Карамелизирани ядки

  • 1 363
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Момичета, как да карамелизирам орехи? Няма да ги чукам на крокан като за торта, а така за директно хрускане Crazy.  "Отделни" карамелизирани ядки! Искам да ги направя за довечера!

# 1
  • Мнения: 1 399
Аз съм правила по следния начин: разстилам ядките на някаква памучна кърпа /отдолу слагам вестник, за всеки случай/, карамелизирам захарта и заливам по малко върху ядките. После следва отлепянето от кърпата Crazy
Ако някой знае по-лесен начин , аз също бих се възползвала, с удоволствие, от идеята

# 2
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Пробвайте така- разтапяте малко масло, вътре слагате захарта да се карамелизира....изливате върху ядките....след като поизстине малко, повтарям малко.......с памучни ръкавици за топло ги оформяте на топчета или както си искате и ги оставяте настрана да изстиват.......

# 3
  • Мнения: 373
Пробвайте така- разтапяте малко масло, вътре слагате захарта да се карамелизира....изливате върху ядките....след като поизстине малко, повтарям малко.......с памучни ръкавици за топло ги оформяте на топчета или както си искате и ги оставяте настрана да изстиват.......

А колко захар на една чаша орехи примерно?

# 4
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
 1 чаша....примерно Grinning........
Весели празници

Общи условия

Активация на акаунт