Кожата !!!

  • 4 889
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 555
Здравейте мили мами, искам да ви попитам дали кожата на бебетата потъмнява със времето или си остава такава каквато е била при раждането? В смисъл ако  се е родило с много бяла кожа, но родителите са с по-тъмна, дали ще потъмнее и на бебето или си е до ген ?

Благодаря за отговорите   bouquet

Весело посрещане на Новата година !!! Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 6 242
При моя син беше обратното - роди се с по-тъмна кожа, след като се "изчисти" изсветля.

# 2
  • Мнения: 2 401
Не знам как е принципно, при нас си остана такава.  По-вероятно ми се струва "побеляването" тъй като доста бебета се раждат червендалести  Simple Smile...

# 3
  • Мнения: 144
Здравей,
при нас си беше точно така - от розово бебенце, вече си имаме леко матова кожа като на мама.
Всъщност си е индивидуално - зависи от доминиращите гени.

# 4
  • Мнения: 7 640
виж отзад на кръста. При бебета, които впоследствие стават по-мургавички, има един синкав триъгълник(нар. се триъгълник на ...забравих името). Ако го има, със сигурност детенцето няма да остане толкова беличко, както в началото. Heart Eyes

# 5
  • Мнения: 694
Дъщеря ме се роди с много тъмна кожа (като се има предвид че баща и е доста мургав) и доста време беше с тъмен цвят на кожата. Може би като навърши годинка започна постепенно да избледнява. Е не е като мен с бяла кожа, но не е и толкова тъмна колкото беше. А на морето става като цигане за два дена. Незнам кое те притеснява за цвета на кожата.

Имам приятели на който детето им е с руса коса и светло сини очи, а да не ти казвам, че кожата и е като на албинос. Самите те са толкова мургави, че няма да повярваш че това може да е тяхно дете. Сега им се роди второ, което е мургаво с черна коса. Така, че някъде има ген който рано или късно избива.

# 6
  • Мнения: 1 555
Благодаря за отговорите ! Не, нищо не ме притеснява !  Grinning
Просто ми е интересно и потърсих вашето определено по-компетентно мнение като се има впредвид, че сте ни каки и батковци !!!
нищо няма значение важното е дечицата ни да са ни здрави !!!

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 446
виж отзад на кръста. При бебета, които впоследствие стават по-мургавички, има един синкав триъгълник(нар. се триъгълник на ...забравих името). Ако го има, със сигурност детенцето няма да остане толкова беличко, както в началото. Heart Eyes
Това не го знаех. Единия ми бебок има такова петно отзад на кръста и доста се чудих защо е така. Даже питах педиатърката, а тя ми каза, че щяло да избледнее.

# 8
  • Мнения: 8 505
До този момент не е потъмняла (като изключа летния тен).

# 9
  • Мнения: 1 645
Според мен всичко е гени.И аз познавам родители които са доста тъмни,а децана им (имат 2 ),са бели и със светли очи.Не всичко се унаследява от родителя.Все пак е важен рода.
Синът ми се роди много бял,(и аз и баща му сме бели)и сега е такъв,но си има тенче от морето.

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Аз дано не внеса смут, но да кажа, че до пубертета аз бях мургава, след което постепенно някак си "побелях".До тогава и косата ми беше "само чуплива", а се накъдри.Абе, въобще, станах нов човек! Mr. Green
Така, че, кой знае още колко пъти ще се промени детенцето ти. Wink
Аааа, забравих да кажа, че като бебе пък съм била русичка и беличка. Laughing.
Ако човек ми разглежда снимките от бебе до сега, ще си помисли, че сме различни хора.

# 11
  • Мнения: 779
И при сина ми  се промени. Роди се малко ,черничко дребосъче, а и двамата с татко му сме много бели . Около 3 месеца по- късно вече се беше "избелил" и сега е снежинка с направо прозрачна кожа  Laughing .

# 12
  • София
  • Мнения: 6 743
Роди си се бял и сега си е беличък Simple Smile ,мисля,че е генетично обусловено!

# 13
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Роди си се бял и сега си е беличък Simple Smile ,мисля,че е генетично обусловено!
и при нас е така.аз съм мургава но татко му е многа бял,та явно е взел неговата кожа

# 14
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 893
Алекс се роди беличка и сега си е беличка. И аз и Веско сме доста бели.

Общи условия

Активация на акаунт