тия месец. Отдолу слагах пеленка или одеалце.

Положението беше същото и при нас - като я оставех в кошарката и започваше да плаче. Но по съвет на педито - че най-късно до 3-тия месец бебето трябва да се научи да си спи в кошарката, защото после било по-трудно да привикне започнах да я слагам и в кошарката. Лека полека започна да си спи там.

# 9
  • Мнения: 7 640
 smile3555, да бе и аз полагам едно одеалце, з-то се родиха маломерни и направо потъваха вътре

Общи условия

Активация на акаунт